PDA

View Full Version : Reclamatie "kyci"



joonY!?
03-08-2015, 01:35 PM
NICK: saw.edd
NUMELE ADMINULUI RECLAMAT: kyci
MOTIVUL: GAG aiurea (IN REPETATE RANDURI) sub pretextul calm/liniste,acuze aduse fara nicio dovada si fara niciun pic de argumentatie,lipsa de interes si justificare fata de playeri si implicit comunitate.
Incerc sa inteleg imbecilitatea unora de pe aici si nu reusesc. M-am saturat sa vad playeri care primesc functia de "admin" pe acest server si nu sunt in stare sa-si faca datoria,ci dimpotriva,adopta aere de superioritate si ingamfare. Degeaba ii intrebi ceva,daca ei sunt contra ta de la inceput.
DOVADA: Este vorba despre un caz particular,din multe altele,cand adminii de pe aici nu isi fac treaba. In acest post este vorba de MARELE si inteligentul kyci. Se daduse un vot (dupa un "rtv" al majoritatii) si iesise mapa "he_fiesta" la vot.Era numai buna de jucat la un cca. 7 vs 7 (numarul de playeri de pe server in acel moment) . Am fost rugat de catre kyci (mai mult fortat) sa bag wac-ul incepand cu mapa ce urma sa fie la rand (fiesta) . A trebuit sa parasesc serverul in ultima runda a mapei precedente pentru a-i face pe plac adminului si pentru a baga wac-ul (care pana la urma nu este un lucru rau,ci face bine comunitatii si ajuta la depistarea hacker-ilor,dupa cum bine stiti) . Entuziasmat si multumit ca a iesit una din mapele mele favorite,m-am grabit sa bag wac-ul,in cele din urma reusind. Cand intru pe server, SURPRIZA. Era alta mapa (zm_assault_city),cand de fapt iesise "he_fiesta". Vazand ca singurul admin de pe server era kyci,am putut deduce foarte usor ca ori el a schimbat, ori a dat imediat un vot . (De ce? Inca nu stim ). Incercand sa ma lamuresc,i-am tot pus niste intrebari la care nu prea am primit un raspuns satisfacator (upps..) Aveti aici o serie de 3 printuri/poze : <b>You have to register to ba able to see this link</b> (dati next pentru a le vedea pe toate 3) . Dupa aceasta si dupa acest prim gag care era "in desfasurare",se intampla un alt lucru bizar care denota o alta lipsa de cunostinte din partea acestuia. Avand gag,am dorit sa nominalizez mapa "he_fiesta",si desigur ca asta am facut si s-a si putut,normal .- ( <b>You have to register to ba able to see this link</b> ) -
Dupa care,acesta face un gest pripit,zic eu, si aduce o acuza nejustificata,desigur bazata pe ignoranta si ambitie , crezand ca am dat retry.( <b>You have to register to ba able to see this link</b> ). Dupa cum se poate vedea in print,eu inca aveam GAG,iar acesta INCERCA sa poarte o asa-zisa discutie cu mine.
Terminandu-se perioada de GAG,cer marunte explicatii pentru ceea ce el m-a intrebat,implicit acuzat. ( <b>You have to register to ba able to see this link</b> ) Iar "kyci",da din nou lovitura,dandu-mi gag . Nu pot intelege anumite chestii ale unora de pe aici,admini ma refer. Nu vreau sa fac un caz din asta. Nu vreau sa intervin mereu. Vreau doar sa joc zombie din placere alaturi de playerii din comunitatea WarGods,insa acest lucru este destul de greu,din cauza unora care nu pot pricepe rolul lor pe acest server. Doresc,de asemenea,sa se ia masuri pentru ca altfel este destul de greu ca playerii sa ramana pe server si sa-l populeze (cum era altadata serverul de zombie,foarte populat,cu admini de treaba si interesati ) . Acum nu stiu ce se intampla . Cineva sa se auto-sesizeze.
Va multumesc!
PS: Dovezile sunt concludente si nu lasa loc de interpretari.

kyci
03-08-2015, 02:04 PM
Vai doamne...

