PDA

View Full Version : Reclamație Ceaușescu



visinescu
12-08-2016, 11:29 PM
Acum câteva minute, Ceaușescu mi-a dat ban pe motiv că nu vreau să fac scanare. Încă o dată, nu pot să fac scanare dacă nu rulez un sistem de operare compatibil cu scula voastră de scanat. Este nedrept să mă obligați să instalez Windows doar pentru ca așa vreți voi.
Cică, sunt bănuit de wall, dar unde-s dovezile? Când eram admin, făceam demo la jucători și astfel nu mă durea capul ce sistem de operare are.
Ceaușescule, ești așa de puturos încât să nu-mi faci un demo cap-coadă? Sau ești amator în administrat? Nu înțeleg de ce renunțați la "skillurile" voastre de prins codați în favoarea scanării?

Postez poza cu conversația de pe server: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Joc din fereastră pentru că nu-mi place formatul 16:9.

Teg-Kiddow
13-08-2016, 12:15 AM
asteptam un print screen ceva ceausescu :) unde-i motivul ? un demo ? mai citeste si prin forum ca Adri l-a bagat la exceptii pe Visinescu , iar daca e ceva suspect putem face demo sau poze :) deci ? hai cu demo-ul ala

visinescu
13-08-2016, 12:18 AM
Vă iubiți mult voi doi, nu? :))

Teg-Kiddow
13-08-2016, 12:19 AM
nu ti se pare corect sa vina cu o dovada pt ban ?

visinescu
13-08-2016, 12:26 AM
Ba da. I-am și scris pe server. Cică, mi-a aruncat faza cum că refuz scanarea, iar refuzul se plătește cu banarea. Na, i-am dat poză din nou că joc din Linux Mint! O auzit el ceva prostii de pe la unul, dar nici el nu știe ce-a auzit.

Ceausescu
13-08-2016, 12:31 AM
NIci nu stau la discutie cu voi doi . Cand se cere scan , se face . Altfel se da ban . Am cerut scan , nu am primit , nu stau la discutii . Pot venii 1000 de playeri ca au Linux . Punct !
Iata dovada : <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Asta e dovada refuzului , unde ajungem daca isi baga toti linux ? Pana se face WCD sa mearga si pe linux , e ban valabil .

visinescu
13-08-2016, 12:41 AM
Eu cred că e ceva personal. Ai o problemă cu mine sau care-i baiul? Stai liniștit că nu-și bagă toți Linux pentru că majoritatea nu știe să butoneze decât pe Windows și nici pe ăla nu prea bine. Demo-ul ăla pe care l-ai postat e fix pix. Prinde-mă codat, nu altfel! Folosește-ți creierul că de-aia îl ai și stai la supravegheat dacă tot ți s-a dat admin! Ai spus clar acolo că nu te pricepi la ce a vorbit nu știu cine. Dacă nu te pricepi, de ce acționezi? Lasă pe alții care se pricep dacă te simți depășit!

Ceausescu
13-08-2016, 01:03 AM
Visinescu , ti-am cerut scanare omule ! Ai refuzat pe motiv ca ai linux . Ghici ce , poti sa instalezi si windows-ul pe acelasi pc cu linux , ce ar fi ca toata lumea sa refuze scanarea acum pe motiv de ...linux ! Scuza ca ai linux a devenit prea banala ... Am respectat regulamentul , am cerut scan , ai refuzat...reclamatia ta nu are nicio baza ! Esti un om care oricum o sa aiba tot timpul ceva de comentat , asa ca eu ma opresc aici .

Esky
13-08-2016, 03:50 AM
Scuzati-ma ca ma bag,dar ceea ce faceti voi ,Teg/Ceausescu, este o mentalitate de copil de 12-13 ani care nici macar nu are "floace". Nu va puteti abtine de la certuri? Chiar in halul asta ati ajuns? Dragilor,nu suntem la stana de oi sa va certati pentru toate rahaturile posibile. Daca aici va certati asa,in viata reala ce faceti? Va dati in cap?
Cred ca o metoda buna pentru voi doi este ca Adri sa va suspende adminul pana la slot ceva timp.

visinescu
13-08-2016, 08:23 AM
Ceaușescu, normal că pot instala Windows pe același PC cu Windows. Tu ai crezut că nu pot? Acum se vede că ești admin degeaba și că nu ai noțiuni elementare de IT. Problema este că nu mai vreau să stau pe Windows dacă Linux Mint îmi oferă tot ce am nevoie de la securitate până la stabilitate și legalitate. Ca mine sunt puțini. Uită-te în baza de date a utilizatorilor Steam și vei vedea că la nivel global, procentul de jucători de pe Linux este undeva la 1%, deci duma aia a ta cu 1000 de useri care vin să joace pe acest server este copilăroasă și paranoică.
Așa zisa ta experiență de administrator ce spune? Am sau nu cod? Dacă zice că am, prezintă dovezi, dacă zice că nu am și tu te iei de mine aiurea, atunci e ceva personal, iar dacă zice că nu știe dacă am, atunci ești total pe lângă ca admin.
La fel ca Daihatsu, propun să îți fie retras adminul pe motiv de incompetență și rea voință.

Ceausescu
13-08-2016, 10:39 AM
Aratati-mi ce am incalcat din regulament si eu singur o sa cer sa mi se retraga adminul . Pana atunci , liniste , va rog , voi ma provocati ! Si mai usor cu jignirile , Visinescu , daca ai observat eu ti-am vorbit frumos .

visinescu
13-08-2016, 11:31 AM
Care jigniri? Ești incompetent și ai rea voință. Acum te-ai trezit și tu să mă scanezi.

Ceausescu
13-08-2016, 12:39 PM
Ne-ai facut in toate felurile de cand ai venit pe serverul asta si toata lumea ti-a vorbit frumos , in schimb . Oare de ce ti se permine sa ne faci amatori , incompetenti , etc ? Cer sa se ia masuri impotriva ta !

Tiger
13-08-2016, 02:23 PM
@Ceausescu: Ca si in cazul lui Teg, faci abuzuri. Nu poti cere unui om sa instaleze un alt sistem de operare doar pentru ca asa doresti tu. wCD ruleaza STRICT pe sistemul de operare Windows (de la XP incoace)! NU va folositi de wCD ca si scuza ca nu aveti demo.

De aceea, mereu, este bine sa aveti un demo (sau ss in cazul in care-l suspectati de wall) pe langa wCD - in cazul in care nu merge wCD, din diverse motive, aveti demo-ul/ss!

PS: Ai primit aceeasi soarta ca Teg.

@Visinescu: Te rog sa imi trimiti IP-ul tau pe privat pentru unban.

:locked: