PDA

View Full Version : Cerere unban JuMp3R



JuMp3R
08-04-2015, 08:32 PM
Salutare, am luat si eu un ban acu ceva timp pentru ca n-am dat wcd-ul. am avut o problema la pc si in momentul cand l-am lasat in bara mi-a iesit din joc... pana la momentul respectiv nu am mai avut acest gen de problema si am fost scanat cu wcd-ul! Grasuxxl mi-a dat banul pe ip-ul 188.27.77.18, iar perioada nu o stiu exact... cam acu o luna si ceva... de atunci ma tot chinuii sa intru si tot primesc ban...

Va multumesc,

IoNuTzZ
08-04-2015, 09:19 PM
E normal sa primesti ban de fiecare data cand intri pe server daca ai ban activ. Cred ca fara sa platesti taxa unban nu o sa poti juca.
Salut!

~TraNda~
08-04-2015, 09:28 PM
=)) moor :)) !!
Sa incepem:
1. Cererea unban trebuia sa o faci cand ai primit banul, nu dupa o luna
2. Ai un model (care din nou, se pare ca Max l-a pus degeaba..) dupa care sa faci o cerere unban
3. O data ce ai luat ban, ai mai si continuat ca un nesimtit sa intrii pe server, fara sa te intereseze, fiindca stiai ca ai ip dinamic, ce ai zis, d-aia nu mai pot eu
4. Poti sa-ti schimbi cate nume vrei si ip-uri ca tot ne dam seama daca a intrat un jucator cu ban activ
5. Chiar daca faceai cererea unban atunci, tot cu ban ramaneai :))
6. Rog pe Tiger sa te adauge la HashBan!!!
7. CONTRA UNBAN!!!!!

grasuxxl
08-04-2015, 11:42 PM
trebuia sa faci cerere unban cand ai luat banu adica pe data de 30.01.2015 at ai luat banu de la mine si bine inteles ca u ai intrat pe sv cu nume diferite si team prins si team banat

JuMp3R
08-04-2015, 11:44 PM
[QUOTE=Tranda ♪;81301]=)) moor :)) !!
Sa incepem:
1. Cererea unban trebuia sa o faci cand ai primit banul, nu dupa o luna
2. Ai un model (care din nou, se pare ca Max l-a pus degeaba..) dupa care sa faci o cerere unban
3. O data ce ai luat ban, ai mai si continuat ca un nesimtit sa intrii pe server, fara sa te intereseze, fiindca stiai ca ai ip dinamic, ce ai zis, d-aia nu mai pot eu
4. Poti sa-ti schimbi cate nume vrei si ip-uri ca tot ne dam seama daca a intrat un jucator cu ban activ
5. Chiar daca faceai cererea unban atunci, tot cu ban ramaneai :))
6. Rog pe Tiger sa te adauge la HashBan!!!
7. CONTRA UNBAN!!!!![/QU

Salut,

A durat ceva pana m-am dumerit ce si cum trebuie sa fac (de aia a durat atat cererea mea)... Nu am treaba cu, conturile pe diferite retele de socializare, forumuri, etc.(doar ma joc) In legatura cu ip-ul dinamic, abia acu m-am dumerit ce inseamna sunand un prieten (habar nu aveam ca de aia pot intra iarasi pe joc si nu intelegeam de ce tot iau ban mai mereu cand intru si de ce merge sa intru iarasi si iarasi... ) Modelul de cerere e gresala mea precum si a altora din cate zici tu;

Iar daca zici cu o asa nonsalanta ca puteam sa fac cerere de atunci pentru unban si ca degeaba faceam aceasta cerere, ca tot cu ban activ ramaneam, de ce mai exista aceasta bataie de cap cu cerere, inregistrari, etc. ? Ca sa vi tu, un admin care probabil plateste ori e prieten cu propietarul serverului ca sa detina si el un admin, sa ma ia in ras?
Dupa parerea mea adminul trebuie sa ajute, adminul trebuie sa invete jucatorii si intradevar sa-i si pedepseasca cand gresesc, nu cum procedezi tu cu aroganta pe care ai avut-o... La final o sa-ti iei un premiu pentru vorbele astea?