Se stie prea bine ca tu esti unul dintre cei 2-3 jucatori care fac tot posibilul sa enerveaza adminii, oricine ar fi ei. Hai sa o luam pas cu pas...
In urma cu 2-3 zile tot asa sa dat la vot fiesta, a iesit , si dupa 2-3 minute au inceput playerii sa zica sa o schimb ca e aiurea si ca nu vor sa joace.. am lasat mapa fiesta pana ati putut da rtv si sa dat la vot si sa schimbat.
Astazi, era serverul aproape full, si tu ceri fiesta, nu stiu daca sti, dar cand sunt prea multi jucatori online si mapa este mica ( fiesta ) serverul cade sau jucatorii mor la inceputul rundei.
Treaba cu gag-urile ti le-am dat pt ca ma disperai si comentai la absolut orice, daca erai baiat cinstit, puteai sa pui toata conversatia, nu numai ce iti convine tie... Si treaba cu adminul neserios, se vede si acum dupa cele spuse de tine, ca tratezi cu superioritate adminii si vrei sa ii enervezi, martori, pot fi restul adminilor...
Este normal sa nu iti mai raspund dupa 2-3 gag-uri consecutiv, la aceasi intrebare, dc nu am lasat fiesta... Acele gag-uri ti le-am dat pt ca erai stres cu aceasi intrebare, mai aveai putin si faceai spume la gura ( noroc ca tastezi, nu vorbesti , dar cn stie ) ...
Cu wac-ul ti-am zis de ieri sa il bagi, ti-a zis si grasu si tot nu il aveai, te milogeai de mine sa te las fara wac pe server, iti mai aduci aminte? si te-am refuzat, te-am pus sa bagi wac si probabil de aici frustrarea ta.
Sa nu uitam faptul ca, in trecut, ai mai avut ban pe acelasi motiv, cauti cearta cu adminii, daca erai asa corect, puteai sa faci reclamatie atunci pt ban de 8 ore, nu acum pt gag...
Si foarte suspect este faptul ca, apari si cu ban permanent in lista de ban-uri, dar sunt sigur ca vei spune ca nu esti tu acela. Te salut!



<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Edit:

saw.edd si saw tot tu esti, te-am vazut pe zm_assault_city cand ti-ai schimbat numele si ai stat spectator , si tot spuneai jucatorilor sa alege fiesta...

joonY!?
03-08-2015, 02:19 PM
"Se stie prea bine ca tu esti unul dintre cei 2-3 jucatori care fac tot posibilul sa enerveaza adminii, oricine ar fi ei "
In primul rand,vreau sa stiu ce inseamna la tine " oricine ar fi ei " . Ca l-a inceput m-am sicanat putin cu grasuxxl,ca nu ne vazuseram de mult timp,asta e alta problema. De asemenea,revenind dupa vreo 2-3 ani de inactivitate,a fost necesar sa pun intrebari,sa aflu despre noile reguli ale server-lui,cu timpul (in decurs a 2-3 zile),am inteles si stiu chestiile cu spawn-ul,etc.

"In urma cu 2-3 zile tot asa sa dat la vot fiesta, a iesit , si dupa 2-3 minute au inceput playerii sa zica sa o schimb ca e aiurea si ca nu vor sa joace.. am lasat mapa fiesta pana ati putut da rtv si sa dat la vot si sa schimbat. " IRELEVANT ! Ce vrei sa zici cu asta? Ce treaba are cu postul acesta ? Aa,ca este vorba de "he_fiesta" . Asa,si ce? Oamenii alesesera,dupa care au vrut sa schimbe,iar tu le-ai indeplinit dorinta,foarte bine si frumos din partea ta.

"Astazi, era serverul aproape ful" 7 vs 7 , nu inseamna full . Moama,este de asemenea , o mapa foarte mica si se joaca la 7 v 7, 8 v 8 . Cine a spus ca la fiesta trebuie sa se joace 3 v 3? Ar fi complet aiurea.

"daca erai baiat cinstit, puteai sa pui toata conversatia, nu numai ce iti convine tie..." Am observat ca atentionezi orice reclamant cu privire la "TOATA DISCUTIA" . Care ar fi toata discutia? Daca tu nu spuneai nimic si asta este discutia,ce puteam sa pun? Termina cu aceste lucruri,sunt irelevante si nu au sens. Eu am pus esentialul . Nu lipseste nimic. Si da,sunt cinstit.
"Cu wac-ul ti-am zis de ieri sa il bagi, ti-a zis si grasu si tot nu il aveai, te milogeai de mine sa te las fara wac pe server, iti mai aduci aminte?" La conversatia asta te refereai ? :)))))))))) Milogeai? Serios,doar te-am rugat sa-mi permiti,majestate,sa mai joc o mapa fara,nu erau o tragedie. Si din nou,asta este alta discutie,si nu are treaba cu subiectul nostru.
Te intreb din nou? Ce relevanta are faptul ca am fost avertizat in trecut de catre grasuxxl cu subiectul acesta? Ti-am spus si iti repet,erau momente cand il sicanam DOAR pe grasu,de asemenea se vede ca am 2 ban-uri primite de la el,un fel de "relax". Nu am reclamat acel lucru,sa stii. Cel de la tine,de pe rampa la infantry,de asemenea,nu l-am reclamat,este pe buna dreptate. De ce aduci in discutie asta?
"dar sunt sigur ca vei spune ca nu esti tu acela" Normal ca nu sunt eu. In primul rand,eu nu am jucat zombie pe wargods de 2-3 ani,iar tu vii cu poza cu ban din 14.12.2014,ceea ce este destul de clar.
Cel din 12.07,de asemenea,nu sunt eu,pentru ca joc doar de maxim 2 saptamani si este numele "saw",nu numele meu.

