PDA

View Full Version : Cerere ajutor



RaZz0R
28-07-2016, 01:06 PM
Salut. Nu e locul potrivit sa fac acest topik dar la video nu e sectiune de cereri.
Deci, vreau sa ma ajute cineva cu un intro-video pentru unul din oricare din sv comunitatii, cu posibilitatea de a schimba numele si a-l folosii si pt alte sv. Nu trebuie sa fie lung, 5-6 secunde e suficient. Nu am nevoie neaparat de unul gata facut, m-ar putea ajuta si ceva idei sau exemple de introuri facute in anumite programe accesibile (cinema 4d, after effects, premier pro, etc.)
Un exemplu gasit rapid ar fi acesta :
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
(a se vedea primele 15-17 sec)
Astept pareri, opinii, idei, ajutor.

DarkRed
29-07-2016, 08:47 AM
Uite aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) o idee de intro care zic eu este destul de buna .
Sau aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) .
Amandoua sunt facute in Cinema4D .
Si-ti recomand sa le faci numai in Cinema4D ,deoarece are o gramada de functii si ai de unde sa alegi si ce sa combini .
O sa incerc zilele viitoare sa fac si eu un intro .

AlieN
29-07-2016, 12:28 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Un intro facut de mine de foarte multi timp(3-4 ani daca nu ma insel), daca o sa gasesc fisierul si il vrei o sa ti-l trimit;)...aaa si muzica a fost pusa asa de fun:D
ps: mie unul personal nu imi place nici unul din exemplele date de voi...

RaZz0R
29-07-2016, 04:58 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Un intro facut de mine de foarte multi timp(3-4 ani daca nu ma insel), daca o sa gasesc fisierul si il vrei o sa ti-l trimit;)...aaa si muzica a fost pusa asa de fun:D
ps: mie unul personal nu imi place nici unul din exemplele date de voi...

In ce l-ai facut? in premier?

AlieN
29-07-2016, 06:30 PM
In ce l-ai facut? in premier?

After effects si phototshop!

RaZz0R
29-07-2016, 07:56 PM
After effects si phototshop!

Mai ai ceva resurse de la el? Si oare merg puse si prelucrate in premier? :-?
M-ar interesa ca dupa ceea ce ai tu, sa continue si sa mai scrie cate ceva, dar cu acelasi efect, adica cum apare scrisul din fum.

AlieN
29-07-2016, 10:15 PM
Mai ai ceva resurse de la el? Si oare merg puse si prelucrate in premier? :-?
M-ar interesa ca dupa ceea ce ai tu, sa continue si sa mai scrie cate ceva, dar cu acelasi efect, adica cum apare scrisul din fum.

Am facut export in premier pro. Vezi daca merge!
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

ps: Daca vrei si resursele, le caut si ti le dau!

RaZz0R
30-07-2016, 05:34 PM
Nu, nu merge. cred ca e din cauza versiunii mele de premier, cel putin asa scrie cand incerc sa-l deschid.
Dar m-am hotarat sa descarc si eu After effects, poti sa ma ajuti cu proiectul direct in After effects. sa nu mai fie vreo problema

AlieN
30-07-2016, 07:11 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Arhiva rar cu ce am folosit eu, se poate edita foarte usor;)
ps: Daca vrei sa mai adugi cate o actiune ceva gen fum, foc, sange etc. imi spui ca am cateva;)