PDA

View Full Version : Help!



~TraNda~
26-07-2015, 04:39 PM
Imi poate spune si mie cineva de ce mi se blocheaza o descarcare la 99% (1 secunda) . Deja e enervant, am spart un monitor din cauza asta :)) . Am cauta pe google si nu da nimic concret, doar lucruri nonsens care nu ajuta la nimic. As dorii o explicare mai detaliata si daca se poate o rezolvare..
Browser : Mozilla Firefox
OS : Windows XP SP3
Mentiuni : Nu mi se blocheaza de fiecare data, doar la unele .exe are probleme. Si daca ar putea sa-mi puna NERO pe girlshare pentru al downloada. De pe site-ul lor mi se blocheaza cum am zis mai sus :| .
Multumesc.

Tiger
26-07-2015, 04:45 PM
Dezactiveaza-ti momentan antivirusul, daca ai. Oricum, nu vad pentru ce ai descarca Nero cand Windows XP are by default un program de scriere de cd/dvd (ti le copiaza ca si cum in Nero ai da sa-ti faca un cd/dvd cu date/fisiere).

~TraNda~
26-07-2015, 05:33 PM
Dezactiveaza-ti momentan antivirusul, daca ai. Oricum, nu vad pentru ce ai descarca Nero cand Windows XP are by default un program de scriere de cd/dvd (ti le copiaza ca si cum in Nero ai da sa-ti faca un cd/dvd cu date/fisiere).

Nu am niciun anti-virus instalat. Si nu gasesc niciun program default de pe XP :)) .

Tiger
26-07-2015, 07:07 PM
Este grav daca nu folosesti un antivirus, parca si vad ca este o sursa de virusi.

Uite asa inscriptionezi pe un cd/dvd folosing utilitarul din Windows XP:


<b>You have to register to ba able to see this link</b>

~TraNda~
26-07-2015, 08:03 PM
Este grav daca nu folosesti un antivirus, parca si vad ca este o sursa de virusi.

Uite asa inscriptionezi pe un cd/dvd folosing utilitarul din Windows XP:


Am gasit un nero (nero express) in format .rar cu tot cu key. Am full version acum pe el. Mi-am facut treaba :))
Cat despre anti-virus, pai iar exista o problema. Nu pot instala niciun anti-virus. Ori blocheaza instalarea, ori nu o deschide, ori da crash fara nicio eroare, fie ca dau cu run as administrator sau prin dublu click :)) .