kyci
03-08-2015, 02:28 PM
Normal ca nu esti tu, altu, si tu esti cel mai corect, noi suntem aia ai dracu... hai ma las-o naiba ca deja ma plictisesti, vad ca minti cu nerusinare in continuare... despre ce vorbim? Sa vedem ce spun restul adminilor, si dupa aia mai poti sa vorbesti, daca ei decid ca am gresit , suport consecintele si asta e, dar nu cred ca am gresit.

IRELEVANT , sunt irelevante , relevanta .. cuvantul asta, daca il repeti de prea multe ori, devine agasant , mai cauta si tu altul pe google. :)
Nu stau sa fac chat aici sa ma cert cu tine...

joonY!?
03-08-2015, 03:08 PM
Mai baiatule,saw mi-am pus pentru prima data numele astazi pe zm_assault_city,dupa cum bine ai vazut si tu. De unde stii tu,ca acel "saw",de acum un an sunt eu? Are acelasi IP ca si mine? Acelasi Steam ID. Nu ai nicio dovada ca as fi eu. Aia este oricum alta discutie . Eu ti-am facut reclamatie pe subiectul acesta,nu cu privire la vreun ban primit . Daca nu esti in stare sa intelegi,abtine-te.

grasuxxl
03-08-2015, 03:10 PM
da ma cicalesti pe mine asta nu e o problema da le zici cam mereu la playeri sa voteze fiesta fiecare voteaza ce vrea si joaca ce mapa vrea nu putem sa impunem asta

kyci
03-08-2015, 03:11 PM
Bai asta, o fi greu sa iti schimbi cs-ul sa se schimbe steam id ? sau poate ai ip care se schimba, este asa greu ? sunt o multime de programe pe google care iti schimba ip-ul. Nu mai mintii ca deja ai primit si ban ... Vrei sa joci, plateste taxa de unban !

joonY!?
03-08-2015, 03:21 PM
Ma dar de ce faceti off-topic? Vreau raspunsuri strict la subiect. De ce-mi dati acele printuri cu acele ban-uri ? Primele 3 de sus,sunt ale mele,dupa cum am si zis,se vede si faptul ca sunt recent luate (de acum cateva zile). Insa celelalte 2 sunt de acum mult timp si sunt pe numele "saw".

RaZz0R
03-08-2015, 04:00 PM
reclamatie pt:
-Te-a pus sa bagi wac, tinand cont ca esti vechi in comunitate se presupune ca ai respect si intri cu anti-cheatul nostru.
-Schimbare de mapa, daca playerii cer schimbare de mapa adminul da vot pt schimbare de mapa pentru "a le face pe plac" dupa cum ai spus si tu.
-gag (stresai adminii).
pentru asta ai facut tu reclamatie, nu?:)

KaNNaBiS
03-08-2015, 04:38 PM
Saw , si pe mine m-ai tampit sa las fiesta si ai inceput sa faci figuri cand am schimbat-o.Nu te mai da victima ca nu esti! Daca vrei sa ne dovesti ca ai respesct pentru comunitatea asta baga WAC-ul altfel nu prea te vad bine. Vad ca ai facut reclamtia asta pentru ca te-a pus sa bagi WAC nu pentru gag..Oricum Kyci a procedat corect!

-=MATRIX=-
03-08-2015, 04:47 PM
Presupun ca doar adminii ar trebui sa-si dea cu parerea pe aici, dar nu-mi pasa. kyci, ti-am spus-o si o repet: DEGEABA ai varsta aia (23 de ani), ai o gandire imatura specifica unui copil de 12 ani. Texte invechite, suferinte de admin si mult off-topic. Faza aia cu "toata discutia" mi-ai spus-o si mie si presupun ca o spui tuturor. SS cu banurile e pus aiurea, nu vad ce treaba are cu reclamatia pe care ti-a facut-o. Asa mi-ai pus si mie la reclamatia facuta in urma cu ceva timp. Ce crezi ca obtii cu astea? De asemenea, tind sa cred ca numai motivul "calm" il stii tu. Cat de agitat crezi ca era cand te intreba de ce schimbi harta? Crezi ca toti traiesc jocul, asa ca tine? Sa fim seriosi, esti penibil si ai admin degeaba.

