PDA

View Full Version : Cum se controleaza in pc-ul codatului?



fzr_forzarapid_heavenboy
21-09-2014, 05:01 PM
Dupa cum se vede asta-i e 1 dintre metodele de control ale codatilor de pe counter-strike!
Lucrurile se fac in felul urmator:
1.Trebuie ca atat cel care controleaza cat si cel controlat sa aibe TeamViewer oarecare!
2.Cel care controleaza trebuie sa-i predea celui controlat un program! Acela fiind Userassist

Ce este Userassist-ul?

Userassist-ul este un program ce-ti detecteaza toate fisierele executate de la instalarea Windows-ului pana in prezent
Dovada : <b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Userassist-ul detecteaza si codurile folosite de a lungul timpului pana in prezent!

Aceasta metoda o stiu de la playerii de pe Counter Strike Source v34! Multumesc acelor playeri pentru ca m-au invatat sa-mi controlez suspectii...87% din toti suspectii mei au fost prinsi de mine!

Userassist aici: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Cu tot respectul de la Ex-H3AV3NBOY si Actualul Decker der Spitzenreiter

Teddy
21-09-2014, 05:54 PM
De ce ne-am complica cu asa ceva cand avem wCD-ul? Si nici nu mai trebuie sa folosim Team Viewer pentru a intra in calculatorul lui.

fzr_forzarapid_heavenboy
21-09-2014, 05:58 PM
Acest Topic e pentru ai invata...poate pe viitor de exp...1 o sa schimbe comunitatea...si atunci sa stie cum sa controleze!
Oricum unele coduri nu pot fi identificate de Anti-Cheat

RaZz0R
21-09-2014, 07:07 PM
Da, este o buna idee, folositoare, pe langa Wcd. gg

JuNNNkie
21-09-2014, 08:17 PM
interesant

Teddy
21-09-2014, 08:35 PM
Acest Topic e pentru ai invata...poate pe viitor de exp...1 o sa schimbe comunitatea...si atunci sa stie cum sa controleze!
Oricum unele coduri nu pot fi identificate de Anti-Cheat
wCD-ul merge pe orice comunitate, e un simplu program care detecteaza coduri, nu stie el ca ai server in WarGods sau nu.
Sunt de acord ca sunt coduri care trec de WAC sau de wCD, dar crezi ca de asta nu trec? In fine, hai sa n-o mai lungim ca n-are rost. Apreciez interesul tau de a ne invata ceva util.
Multa bafta.

fzr_forzarapid_heavenboy
23-09-2014, 06:57 AM
wCD-ul merge pe orice comunitate, e un simplu program care detecteaza coduri, nu stie el ca ai server in WarGods sau nu.
Sunt de acord ca sunt coduri care trec de WAC sau de wCD, dar crezi ca de asta nu trec? In fine, hai sa n-o mai lungim ca n-are rost. Apreciez interesul tau de a ne invata ceva util.
Multa bafta.

Intr-un fel da intr-un fel foarte bine Teddy :)