PDA

View Full Version : Dovada că joc de pe Steam on Linux!



visinescu
22-06-2016, 11:27 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Deci, să nu vă mai legați aiurea de mine!

WarGods | KGB
22-06-2016, 11:51 PM
Si ce sa insemne asta visinescu??? Te opui scanarii WCD ,iei ban,daca asta e problema ta...

visinescu
22-06-2016, 11:54 PM
Tu nu-nțelegi că nu pot face scanare? Știi ce e ăla Linux?

RaZz0R
23-06-2016, 12:12 AM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Deci, să nu vă mai legați aiurea de mine!

Am mai avut jucatori(admini) care jucau de pe alte sisteme de operare, nu de pe windows, pentru cei care il stiu pe TheKiller care juca de pe Mac pe IOS x, si nici lui nu ii mergeau, cel putin wac, el fiind la exceptii.
Nu e de parca ar refuza el wcd, doar ca wcd si wac nu sunt compatibile cu alte sisteme de operare, din cate stiu eu cel putin.

visinescu
23-06-2016, 12:18 AM
Normal că nu merge rulat un fișier .exe pe Mac! Trebuie un emulator precum WINE ca să deschidă .exe și nici chiar așa, nu faci nicio brânză pentru că jocul rulează nativ pe MacOSX. La fel și pe Linux Mint. Fac parte din cei 1% care folosește alt sistem de operare decât Windows, așa că treceți-ne la excepții pe mine și pe Alecsey! Nu jucăm zilnic, dar când jucăm, vrem să fim lăsați în pace și de asemenea să depistați codații adevărați.

RaZz0R
23-06-2016, 09:47 AM
La exceptii wac nu se poate, si nici nu are rost, deoarece nu stiu sa ai admin pe server si sa nu poti intra cu el din cauza asta.
Dar desigur, daca liderii serverului sunt decord sa poti juca linistit fara sa faci wcd sau sa bagi wac. Dar desigur, daca cineva surprinde momente in care ceva este necurat se face demo, sau ss, si se prezinta pe forum, urmand sa se ia o decizie, sper ca nu va fi cazul.
Asteapta raspuns din partea lui Adri

ADRI
23-06-2016, 07:59 PM
Il trecem la exceptii asa ca o sa folosim metoda clasica pe el (spec + esp )

visinescu
23-06-2016, 08:47 PM
Imposibil să joc codat de vreme ce stau NUMAI pe Linux Mint, iar un admin profi nu mi-ar cere să fac screenshot-uri, ci își va da seama dacă am wall sau aim doar privindu-mă. Nu-mi risc eu contul pentru a câștiga un meci de gungame.

dcdaifa
23-06-2016, 10:21 PM
cel mai simplu pentru un admin este sa faca un demo sau ss si atuncea isi da si lumea cu parearea