PDA

View Full Version : Schimabrea hartilor



IoNuTzZ
24-08-2014, 01:12 PM
Eram astazi pe server si vine votul de schimbare a hartii. Nu se propusese nicio harta si erau numai harti necunoscute la vot. Il rog pe un admin sa bage el vot cu cateva harti cunoscute ca altfel ies toti playerii (eram vreo 16-17 jucatori) si el a zis ca daca baga vot in 5 minute i se face reclamatie. De cand votul este ceva pentru care sa se faca reclamatie? Pe clasic dau adminii vot la sfarsitul fiecarei harti si nu se supara nimeni :|

Tim3^sh0T
24-08-2014, 02:36 PM
nu are rost , e bine asa , mai jucati si harti noi , nu numai infantry 2010 fiesta dust2moama , si daca vreti alte harti propuneti harti he_fiesta de exemplu , dupa 10 minute dati rtv si se schimba harta :)

IoNuTzZ
24-08-2014, 03:50 PM
Pai daca se joaca mape noi ies toti pentru ca nu le stiu si sunt si foarte intunecate unele.. Daca moama, fiesta etc. le place playerilor, astea sa se joace :P

Tim3^sh0T
24-08-2014, 04:09 PM
daca asta "le" place asta sa joace , chiar daca sunt intunecate ai flare pentru lumina si daca nu se joaca harti noi nu or sa fie prea multi playeri :)

RaZz0R
24-08-2014, 04:57 PM
daca asta "le" place asta sa joace , chiar daca sunt intunecate ai flare pentru lumina si daca nu se joaca harti noi nu or sa fie prea multi playeri :)

Aici te contrazic cobro, daca sunt 20 de playeri pe zm si e 2010 si dupa intra o mapa necunoscuta intunecata si mare in 3-4 min cel putin 10 dispar de pe sv, iar daca se da rtv si intra un 202 sau flood sau una mai cunoscuta se strang iara.

Tim3^sh0T
24-08-2014, 06:59 PM
Aici te contrazic cobro, daca sunt 20 de playeri pe zm si e 2010 si dupa intra o mapa necunoscuta intunecata si mare in 3-4 min cel putin 10 dispar de pe sv, iar daca se da rtv si intra un 202 sau flood sau una mai cunoscuta se strang iara.

Flood nu prea se joaca pe sv nostru , e de zp , cati playeri noi au ramas in comunitatea noastra in ultimul an ? maxim 10 ? , dute pe un server de zp pe care se joaca harti noi , daca se repeta o harta de 2 ori pe zi , o sa gasesti serverul 32/32 si la 3 dimineata :)

RaZz0R
24-08-2014, 07:54 PM
ok, spor la populat sv. Dupa mine, dati tc

WarGods | RbN
24-08-2014, 09:57 PM
D`asta nu m-ai intru nici eu asa de des,cand vad mape de_ sau 2010,202,inf nici nu intru,foarte rar!Cine joaca pe classic poate confirma,cand se schimba in 2010 si celelalte atunci ma mut acolo.Acum nu mai e populat serverul pe mape "necunoscute" pentru ca cei care nu cunosc bine mapa nu gasesc loc bun de awp.(am auzit motive de schimbat mapa,ex: "Ba da schimba mapa ca nai cum sa iei awp aici" sau "e harta urata nu ai cum sa joci".

Tim3^sh0T
24-08-2014, 10:43 PM
Invatati sa jucati alte harti , awp immun or sa fie scoase , obisnuitiva , nu o sa jucati toata viata numai 2010 , moama , 202 , infantry , un motiv mai sus la rnb , nu prea mai joaca din cauza hartilor (2010 , 202 , infantry) si altii pe langa el , majoritatea sau lasat de serverul asta din cauza awp`ului si spune`ti ca sv e full :)
P.S: poate chiar o sa fac o propunere ca sa se faca addonsu default , fara awp , fara immun , fara ibomb , skinurile clasice la zombie , fara /fpsmoon , fara /flare , fara 10x multijump reaper , 2x human , 1 laser sa il cumparati , :)fara bug (lm rosu peste albastru) fara sa spargeti lm`urile (zombie la human si invers) , fara pluginu de a trece unu prin altu , atunci sa va vad :)

~TraNda~
24-08-2014, 11:49 PM
Doctore, daca o sa se faca asa ceva o sa joci singur pe server :)) e imposibil... pai ca zm nu ai nicio sansa, fara bug si fara sa spargi si nici sa nu mai jump multiplu. Cu scoaterea immunului si a awp-ului sunt de acord :) !

IoNuTzZ
24-08-2014, 11:54 PM
Invatati sa jucati alte harti , awp immun or sa fie scoase , obisnuitiva , nu o sa jucati toata viata numai 2010 , moama , 202 , infantry , un motiv mai sus la rnb , nu prea mai joaca din cauza hartilor (2010 , 202 , infantry) si altii pe langa el , majoritatea sau lasat de serverul asta din cauza awp`ului si spune`ti ca sv e full :)
P.S: poate chiar o sa fac o propunere ca sa se faca addonsu default , fara awp , fara immun , fara ibomb , skinurile clasice la zombie , fara /fpsmoon , fara /flare , fara 10x multijump reaper , 2x human , 1 laser sa il cumparati , :)fara bug (lm rosu peste albastru) fara sa spargeti lm`urile (zombie la human si invers) , fara pluginu de a trece unu prin altu , atunci sa va vad :)

Nu o sa mai vezi pe nimeni daca se baga astea.... cu 1 lm e imposibil sa supravietuiesti... fara sa pui lm rosu peste albastru cum se presupune ca ajungi la oameni? /fpsmon si /flare ajuta doar pt fps mai mare, nu vad cu ce incurca..

