PDA

View Full Version : Probleme la Petrolul



F0rS3ti
25-11-2014, 11:09 AM
Clubul Petrolul Ploieşti a intrat în atenţia procurorilor DIICOT. Anchetatorii suspectează că s-au comis infracţiuni de evaziune fiscală şi spălare de bani. Conform DIICOT, prejudiciul se ridică la 15 milioane de euro şi ar fi fost realizat prin sume mari de bani care au intrat în club şi asupra cărora s-au operat deduceri ilegale de TVA.

Comunicatul menţionează că „la sediul D.I.I.C.O.T – ST Ploieşti vor fi aduse în vederea audierii 30 de persoane, urmând a fi dispuse măsuri legale în cauză. Suportul de specialitate a fost asigurat de către Serviciul Român de Informaţii“.

Sxe
25-11-2014, 08:37 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Doar petrolul
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

JuNNNkie
25-11-2014, 09:20 PM
LeoNN petrolul o sa ajunga rau! mai bine te dai pe Steaua :P

Sxe
25-11-2014, 09:25 PM
Uite vezi ?
Sa tii cu o echipa nu inseamna sa tii cu ea atata timp cat merge bine , sa tii cu o echipa inseamna sa fi alaturi de ea la bine si la greu.

F0rS3ti
26-11-2014, 08:31 AM
Junkie inseamna ca nici tu nu ar trebui sa tzii cu Steaua din cauza lui Becali, ca e la puscarie. Nu are treaba aici patronul cu echipa, Daca omul tzine de mic cu Petrolul e greu sa-l schimbi.

Sxe
14-12-2014, 07:28 PM
In mare parte a avut dreptate , "dl inginer"
Azi mi-a comunicat antrenorul meu de la grupa de 98 ca se va inchide centrul de juniori al echipei petrolul , si sa ne cautam alta echipa.
Domnul Multescu a plecat de la petrolul si a luat cu el cateva nume care erau baza echipei.

~TraNda~
14-12-2014, 07:45 PM
Toate cluburile se duc in jos din cauza actionarilor/finantatorilor! Uita-ti-va si la Dinamo, din cauza lui Borcea, clubul s-a infundat in datorii.. Becali, care a pierdut procesul cu armata (chiar daca sunt dinamovist). Pandurii, Rapid si lista poate continua!
Respect ULTRAS Petrolul!

AraGoN#
16-12-2014, 07:12 AM
Chiar daca sunt ULTRAS PLOIESTEAN , stiu ca petrolul se duce de rapa , dar din cauza lui Capra avem noi datorii si probleme