Log in

View Full Version : Problema.



~Wolf~
10-04-2017, 10:38 AM
Salut.Am si eu o problema.Cand vreau sa votez serverele pe PC imi apare asta cand dau pe link:(Pe telefon imi merge)
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Ma puteti ajuta?

~TraNda~
10-04-2017, 02:05 PM
Schimba-ti sistemul de operare

F0rS3ti
10-04-2017, 02:08 PM
In primul rand schimba windows-ul!!!
In al doilea rand, ai mai jos o optiune "Continua" in care te intreaba daca esti sigur ca vrei sa continui si dai ok
Aceasta problema apare din cauza nevalidarii certificatului SSL al site-ului ;-))

~Wolf~
10-04-2017, 06:05 PM
Nu īmi apare nimic "Continuă "


Schimba-ti sistemul de operare

Dacă te referi la .NET framework l-am schimat recent

~TraNda~
10-04-2017, 06:56 PM
Nu īmi apare nimic "Continuă "



Dacă te referi la .NET framework l-am schimat recent

Ma refer la windows. E prea vechi. Chrome, versiunea pentru XP foloseste certificate care acum sunt nesigure, astfel conexiunea intre tine si site nu se poate realiza.

-WickedSick-
10-04-2017, 07:43 PM
Te sfatuiesc sa mergi pe un Win7 , eu unul n-am avut probleme cu el .

-=Christian=-
10-04-2017, 07:44 PM
Cum a spus si Bojan,problema este de la SSL pentru ca tu folosesti windows XP,acest windows are un sistem de operare mort,care nu foloseste tehnologiile moderne pe care celelalte sisteme de operare mai noi le folosesc si pentru care nimeni nu mai dezvolta aplicatii sau tehnologii noi.
Solutia este sa-ti instalezi Windows 7 sau 8.

~Wolf~
10-04-2017, 07:46 PM
De unde pot face rost?Şi dacă īl schimb,se şterge ceva din PC?

-=Christian=-
10-04-2017, 07:56 PM
De unde pot face rost?Şi dacă īl schimb,se şterge ceva din PC?

Windows-ul il poti cumpara sau il poti downloada dupa net,dar ti-as recomanda sa cumperi sau sa chemi pe cineva care se pricepe.
O data ce iti schimbi windows-ul poti salva anumite chestii pe care nu doresti sa ti se stearga. ;-)

~TraNda~
10-04-2017, 08:01 PM
De unde pot face rost?Şi dacă īl schimb,se şterge ceva din PC?

Il poti gasi pe net. Daca nu vrei sa pierzi ceva de pe PC muta fisierele pe care vrei sa le pastrazi in directorul D, iar cand faci instalarea nu stergi partitia D, ci doar C (cea pe care se afla windows-ul actual).
Ca sa iti instalezi un windows iti trebuie un Stick USB Bootabil sau CD Bootabil. Pe amandoua le poti faci tu de acum.
Poftim un tutorial despre cum poti face un Stick USB Bootabil (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) .
Te sfatuiesc ca inainte sa incepi instalarea windows-ului sa te uiti pe un tutorial. In mare instalarea este usoara, doar la stergerea si crearea partitiilor sa ai grija.
Te mai sfatuiesc ca inainte sa incepi instalarea sa te uiti ce capacitate are directorul C (dai click dreapta pe el si proprietati) si sa tii minte, ca la stergerea partitiilor sa nu stergi alta partitie.

F0rS3ti
11-04-2017, 10:34 AM
Depinde de ce configuratie are PC-ul...Daca are un 4x86 din `98 cu un hard de 40GB...nici nush daca ii ajunge as puna Win7 pe el ;-)))