PDA

View Full Version : Trucuri iPhone 6



F0rS3ti
03-12-2014, 05:26 PM
1. Butoanele de volum fac poze

Cat timp ai aplicatia de poze deschisa, daca apesi butoanele de volum, iPhone-ul va face poze.

2. Detalii SMS

Daca "tragi" de mesaje spre stanga, iPhone-ul va afisa data si ora la care a fost primit SMS-ul.

3. Cum transformi telefonul in poloboc

Daca "tragi" de ecran stanga atunci cand esti in aplicatia "Busola", iPhone-ul se va transforma in poloboc.

4. Cum incarci iPhone-ul mai rapid

Daca vrei ca smarthphone-ul tau sa se incarce mai repede, tot ce trebuie sa faci este sa-l pui in "Airplane mode" cat timp sta in priza.

5. iPhone are functia "Undo"

Daca ati facut o greseala intr-un mesaj, mail sau atunci cand editati o poza, scuturati telefonul. Pe ecran va aparea functia de Undo.

6. Poti afla ce zboruri sunt intr-un moment dat

Siri le stie pe toate! :) Intreab-o "What flights are overhead?" si vei afla imediat o lista cu toate zborurile in curs in momentul respectiv.

JuNNNkie
03-12-2014, 10:14 PM
3 si 6 nu le stiam..interesant

RaZz0R
03-12-2014, 11:00 PM
Off: Elevul la scoala se joaca pe telefon. Profesoara: Gigel, o sa iti arunc telefonul pe geam! Gigel: Puteti sa il aruncati, l-am dat pe mod avion! :clean****yea::pffftcchchchhfffttt:lol:

On: Tinand cont ca nu am Iphone toate sunt tari, dar interesant e 6.:)

F0rS3ti
04-12-2014, 09:25 AM
:)))) Buna asta Razor. Nici eu nu am iPhone, nu sunt adeptul lor. Eu am un HTC 300 Desire si inainte de el am avut doar Nokia :)

AlinT3o22
06-12-2014, 12:44 AM
Pentru cine are banii poate sa incerce toate trucurile :))