PDA

View Full Version : O noua propunere !



kyci
20-02-2015, 04:15 PM
Am 2 propuneri , pentru a ajuta adminii ( zic eu )

1- Jucator necunoscut
2- Lasere in respawn


1)Toti dintre voi stiti problema cand anumiti playeri se urca pe mapa (zm_2010) si punem tinta pe ei, sa vedem cine sunt , dar numele lor nu apar mereu. Ma gandeeam la o solutie daca este posibil sa apara in permanenta , daca nu pt toata lumea macar pentru admini , doar daca este posibil

2)Tot pe aceasta mapa (zm_2010) unii dintre jucatori pun lasere in respawn si pleaca , stiu ca aceasta problema s-a mai discutat , dar eu propun interzicerea de a pune lm in respawn , ca jucator dupa ce mor, si imi dau respawn , si sa mor imediat , parca imi ia tot chefu de joc si paresesc server-ul, si din aceasta cauza este foarte posibil sa pierdem playeri

Astept si opinile voastre

RaZz0R
20-02-2015, 05:20 PM
1) e o comanda in consola care iti apare nuemele pe centru ecranului nu in stanga jos unde apar de regula numarul de lasere. Am sa o caut si revin cu un reply

2) Sunt :pro: dar nu doar pe 2010, ci pe toate mapele. Sa fie interzise lm in spawn pe orice mapa.
Observatie: Cand spun lm in spawn nu ma refer atunci cand pui lm undeva in spawn, playerul Y da /zspawn dar nu moare. Sa fie interzise lm in care mori atunci cand dai /zspawn.

F0rS3ti
20-02-2015, 05:40 PM
Cred ca este "hud_centerid 1" ce vrei tu kyci. Poate tu ai setat pe "0" si de aia nu-ti arata.

P.S. Scz Razor ca postat ptr tine :D

RaZz0R
20-02-2015, 06:53 PM
Cred ca este "hud_centerid 1" ce vrei tu kyci. Poate tu ai setat pe "0" si de aia nu-ti arata.

P.S. Scz Razor ca postat ptr tine :D

:agree: , 99% cred ca ingi are dreptate, o sa incerc zilele astea cand imi aduc aminte:)) Daca functioneaza va anunt:P

kyci
21-02-2015, 11:47 AM
Cred ca este "hud_centerid 1" ce vrei tu kyci. Poate tu ai setat pe "0" si de aia nu-ti arata.

P.S. Scz Razor ca postat ptr tine :D

Imi arata , dar nu mereu , de cele mai multe ori cand un player se urca pe mapa , nu imi arata :))) sunt cazuri si cazuri...

|HD|MeRceR*
21-02-2015, 02:17 PM
:pro: , bine gandit but :* , am2 sunt bune propunerile ;) !