PDA

View Full Version : Un tata a facut apel pe Facebook pentru gasirea celui care i-a accidentat fiul. CE OM



Lova3x
15-09-2015, 12:49 AM
Un barbat a recunoscut faptul ca si-a accidentat - fara sa-si dea seama - propriul copil in varsta de doar 1 an si 3 luni, dupa ce politia a deschis un dosar pentru fuga de la locul accidentului.

Conform Daily Mail, este vorba despre Jamie Ellison, care, dupa ce si-a urcat cele doua fiice in autoturism, a dat cu spatele, fara sa vada ca acolo era si fiul sau, pe care l-a accidentat. Apoi, fara sa simta vreun soc in urma loviturii, barbatul a plecat sa-si duca ceilalti copii la scoala.
Baiatul iesise singur din casa si se afla langa masina deoarece dorea sa-si ia ramas buna de la tatal sau. El se afla in asa-numitul "unghi-mort" al soferului, astfel incat nu putea fi vazut de cel de la volan.
Cand s-a intors acasa, Ellison a gasit politia si echipajele de salvare care ii ingrijeau fiul, principala ipoteza fiind ca baiatul fusese lovit de un sofer necunoscut, care fugise de la locul accidentului. Ulterior, politia a vazut inregistrarile video facute de camerele de supraveghere si a anuntat ca nu va aplica vreo masura in acest caz.

"Da, eu am fost. Pur si simplu nu l-am vazut si nu am simtit nimic. Asa ca imaginati-va cum ma simt acum, dupa ce am aflat ca, accidental, am trecut peste fiul meu. Ganditi-va la asta. Vina va fi a mea pentru totdeauna." - a scris Ellison pe Facebook.

"Va dati seama cum ma simt, stiind ca aproape mi-am ucis fiul fara sa am habar ca eu sunt cel responsabil? Voi chiar credeti ca l-am lovit intentionat si m-am dus la scoala, doar ca sa alerg cu el, 10 minute mai tarziu, in ambulanta? Ganditi-va la asta."

SURSA :<b>You have to register to ba able to see this link</b>