EDIT: Kanabis, tu mereu schimbi harta cand e fiesta. <b>You have to register to ba able to see this link</b> Cum ai intrat pe server, ai si dat vot. Se vede clar ca era un numar potrivit de jucatori pentru aceasta mapa si ca mai erau 14 minute ramase, dar probabil te stii ca nu esti bun pe ea.

kyci
03-08-2015, 05:30 PM
Matrix, nu e treaba ta sa te bagi ca musca in.... apa :) . Cand spuneam de cei 2-3 jucatori problema, ma refeream si la tine, nu dadeam nume sa nu te superi.
Propun banarea pe forum de cateva zile pt Matrix, jigneste prea mult, nu ii pasa de reguli si tot cea ce face, este sa provoace discutii aiurea. Intr-un subiesc tot asa ai jignit si nu sa luat nici o masura impotriva ta...

-=MATRIX=-
03-08-2015, 05:37 PM
Matrix, nu e treaba ta sa te bagi ca musca in.... apa :) . Cand spuneam de cei 2-3 jucatori problema, ma refeream si la tine, nu dadeam nume sa nu te superi.
Propun banarea pe forum de cateva zile pt Matrix, jigneste prea mult, nu ii pasa de reguli si tot cea ce face, este sa provoace discutii aiurea. Intr-un subiesc tot asa ai jignit si nu sa luat nici o masura impotriva ta...

Si tu ai jignit limba romana. :( Esti patetic, atat am de zis. Zici ca nu e treaba mea dar apoi zici ca acei "2-3 jucatori problema" ma vizeaza si pe mine. Atunci cred ca e treaba mea. ;)

KaNNaBiS
03-08-2015, 05:42 PM
Matrix tu esti foarte bun chiar cel mai bun de pe server . Ok stiu ca am gresit cand am schimbat mapa dar pur si simplu nu suport mapa si sunt sigur ca si alti admini , playeri nu o suporta. Eu zic sa va vedeti de joc si sa nu va mai bagati in treaba adminului , sa nu'l mai tampiti cu intrebari tampite , sa nu'l mai trageti la raspundere de ce i-ai dat ban aluia ? De ce ai dat gag ? De ce dai slap \slay ? Si in poza aia ce se vedea ? Ca am schimbat mapa dar tu nu ai facut si poza cand playerii ziceau : Schimba mapa !! Schimba , Schimba. Oricum Razzor decide ce o sa se intample mai departe.
Scuze pentru edit dar ma doare capul foarte rau si i-am incurcat.

kyci
03-08-2015, 05:45 PM
Si tu ai jignit limba romana. :( Esti patetic, atat am de zis. Zici ca nu e treaba mea dar apoi zici ca acei "2-3 jucatori problema" ma vizeaza si pe mine. Atunci cred ca e treaba mea. ;)

Daca eu am jignit limba Romana prietene, inseamna ca de tine si-a batut joc viata, dar rau de tot :)

-=MATRIX=-
03-08-2015, 05:51 PM
Matrix tu esti foarte bun chiar cel mai bun de pe server de asta ai ban permanent ;) . Ok stiu ca am gresit cand am schimbat mapa dar pur si simplu nu suport mapa si sunt sigur ca si alti admini , playeri nu o suporta. Si ai facut acel post despre mine ca ti-am dat iara ban dupa ce am vorbim pe skype ? Eu zic sa va vedeti de joc si sa nu va mai bagati in treaba adminului , sa nu'l mai tampiti cu intrebari tampite , sa nu'l mai trageti la raspundere de ce i-ai dat ban aluia ? De ce ai dat gag ? De ce dai slap \slay ? Si in poza aia ce se vedea ? Ca am schimbat mapa dar tu nu ai facut si poza cand playerii ziceau : Schimba mapa !! Schimba , Schimba. Oricum Razzor decide ce o sa se intample mai departe.
Nu am inteles absolut nimic din ce ai scris aici.


