PDA

View Full Version : Intrebare Wargod Anti-cheat



Dark2017
06-12-2017, 12:09 PM
Buna ziua ,

Am si eu o intrebare ca sa iau wargod anti-cheat trebui licenta la el? Sa il bag pe server .
Si daca mai este bun ? Se mai poate folosii? Sau e inutil?
Ma intereseaza sa scoata codatii cu aim si speed wall etc. Adica nu vreau nu stiu ce sa detecteze si cfg-uri etc ... Dar am nevoie pentru coddatii care au aim , wall ,speed .

Edit: Ma intereseaza sa ii scoata si pe cei cu ip dinamic chiar daca da rr la ip sa detecteze codul si sa il baneze.

Am inteles ca nu a mai fost actualizat de ceva timp .

~TraNda~
06-12-2017, 03:18 PM
Acest program, ca sa functioneze pe un anumit player, trebuie sa-l instaleze in calculatorul lui personal. Nu este un plugin, gen SPIN HACK, care detecteaza ca te invarti tu ca nebunu pe mapa.

Dark2017
06-12-2017, 03:21 PM
Am inteles eu ma refeream un Anti-cheat in genul vac ca am un server si sunt numa codati cu wall etc admini nu prea avem ca sa stea ..

~TraNda~
06-12-2017, 04:56 PM
Te sfatuiesc sa nu bagi pluginui care sa detecteze ele codurile (gen pluginul anti-spin_hack) fiindca o sa te trezeste ca or sa fie banati multi jucatori pe server nevinovati. Acele pluginuri dau multe false-positive-uri.

Tiger
06-12-2017, 08:01 PM
Nu exista niciun plugin doar server-side care sa depisteze codatii fara a da o gramada de alerte false; o sa baneze o gramada de jucatorii nevinovati. Foloseste wCD ( <b>You have to register to ba able to see this link</b> ), deoarece WAC (WarGods AntiCheat) este outdated si nici nu mai primeste suport de la autorul aplicatiei.

Dark2017
07-12-2017, 06:15 PM
adica ma trezesc mereu cu aceeasi codati pe server .. Intra cu aim etc Oricum va multumesc pentru sfaturi . Puteti inchide acest topic.

~TraNda~
07-12-2017, 06:47 PM
adica ma trezesc mereu cu aceeasi codati pe server .. Intra cu aim etc Oricum va multumesc pentru sfaturi . Puteti inchide acest topic.

:locked: