PDA

View Full Version : Problema comunitate



RaZz0R
18-03-2016, 09:05 AM
Salutare! Asa cum probabil a-ti observat, comunitatea noastra a avut parte in ultimele zile de niste mici "turbulente". Acest lucru s-a datorat faptului ca la firma de host unde sunt hostate atat website-ul cat si serverele + dedicat a fost atacata de hackeri, prin urmare firma de host a luat hotararea de a sporii securitatea, de aici si faptul ca wargods nu a fost functional in ultimele zile.
Pe scurt, hpostul a fost atacat iar firma de host si-a sporit securitatea, de aceea nu a functionat nimic.
Din cate am observat pe forum posturile sunt asa cum erau, situatia pe servere nu o cunosc inca.
Aaaa, cei care se intrebau, NU, nu se inchide WarGods.
O zi buna va doresc!

~TraNda~
18-03-2016, 09:32 AM
Am auzit si eu ieri pe zombie ca cica se muta serverul in alta comunitate :))
Macar cei de la host au fost constienti si nu au pierdut datele. Vedem daca serverele sunt in regula
Din cate am observat ieri pe zm s-a dat in fel de bakeup, dar nu sunt sigur.

Dracke ♪
18-03-2016, 10:54 AM
Doar serverul de play.WarGods.ro a functionat pana acum,dar sa resetat topul si Kpone a zis ca nu el a dat reset,si nu stie dece sa dat reset.

RaZz0R
18-03-2016, 11:05 AM
serverul de play este un server afiliat la comunitatea noastra, nu are acealsi host ca serverele officiale

WarGods | KGB
18-03-2016, 12:19 PM
Ma bucur ca s-a rezolvat problema. Comunitatea are multi "prieteni" plini de invidie si prostie.
Daca regulamentul v-a fi respectat intocmai, avem sansa sa nu mai "acumulam "prieteni" noi!!!

Esky
18-03-2016, 01:18 PM
Daca regulamentul v-a fi respectat intocmai, avem sansa sa nu mai "acumulam "prieteni" noi!!!
Vrei sa zici ca nu respectam regulametul,mosule?