Sxe
25-08-2014, 12:23 AM
In legatura cu mapele care le-a mentionat crazy , ok sunt cele mai jucate dar pe mine unul m-au cam plictisit cam in fiecare zi sunt zm_2010 si moama de 3-4 ori chiar daca sunt 100 de mape care pot fi jucate . propun sa incercam in fiecare vot sa nu apara acele mape care au fost.

Tim3^sh0T
25-08-2014, 12:56 AM
In legatura cu mapele care le-a mentionat crazy , ok sunt cele mai jucate dar pe mine unul m-au cam plictisit cam in fiecare zi sunt zm_2010 si moama de 3-4 ori chiar daca sunt 100 de mape care pot fi jucate . propun sa incercam in fiecare vot sa nu apara acele mape care au fost.

Se intampla asta in fiecare zi , dar nu vezi ce zice domnu` ionut ? ca sa se stearga toate mapele de_ cs_ , de preferat sa ramana doar 2010 , 202 , infantry , moama :) harti noi se joaca in fiecare zi , din pacate nu prea sunt admini on si nici propuneri nu se fac , deci harti noi se joaca

IoNuTzZ
25-08-2014, 01:27 AM
Nu mai zic ma nimic, bagati mape noi sa se joace si o sa vedeti rezultatul !! Oricum nu asta era rostul topic-ului !!

C@mp3R
25-08-2014, 02:09 AM
Apoi eu nu am pus moama la vot si imi facura reclamatie :)) ca am schimbat mapa + dupa regulament! Cum zice si rnb sau cel putin cazul meu cand ma uit la evidenta la server si vad aceleasi mape imi piere cheful de cs:(

IoNuTzZ
25-08-2014, 09:47 AM
Si pe clasic se joaca aceleasi mape... si nu playerii le propun, ci adminii le dau pe aceleasi.

Tim3^sh0T
25-08-2014, 11:44 AM
in primul nu compara clasicul cu zombie si in al doilea rand pe zm se joaca numai infantry , fiesta , 202 , 2010 , moama , pe clasic se joaca de_alexandra , de_dust2 , de_dust4ever , de_kabul32 , de_inferno , de_inferno2se , de_aztec , de_nuke_rarea , de_nuke , de_westwood , exceptand fy_snow si hartile de awp care se joaca odata pe zi , e o diferenta de numar fata de cele dupa zm , fac un pariu cu tine , maine dimineata la 9 intru pe server si mai ies noaptea la 1 , o sa se joace zm_2010 de 10 ori sau chiar mai mult , nu ca am ceva cu tine , dar calculeaza si tu putin , esti de putin timp in comunitate , uitate pe la discutii generale , retrageri , majoritatea sau lasat de sv asta din cauza la awp , alta majoritate din cauza erori cu overflow , alta majoritate din cauza hartilor pe care le jucati de 10 ori pe zi (sincer mie scarba sa intru cand vad zm_2010 sau fiesta).

WarGods | AbySs
25-08-2014, 02:49 PM
Eu am spus adminilor sa nu dea la vot decat atunci cand este absolut nevoie. Unii se plang ca nu intra si alte harti altii ca de ce nu se da la vot sa intre tot aceleasi(moama, infantry etc). Vrei o anume harta? avem "rtv".

RaZz0R
25-08-2014, 06:41 PM
Din toata discutia asta am relizat ceva. Problema nu este la cine da vot sau cum da vot. Sv are un numar mare de harti, si din cate am vazut prin mapmenu sunt unele inutile, care nu au ce cauta pe sv, sunt harti de cs clasic, nici de cum de zm.

O solutie la rezolvarea problemei actuale ar fi ca sa contribuim toti si sa eliminam hartile, de comun acord, care nu se potrivesc sv-ului nostru.

Silvester
26-08-2014, 06:23 PM
eu zic sa mai jucam si harti noi cum este, zm_militia ,zm_dust2 snow 2011, zm_effect, zm_dd_v1, zm_fun_world_2, zm_decline2k, zm_fdust2x2 si sunt harti simple ;) si usoare

petryca
28-08-2014, 03:36 PM
Problema hartilor a mai fost discutata acum un an si ceva si de atunci se mai rezolvase(s-au adaugat mape noi,s-au scos unele inutile).
Cat despre jucatul mapelor noi...Nu stiu ce sa zic. Acest lucru tine de doleantele fiecarui jucator:unii vor mape noi,altii nu.
Cel mai bine,dupa cum a precizat si Abyss,daca vrei o mapa anume ,poti folosi RTV prin propunerea hartii si ,la vot,va aparea si numele hartii propuse de tine.

WarGods | RbN
28-08-2014, 04:16 PM
Problema hartilor a mai fost discutata acum un an si ceva si de atunci se mai rezolvase(s-au adaugat mape noi,s-au scos unele inutile).
Cat despre jucatul mapelor noi...Nu stiu ce sa zic. Acest lucru tine de doleantele fiecarui jucator:unii vor mape noi,altii nu.
Cel mai bine,dupa cum a precizat si Abyss,daca vrei o mapa anume ,poti folosi RTV prin propunerea hartii si ,la vot,va aparea si numele hartii propuse de tine.

Asa e si asa va fi,doar ca se plang prea mult unii.Anul trecut a scos daniel moama si asa s-a rezolvat :))