PDA

View Full Version : Facts despre caini: cati au supravietuit scufundarii Titanicului



~TraNda~
11-10-2015, 04:04 AM
<b>You have to register to ba able to see this link</b> .jpg


Fără să stăm prea mult pe gânduri putem să spunem pentru a nu știu câta oară că cei mai buni prieteni ai omului sunt câinii. Sunt inteligenți și știu cum să te înveselească după o zi grea la job, cu năsucurile lor umede și privirea lor blândă. Pentru cei mai mulți stăpâni de câini, drăguțele patrupede sunt mai mult decât animale de companie, sunt copiii lor.

Și pentru că știm că sunteți mulți cei care iubiți cățelușii, ne-am gândit să facem o listă cu lucruri funny și interesante despre ei:

1. Câinii văd în culori, nu alb-negru cum probabil am auzit cu toții. Singura diferență este că ei nu văd culorile la fel de intens ca noi.

2. Dacă nu ar fi sterilizați, o generație de câini ar putea ajunge până la 66 000 de câini în 6 ani !

3. Câinii simt cum trece timpul și de aceea li se face dor de stăpânii lor.

4. Câinii transpiră doar plin lăbuțe.

5. Un pui de un an este matur din punct de vedere fizic ca un adolescent ce are 15 ani.

6. Câinii au simțul mirosului mai dezvoltat decât al oamenilor de până la 10 milioane de ori.

7. Câinii pot auzi de la o distanță de patru ori mai mare decât oamenii.

8. Câinii simt emoțiile stăpânilor lor.

9. În Statele Unite se află cel mai mare număr de câini.

10. Un câine care trăiește în oraș are speranța de viață cu 3 ani mai mare decât un câine care trăiește la țară.

11. Puii de dalmațian se nasc fără pete, abia după ceva timp le apar.

12. Trei câini au supraviețuit atunci când s-a scufundat Titanicul: un pomeranian, un pechinez și un terra nova.

13. Nasurile câinilor sunt diferite la fel ca amprentele oamenilor și pot folosi la identificarea lor.

14. Există 703 rase de câini.

15. Un pui doarme 90% din timp în primele săptămâni de viață.



posted by Tranda ♪