Nu toti jucatorii stiu sa umble pe forumuri ori sa execute imediat cerintele adminilor... unii doar joaca si atat... Am avut ghinionul sa mi se intample sa-mi iasa din joc... nu cred ca merit sa fiu tratat asa precum ai facut-o tu!

Si scuze ca am uitat sa scriu, am 37 de ani!!!

Multumesc,

~TraNda~
08-04-2015, 11:58 PM
Problema e alta, ne-am saturat sa dam banuri, iar voi sa tot intrati fara sa intrebati macar de ce luati ban. Zici ca ai 37 de ani, respectele mele, dar daca ai aveam 37, presupun ca ai fi intrebat si tu de ce tot iei ban :| dar nu te-a interesat. Chiar daca mai intrat din nou pe server, intrebai, dar nu te-a interesat. De 3 luni tot iei ban incontinuu iar tu vi acum cu cererea. Si ca pentru tine, nu sunt prieten cu niciun detinator si nici nu platesc, nu-mi permit asta. Daca plateam aveam gradul mai mare. Si cu modelul de cerere, eram ironic, dar in fine :-j . Si tot ca pentru tine, o data ce ai refuzat wCD sau nu ai dat raportul, e greseala ta, noi doar respectam regulamentul. Raman la aceeasi parere, CONTRA unban!

JuMp3R
09-04-2015, 09:27 AM
Ok, am inteles, dar ce-i de facut in situatia mea? sa inteleg ca trebuie sa votati toti ca sa mi se poata da un verdict?

Multumesc,

Delia ღ❤
09-04-2015, 12:41 PM
=)) moor :)) !!
Sa incepem:
1. Cererea unban trebuia sa o faci cand ai primit banul, nu dupa o luna
2. Ai un model (care din nou, se pare ca Max l-a pus degeaba..) dupa care sa faci o cerere unban
3. O data ce ai luat ban, ai mai si continuat ca un nesimtit sa intrii pe server, fara sa te intereseze, fiindca stiai ca ai ip dinamic, ce ai zis, d-aia nu mai pot eu
4. Poti sa-ti schimbi cate nume vrei si ip-uri ca tot ne dam seama daca a intrat un jucator cu ban activ
5. Chiar daca faceai cererea unban atunci, tot cu ban ramaneai :))
6. Rog pe Tiger sa te adauge la HashBan!!!
7. CONTRA UNBAN!!!!!

:contra: unBan

KaNNaBiS
09-04-2015, 12:50 PM
:contra: unban

~TraNda~
09-04-2015, 02:09 PM
Ca sa mai joci pe server, trebuie sa platesti Taxa Unban

WarGods | KGB
09-04-2015, 05:27 PM
:contra: unban,platesti taxa unban si esti liber la joc;apropo eu sunt mosul comunitatii,respect ptr ea,iti cer si tie acelasi lucru...

kyci
09-04-2015, 05:48 PM
:contra:

Trebuie sa plateti o taxa pt unban , deoarece a trecut prea mult timp de cand ai luat ban .Cat nustiu , asta probabil o va stabilii Razor , Tiger sau Abys. Pt taxa de unban clic AICI (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

RaZz0R
09-04-2015, 08:19 PM
Spusele tale sunt echivalente cu 0.
Vezi, tu poate acum spui adevarul, dar noi nu avem de unde sa stim asta, si nu ne garanteaza nimeni ca este adevarat ceea ce spui.

Pe langa faptul ca nu ai urmat modelul de cerere....
Unban nu ai cum sa primesti. Singura varianta este sa platesti taxa de unban (<b>You have to register to ba able to see this link</b>).

Daca doresti sa intri din nou pe sv, sa platesti taxa si sa joci linistit te rog sa ma contactezi la YM! flavyus_alex

Numai bine.