PDA

View Full Version : Buna ziua [REZOLVAT]



marius mav
19-04-2016, 12:50 AM
Sunt pt prima data pe acest forum , sper ca am nimerit bine unde sa postez . Un prieten deal meu a luat ban in urma acestui raport <b>You have to register to ba able to see this link</b> , chiar daca e "rosu" eu consider ca nu e cod . Astept opinii celor cu wxperienta mai mare .

DarkRed
19-04-2016, 01:01 AM
Salut .
Prietenul tau a facut SCAN WCD .
Nu ,nu este un cod ,dar sunt niste dll-uri ce nu sunt recunoscute de WCD (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)(WarGods Cheat Defender (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)) ,acestea trebuiesc verificate manual .
Oricum ,daca a primit ban pe un server ,eu ti-as recomanda sa faci cerere UNBAN pe serverul respectiv .

Esky
19-04-2016, 01:26 AM
Cum a spus si Justice, nu vad sa fie cod pe acolo. Recomandarea mea pentru prietenul tau este sa nu mai bage porcarii in cs, deoarece WCD-ul le detecteaza...
Faza de ras din cazurile astea este ca multe servere "fura" wcd-ul nostru si-l folosesc la ei, dar adminii habar nu au despre wcd..Vai de capul lor.

~TraNda~
19-04-2016, 10:37 AM
wCD-ul a fost facut sa fie utilizat de oricine doreste, nu doar de comunitatea noastra. Sunt multe servere care-l folosesc, la fel si WAC-ul.
Acele .dll-uri sunt de la windows n-au treaba cu CS-ul. Cel mai probabil a primit ban pentru acel userconfig.cfg care a iesit suspicios. Sfatul meu este sa faca cerere unban unde a fost banat si sa posteze userconfigu sa se asigure adminii de acolo ca nu are cod.
Bafta.

marius mav
19-04-2016, 11:12 AM
Multumesc mult de raspunsuri si de rapiditatea lor . O zi buna .