Daca eu am jignit limba Romana prietene, inseamna ca de tine si-a batut joc viata, dar rau de tot :)
Zici ca eu ar trebui sa fiu banat pentru ca jignesc, dar tu ce faci? Mai esti si admin.

kyci
03-08-2015, 05:53 PM
Am zis, daca ! ia-o cum vrei ;)
Eu ce sa fac, iti raspund cu aceasi moneda, pt ca altfel nu meriti

RaZz0R
03-08-2015, 05:53 PM
Matrix, daca mai comentezi o singura data pe sectiunea de zm fara sa fi implicat iti promit ca o sa decolezi.

joonY!?
03-08-2015, 11:18 PM
Mai KaNNaBiS,nu te poti baga in discutie daca nu ai ceva serios de comentat.
Cu ce crezi ca am gresit? Faptul ca am nominalizat o mapa,playerii au ales-o (si asta de cate ori),dupa care cativa din ei si-au dorit schimbarea? Pai tu care decizie o respecti,a majoritatii care au ales mapa,sau a celor cativa care doresc schimbarea.
Normal ca a celor care vor schimbarea,pentru ca nici tie nu iti place o mapa ca fiesta.
Referitor la wac,stai lnistit,l-am bagat,nu-ti fa probleme. Eu am revenit dupa 2-3 ani,unele reguli s-au schimbat si a trebuit sa ma adaptez. Nu credeam ca o sa ma apuc serios,de aceea,la inceput am considerat ca e mai bine sa joc de relax,fara a fi nevoit sa bag wac-ul pentru 30 min-1 ora. Intelegi cum este situatia?

EDIT: Vream sa mai zic ca voi adminii ar trebui sa fiti constienti ca puteti si gresi,nu puteti avea mereu dreptate. Pot aparea ambitii,ignoranta si cel mai rau,prostie. De exemplu,este urat kicy din partea ta sa nu-ti dai seama ca ai argumente penibile. Urmareste doar ceea ce scrii pe aici . Unele lucruri nu au nici o noima,niciun sens. Afirmatii lipsite de dovezi si greseli de logica copilaresti. Daca chiar ai 23 de ani,cum spune Matrix,este destul de grav. Nu vreau sa te jignesc,dar nu prea meriti sa fii admin. Ma rog,eu vreau doar sa se lamureasca situatia asta.

kyci
03-08-2015, 11:37 PM
Copile, eu nu stau sa ma pun la mintea ta, sincer, am si alta treaba, am niste probleme de familie, care in continuare nu s-au rezolvat, daca ai da o cautare mai ampla ai vedea.
2- alti mai merg si la munca nu stau acasa sa ceara bani de la mama si tata.
3- de astia ca tine sunt satul, intra pe server doar sa enerveze adminii.
4- suntem constienti ca si noi putem gresii, oameni suntem si noi, dar vreau ca cei ca tine sa inteleaga ca si voi puteti gresii fara sa va dati seama, probabil scopul vostru este sa va certati cu toata lumea sa fiti bagati in seama.
5- la astia 23 ani ai mei, cu mintea mea de copil cum zici tu, ma bucur de ce am realizat de unul singur si probabil de ce voi realiza.
Concluzia... ?
Tu te agati de orice ( si cand spun orice ma refer la prostiile spuse de cel mentionat de tine) pentru a ma enerva pe mine, si la nervi sa reactionez urat, sa pot fi pedepsit spre satisfactia ta si a altui jucator.


Urmareste doar ceea ce scrii pe aici . Unele lucruri nu au nici o noima,niciun sens

Singurul care nu intelege, esti tu... Toata lumea intelege numai tu nu, e grav atunci, si problema nu este la noi....

joonY!?
04-08-2015, 12:09 AM
Bine ca te-ai apucat sa-mi povestesti " Povesti de familie ". Bai baiatule,aici nu e telenovela,fiecarfe cu problemele lui,nu ma bag. Dar tu trebuie sa ai o prestatie corespunzatoare ca admin,nu sa vii sa te plangi (pentru ca asta mi se pare ca faci).
Nu conteaza varsta. Tu puteai avea 40,eu 10. Daca tu spui,de exemplu,ca 2+3=4,iar eu,copilul de 10 ani,spun ca-i 5,eu am dreptate evident. Aici se face abstractie de asa ceva.
Tot nu intelegi. Nu mai da reply,te rugam!

kyci
04-08-2015, 12:12 AM
Esti terminat pe viata... fara speranta, si cand spun terminat nu te jignesc, spun ca nu mai ai nimic de zis important !

De acum incolo poti sa dai cate replay-uri vrei, eu unul nu iti mai raspund... Daca nu esti capabil sa intelegi asta e...

KaNNaBiS
04-08-2015, 12:12 AM
Gata cu posturile aiurea din cate vad doar va certati , va aduceti argumente unu altuia.. Razzor decide cum sta treaba.

RaZz0R
04-08-2015, 09:16 AM
Inca odata, reclamatie fara rost. Va certati ca tatele la poarta.
:locked:

WarGods | KGB
04-08-2015, 12:02 PM
Reclamatie respinsa din partea mea. Razor decide . Succes adminii :)