PDA

View Full Version : Ma simt mandru ca apartin comunitatii WarGods ro



dizdani
31-07-2017, 08:55 PM
Deci eu si Crix' (MOD#>> Crixux ;x) am dat un clasic corect ca m-a intrebat daca nu joc cu el, si am spus ca da. Infine.. Intram pe primul server ( nu dau nume), am ales un server pe care era mapa de_dust2x2. Jucam ce jucam... si un admin cere unui jucator "wg". Am zis: "Mba esti nebun? or dat si astia de wcd?", dupa aceasta intamplare jucatorul era curat si a continuat sa joace. Mapa o dat sa se schimbe si nu mi-a placut, asa ca i-am cerut lui Crix' sa schimbam serverul. Din nou am ales mapa de_dust2x2. Jucam ce jucam...un alt admin cu un grad mai inalt ii cere lui Crix' un wcd. Deja in mintea mea eram "Si astia or dat de wcd? Care erau sansele?". Si nu doar acum, ci si in trecut cand intram pe servere clasice, vedeam cum adminii cer WCD jucatorilor. Astfel fiind inlocuit "mess-ul" cu poze si demo, voi oameni minunati ati creat acest program care a revolutionat lumea cs-ului v1.6. Si noi toti va multumim pentru toata munca depusa.
In special tuturor programatorilor comunitatii.

#suntmandrucaapartininwargods
#masimtmandrusiinafaracomunitatii
Ii multumesc in special lui Tiger, pentru wcd.

ps: Si am observat si modul in care acei admini le cereau sa faca wcd, complet gresit. Acum ca am vazut cum e treaba pe alte servere, voi ne explicati ca la prosti sa zic asa. Cu binduri si link instant etc. Bravo!

~TraNda~
31-07-2017, 09:11 PM
Lumea stie de mult de wCD, dar pe multe server este interpretat gresit. Si eu am intalnit fel si fel de cazuri. Am fost partas la o discutie a unor admini: "fa-i poze, wall-ul nu este in wg" (wg, cum i se zice pe alte servere) sau faptul ca iese un DLL pe unknown iar adminii zic ca este wall (total eronat!)
De altfel multi nu stiu care cum sta treaba cu nick-ul. Ca nu mereu apare in raport nick-ul de pe server, datorita configului, dar ei nu stiu acest lucru si se fac multe erori. Lumea mai are de invatat multe despre wCD. Multe lucruri elementare.

PS: tot meritul il are TIGER! El singur s-a ocupat si se ocupa in continuare de acest proiect, lucrand chiar la un nou build!

~Life~
31-07-2017, 10:18 PM
O creație uimitoare care a revoluționat lumea cs ului 1.6 !
:)

Crixux
01-08-2017, 04:24 PM
Si eu zic la fel. Wcd-ul a devenit popular in randul serverelor din Romania. Felicitari Tiger pentru o treaba bine facuta.
PS: Mi-a dat o lacrima

-WickedSick-
05-08-2017, 05:48 AM
wCD-ul a ușurat munca la un număr colosal de admini din īntreaga țară , e cu mult mai eficient decāt vechile și totodată clasicele metode de verificare a codaților ,cu toate acestea nici acelea nu trebuiesc neglijate .
Oricum , și eu sunt māndru că aparțin acestei comunități , tot ce fac aici , o fac din plăcere și din respect pentru anumite persoane precum Tiger care a reușit să mențină comunitatea pe picioare ,
chiar și īn cele mai grele momente !