PDA

View Full Version : propunere importanta



Angelica
17-02-2017, 02:35 AM
1. NU mai modificati regulamentul
2. RESPECTATI jucatorii>> a-ti jucat pe alte servere din afara? nu cred
-de cate ori am intrat servarul era gol
-dece nu mai sunt playeri pe server? datorita regulamentului prost inteles de unii si prost aplicat
VREAU SINCER SA-MI RASPUNDETI
Cati playeri erau in perioada 2010-2013-2014??????
serverul era plin in fiecare zi.
Acum??????
Dece?
Pentru ca asa vreti voi.
>MAX< l-a gandit bine , altii l-au tunat si consecinta?;)

Esky
17-02-2017, 07:02 AM
Playerii nu au plecat din cauza regulamentului, ci din alte cauze, precum lipsa de reclama si alta cauza este ca nu mai este asa de cautat biohazard-ul.
Cum zici tu, in 2010,2013 si 2014 erau alte vremuri, era biohazard-ul in vogă. Daca tot vezi/ ai vazut niste probleme, trebuia sa stai in continuare in comunitate,nu sa pleci. Deci,cam asa este romanul,niciodata nu este multumit. In momentul de fata,nu doar Zm-ul o duce prost, ci si gg-ul. Lumea se axeaza pe Furien,Dr si Jb,moduri care inca sunt cautate.
Daca tot vrei sa fie populat server-ul de Zm,baga mare cu reclama. Si daca era Abys la conducere, tot aici se ajungea.

Edit: Mai am de adaugat ceva. Daca tot critici actuala conducere, spune-mi si mie cat timp ti-ai dedicat pentru bunul demers al server-ului? Iti zic chiar eu, ca te oftici,ca nu te oftici, dar tu in vremurile alea erai activ pe server,nu pe forum,se poate vedea cate posturi ai tu,care esti inscris din 2011.Vi degeaba dupa atata timp sa incerci sa faci ceva. Crede-ma,nu rezolvi absolut nimic, daca arunci cu pietre in conducere si in admini. Daca voiai ca zm-ul sa fie populat, ramaneai si nu plecai, ca altii. Te rog sa nu vii cu texte penibile ca ai avut treaba sau cine stie ce lucruri si nu puteai sa intrii pe server/forum.

Server-ul se poate ridica prin reclama, dar cine sa o faca si pe aia?Eu zic ca nimeni , deoarece este prea greu sa se posteze cu un cont de fb fals,pe grupuri de gaming.

-=Christian=-
17-02-2017, 09:28 AM
Daca nu ar mai modifica regulamentul unde ajungem? O sa ajungem sa avem admini foarte slabi din punct de vedere al regulamentului.
Jucatorii sunt respectati,eu nu am vazut pana acum ca jucatorii sa nu fiu respectati.
Serverul este gol pentru ca nu s-au facut reclama destule,acum ceva timp jucam pe un server asemanator si era full,de ce oare? Pentru ca acolo erau admini capabili care sa faca reclama si sa-l promoveze.
De ce nu mai sunt playerii pe server? Nu,nu este din cauza regulamentului,este din cauza ca jucatorii care au fost o data s-au retras usor,usor si serverul daca nu a fost promovat cat ar fii trebuit am ajuns aici.

Cati playeri erau in perioada 2010-2013-2014??????
serverul era plin in fiecare zi.
Sincer nu-ti pot raspunde la intrebarea asta dar daca erau admini capabili sa-l promoveze si sa nu-l lase balta iti spun cu mana pe inima ca in situatia de fata eram destul de bine.
Nu ai de ce sa critici conducerea pentru ca si ei au timp limitat,cel putin Razzor isi face timp si pentru noi cand poate,lui crezi ca-i place? nu,nu cred.

~TraNda~
17-02-2017, 10:41 AM
+1 atat Daihatzu cat si Cristi.
Sa iti spun eu de ce era srv plin atunci? Fiindca era cumparat boostul non-stop (pe 1 luna de zile).
Cat despre tine, nici eu nu mai stiu de cate ori ai plecat si ai revenit.

lAsuStarl
17-02-2017, 10:46 AM
Din păcate chiar și cu reclamă server-ul de zm tot aici ajungea deoarece cum s-au spus și mai sus lumea se axează pe moduri simple din moment ce server-ul a rămas la fel. Intradevar server-ul de zm prin 2013, 2014 era full abea aveai loc dar deja lumea s-a plictisit de el, vrea să vadă ceva nou, de cānd știu server-ul tot așa a rămas, si cānd erau propuneri radicale pentru a modifica server-ul nu se aprobau. Cam pe scurt asta e cauza din punctul meu de vedere, si nu o să mai rămānă așa, deja lucrez la un addons de biohazard si dacă atrage lumea poate va ajunge pe un server oficial :)

-WickedSick-
17-02-2017, 11:46 AM
1. NU mai modificati regulamentul
2. RESPECTATI jucatorii>> a-ti jucat pe alte servere din afara? nu cred
-de cate ori am intrat servarul era gol
-dece nu mai sunt playeri pe server? datorita regulamentului prost inteles de unii si prost aplicat
VREAU SINCER SA-MI RASPUNDETI
Cati playeri erau in perioada 2010-2013-2014??????
serverul era plin in fiecare zi.
Acum??????
Dece?
Pentru ca asa vreti voi.
>MAX< l-a gandit bine , altii l-au tunat si consecinta?;)

Nu e vorba de regulament , sau boost .. sau orice altceva .
Fiecare din conducere isi rezerva dreptul de a modifica regulamentul , asta ca sa stii.
Fiecare admin are obligatia sa faca reclama server-ului ( promovare ) + voturi la server . Oare cati fac chestia asta?
Daca fiecare ar misca degetul sa faca reclama , s-ar ajunge departe , fiindca acum 2-3 ani cand sustii tu ca server-ul era full , exista si server-ul de furien care daca stai sa te gandesti era un mod mai nou decat biohazzard dar nu era asa populat ca acum.
Popularea acestuia a avut loc ulterior din partea unor persoane ( admini ) care s-au "obosit" sa faca reclame pe diferite grupuri de facebook , sau alte intermedii de socializare astfel sporind intervalul de jucatori zilnic pe server la o medie de 15-20 / zi , chiar si mai mult (FARA BOOST) , dar aici de unde sa ai pretentia la jucatori cand nimeni nu promoveaza server-ul ? Gandeste inainte sa afirmi si sa spui lucruri fara vreun consens , si sa faci reprosuri inutile.

~TraNda~
18-02-2017, 12:11 PM
+1 Wick.
:locked:

RaZz0R
19-02-2017, 01:09 PM
Vreau sa mai adaug ceva. Am mai spus si eu si Tiger, noi aici vorbim de un joc aparut in 2000, 2000 mai, sunt 17 ani. Nu vi se pare normal sa se sfarseasca epoca 1.6? Nimeni nu vrea asta, dar asta se intampla fie ca vrem sau nu. In anul 2009 (daca nu ma insel) a fost ultima competitie de 1.6 (Dreamhack Bucuresti) din lume, de atunci toate comunitatiile mari si corporatiile de gaming au trecut pe cs:go si de atunci pana acum cs:go castiga teren pe zi ce trece fata de 1.6, a se vedea ultimul Major in care in marea finala erau pe cs:go ~1.000.000 de oamenii care urmareau meciul si altii ~700.000 pe Twitch. Tiger a spus acum ceva timp, in 2009-2010,2012 nu oricine isi permitea un sv de cs, de aceea erau populate, pentru ca inca lumea nu trecuse pe go si nu avea toata lumea sv, acum oricine isi permite un server si il poate face in fel si chip dupa bunul plac, iar jucatorii care mai joaca inca 1.6 au sv lor sau sunt adusi cu boost. 1.6 nu o sa mai revina la glorie, o sa moara incet si sigur, fie ca vreti voi sau nu. Nu e vorba de regulament/admini/promovare sau comunitatea noastra.