PDA

View Full Version : Cerere elev HYXUL



~HYXUL~
17-01-2018, 07:42 PM
Nick: HYXUL
Id facebook/skype: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Varsta: 13
Pe ce server esti admin?: jailbrake
Ca o mentiune stiu ca helper e 14+ (nici eu nu stiu cum se face ca il am :) ) dar totusi as vrea sa trec si scoala sa nu mai fie discutii pe acest lucru.
De invatat invat repede (si asa e prima saptamana de scoala) iar chiar in eek-endul asta pot sa si dau testul de trecere (daca se poate).

<|Robert|>
17-01-2018, 08:08 PM
Te preiau eu. Astept mesaj.

<|Robert|>
24-01-2018, 02:32 PM
Un test lent care a durat aproape o ora. Ma asteptam la mai mult tinand cont ca deja erai la Helper si ai preferat sa dai testul in ultima zi. Dupa ce am dezbatut situatia ta si cu Directorul am hotarat sa te declar RESPINS . Revino cu o cerere noua peste MINIM 10 zile pentru a reface testul!
Q:1. Defineste Wall-ul
R:wall-ul este un hack cu care poti sa vezi playerii prin pereti
Q:atat?
R:a da si mai poti si sa tragi prin pereti
Q:Cum recunosti wallul deci?
R:wall-ul il recunosti facand screeshot la player si verifici

Q:2. Spune-mi minim 5 elemente care apar in Banlist
R:numele playerului banat durata motivul si cine l-a banaTsi ip/steam id

Q:3. Cu ce comanda afisezi o lista de mape din care poti alege cateva sa le dai la vot?
R:amx_votemapmenu (il folosesc mai mereu)

Q:4. Care sunt cele 2 comenzi care interzic unui jucator sa vorbeasca?Ma refer la vorbitul pe chat
R:amx_gag nume durata motiv si amx_stfu (care nu il mai lasa sa faca nmk si cand se spawneaza moare) ori asta ori amx_llama (fac cam acelasi lucru)
la amx_llama cand scrie pe chat ii da un mesaj gen muuuuuuuuuuuh (sau ceva in genul)

Q:5.In joc exista o optiune implementata care te ajuta sa recunosti playerii cu cod. Se activeaza pe tasta R. Cum se numeste si care este rolul ei?
R:se numeste ESP rolul sau este in demouri pentru a identifica mai usor wall-ul sau aimul

Q:6. Ce comenzi aplicam pe un player care face reclama pe server?
R:pai pentru inceput ii dam un mic gag (poate se calmeaza omul) si daca continua atunci fara mila ii dam ban (dar nu shock)
CORECT: Dupa cum am mai spus jucatorul poate avea un CFG luat de pe alt server care sa faca reclama automat la apasarea unei taste. Asfel folosim intai AMX_RESETCFG! Iar daca continua sanctionam


Q:7.Minim 2 metode de a bana jucatorul cu aceste date (
LtGrayAngel STEAM_0:0:1385477873 92.80.164.11) permanent
R:amx_ban LtGrayAngel 0 hack (de exaemplu) sau amx_addban STEAM_0:0:1385477873 92.80.164.11 0 hack (tot de exemplu)
ops fara ip credeam ca e legat ignora-l pls
Q:deci cum ramane a doua metoda?
R:amx_addban STEAM_0:0:1385477873 0 hack (de exemplu)
CORECT: Am mai mentionat. Atunci cand dati ban pe steam OBLIGATORIU Steam ID-ul trebuie sa se afle intre " " . Exemplu: amx_addban "STEAM_0:0:1385477873" 0 hack

Q:8.Ce comanda folosim pe cineva care se afla pe mapa?
R:amx_slay nume ca nu e voie 🙂
mentiune: Nu strica sa anuntati intai cu un slap totusi

Q:9. <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Q:Ce imi poti spune despre acest raport?
R:in primul rand observ un cfg suspect care are prea multe aliasuri cum spune wcd-ul avem amx_resetcfg pentru ai scoate cfg-ul si amx_ban BricheTTe 0 cfg (in caz ca mai intra cu acest cfg)
+ ca nu e prima abatere aparent deci e graav
Q: Deci cum procedezi cu acest jucator? Ce trebuie sa faci si ce comenzi aplici
R:pai daca at fi fost prima abatere I-asi fi scos cfg-ul (amx_resetcfg) si l-as anunta ca nu e permis pe server cu el dar pentru ca nu e prima abatere cred ca I-asi da ban (amx_ban BricheTTe 0 cfg)
Corect: Linkul reprezinta un raport catre o scanare cu un CFG Suspect. In aceste situatii numarul de linii fiind mic poate fi un cfg nevalidat. Astfel vom cere jucatorului sa urce CFG-ul pe forum pentru a fi verificat si validat de Tiger.

Q:11. In ce conditii mutam jucatori de la CT
R:in cazul in care face fk sau nu au microfon sau dau day dupa day sau au microfon dar nu se intelege nmk si refuza sa regleze
in cazul de fk si day dupa day se poate da si ban

Q:12. Cate comenzi de reactie poate da simon intr-o runda?
imi amintesc ca 5 ( aceasta regula nu o respecta cam nimeni)

Q:13In ce conditii poate SIMON ucide un jucator care are FD?
R:in cazul in care a fost prins cu arma sau in zona ct sau in cazul in care incearca o tentativa
de omor

14. Ce este fenomenul extralife?
R:sincer nu am prins acest fenomen dar dupa nume pare fenomenul de a-ti lua hp la day sau box
Corect: Fenomenul extralife reprezinta reconectarea la server dupa ce mori pentru a mai beneficia de o viata in timpul aceleiasi runde.

15. Ce spune vulpea?
R:o clipa sa caut in regulament
(\/ulp£a 5pune pariu)
luat din regulament ctrl+c

Mentiune: Vulpea se schimba des deci trebuie citit regulamentul CONSTANT. Ma intreb cum dati pro/con la cereri fara sa verificati vulpea. Tinand cont ca ai dat pro la o cerere azi consider ca nu citesti regulamentul pentru a verifica vulpea decat atunci cand faci tu cerere

La proba practica te-am vazut cerand un WCD cu toate ca jucatorul a refuzat ai stiut sa controlezi situatia si mi-ai adus macar datele lui odata ce a iesit de pe server.

AdreN
24-01-2018, 02:34 PM
Te asteptam cu alta cerere, :locked:.