PDA

View Full Version : [REZOLVAT] Alt SteamID



pTz94
28-02-2017, 03:35 AM
Recent am primit ban pe o comunitate dupa ce le-am prezentat WG .
Problema e in felul urmator .

SteamID -ul meu din consola scriind "status" - > STEAM_0:0:19066076
Verificarile WarGods facute pe aceasta comunitate -> 1. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
2. <b>You have to register to ba able to see this link</b>

In ambele sunt alt SteamID fata de cel al meu original . Care este cauza ?? Si cum le pot explica ca nu ma joc cu necuratele :| . Astea sunt singurele mele da.ti in care am facut WarGods .

Acestia ma acuza de fake WG sau ca as avea 2 calculatoare aprinse si ca am facut testul wg de pe alt pc nici eu nu am inteles prea bine , dar daca ma puteti ajuta pe viitor ar fii bine ca as stii cum sa ma apar mai bine . Multumesc .

Tiger
28-02-2017, 08:10 AM
Te-ai logat cu mai multe conturi de Steam pe acel pc. Dezinstaleaza Steam-ul si sterge folder-ul "Steam" din Program Files, apoi reinstaleaza Steam.

pTz94
28-02-2017, 03:07 PM
Nu cred ca e asta cauza pentru ca sunt sigur ca alt SteamID nu sa folosit pe acest PC.
Dand un search pe Google am gasit cine detine acel steam si nu am nici cea mai mica idee cine ar fii . Apoi am mai gasit niste cerificari nu acelasi SteamID care īmi apare si mie .
Daca ce da un search pe Google cu acel steamID vei vedea .
Deci alte idei ai te rog .
Mi.am reinstalat steamu si voi face o verificare sa vad daca sa rez , revin cu edit

pTz94
02-03-2017, 02:49 PM
Ti-am ascultat sfatul si mi-am reinstalat Steamul de la 0 iar apoi am facut din nou o verificare .
<b>You have to register to ba able to see this link</b> . Dupa cum vezi situatia sa remediat . Dar cred ca ar trebui sa verifici treaba asta pentru ca steamID-ul acela din primu post nu a fost niciodata bagat la mine in pc ( acel steam ) nu cunosc acea persoana .
Multumesc Tiger pt ajutor .
Se poate da Tc