PDA

View Full Version : Propunere :)



EmiL
02-08-2012, 10:55 AM
Salut.
Dupa cum bine stiti o gramada de servere folosesc acest plugin si este de mare folos el da jucatorilor o dubla saritura cand apesi pe "space"
Atata.Multumesc :)

Aaa da si pluginul daca vreti sa il luati este Aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) :D

bLLue
02-08-2012, 11:52 AM
Ambulantule se numeste "multijump" !

kamikaze
02-08-2012, 12:31 PM
Da ,chiar ar fi bun un multijump

EmiL
02-08-2012, 12:35 PM
Stiam cum se cheama :))

C@mp3R
02-08-2012, 01:28 PM
Si eu sunt :pro: chiar ar fi superca si jucatoru normal sa aiba o asazisa putere:)

R3Fl3ex
02-08-2012, 01:34 PM
:pro: acqua a dat un argument solid!

EmiL
02-08-2012, 01:41 PM
Si eu sunt :pro: chiar ar fi superca si jucatoru normal sa aiba o asazisa putere:)

Toti au MultiJumpul :P si ce e cel mai tare e ca la Reaper cat sare el de 3-4 ori mai va sari odata :)

Tiger
02-08-2012, 01:52 PM
Din cate retin s-a mai discutat despre multijump.
:contra:
Motivele ar fi multe, iar una dintre ele ar fi ca poti ajunge sub harta foarte usor (ex. zm_toxic_house).

EmiL
02-08-2012, 02:43 PM
Din cate retin s-a mai discutat despre multijump.
:contra:
Motivele ar fi multe, iar una dintre ele ar fi ca poti ajunge sub harta foarte usor (ex. zm_toxic_house).

Tu tot ca de obicei contra (:| :-j

Esky
02-08-2012, 05:29 PM
Prima data cred ca si ultima cand sunt :pro: pt ambu dar ce zice tiger cu toxic house ii adevarat..

daniel_San
02-08-2012, 06:47 PM
Pe toxichouse isi poate pune 2 lasere si urca pe ele, sau poate astepta sa fie zombie si sa aiba gravitatie scazuta. Multijump-ul ar diminua doar timpul de executie, dar daca vrei sa sari in afara hartii, o faci si fara el. Mi se pare o idee buna, deoarece pe harti mari precum dust2 nu ai timp sa iti faci baze(de exemplu la colturile hartii) avand in vedere ca laserele se activeaza dupa inceperea infectiei. Asa ca propun ori multijump, ori diminuarea delay-ului de la lasere(sa se activeze instant). Oricum, sunt putin cam dezechilibrate echipele pe harti precum inferno, dust2, in sepecial pe cele care nu exista locuri de refugiu pe harta, ci doar pe pereti. De multe ori vrei sa te cateri cu ajutorul laserelor si vin si mama lor de zombie pana se activeaza.

R3Fl3ex
02-08-2012, 07:05 PM
Pe toxichouse isi poate pune 2 lasere si urca pe ele, sau poate astepta sa fie zombie si sa aiba gravitatie scazuta. Multijump-ul ar diminua doar timpul de executie, dar daca vrei sa sari in afara hartii, o faci si fara el. Mi se pare o idee buna, deoarece pe harti mari precum dust2 nu ai timp sa iti faci baze(de exemplu la colturile hartii) avand in vedere ca laserele se activeaza dupa inceperea infectiei. Asa ca propun ori multijump, ori diminuarea delay-ului de la lasere(sa se activeze instant). Oricum, sunt putin cam dezechilibrate echipele pe harti precum inferno, dust2, in sepecial pe cele care nu exista locuri de refugiu pe harta, ci doar pe pereti. De multe ori vrei sa te cateri cu ajutorul laserelor si vin si mama lor de zombie pana se activeaza.

Adevar graiesti.
Eu sunt :pro:

-=MaX=-
02-08-2012, 10:49 PM
Si eu sunt pro la treaba asta, chiar ma gandeam la ceva ce sa ajute putin oamenii, dar sa functioneaza doar la oameni (CT), nu si la zombie. In plus vreau sa mai bag si un plugin care face sa apara o grenada dupa ce moare cate un om. Printre altele am gasit plugin care nu mai permite oamenilor sa sparga lasere albastre. Am gasit plugin de antidot sa te poti face din nou om din zombie, etc. Dar toate astea dupa ce hostam serverul.

PS: DANIEL_SAN da si tu un bip cand poti vorbi ca te tot caut si nici cum nu dau de tine :|

AnGeL | Pro (W_^)
02-08-2012, 10:59 PM
Si eu sunt pro la treaba asta, chiar ma gandeam la ceva ce sa ajute putin oamenii, dar sa functioneaza doar la oameni (CT), nu si la zombie. In plus vreau sa mai bag si un plugin care face sa apara o grenada dupa ce moare cate un om. Printre altele am gasit plugin care nu mai permite oamenilor sa sparga lasere albastre. Am gasit plugin de antidot sa te poti face din nou om din zombie, etc. Dar toate astea dupa ce hostam serverul.



O sa fie super misto server-ul daca bagi toate pluginurile astea :)

-=MaX=-
02-08-2012, 11:27 PM
Am planuri mari cu serverele, sper doar sa am timpul necesar sa le pun in practica ;)
Si nu doar cu serverele, pe viitor anunt si AdminStats (statistica cu prezenta adminilor, activitate, etc), PsychoStats (statistici detaliate cu activitatea jucatorilor), AdvancedBans (lista online cu banurile date), mai multe chestii tari urmeaza sa fac :)

WarGods | AbySs
03-08-2012, 12:24 AM
Bun bun Max-ule, cum se schimba host-ul ne mobilizam si imbunatatim :). Vreau sa ma ocup si de admine putin dupa ce schimbam host-ul, cine merita upgrade si cine merita admin-ul scos...

petryca
03-08-2012, 10:45 AM
Pluginul,la fel ca si cel de care am vb cu tine Max-cu laserele la oameni, este facut doar pentru oameni,nu?..Ca altfel ar dezechilibra si mai tare echipele...:|
Daca e doar pentru oameni sunt pentru acest plugin;)
:ass:

WarGods | AbySs
03-08-2012, 10:59 AM
Pluginul,la fel ca si cel de care am vb cu tine Max-cu laserele la oameni, este facut doar pentru oameni,nu?..Ca altfel ar dezechilibra si mai tare echipele...:|
Daca e doar pentru oameni sunt pentru acest plugin;)
:ass:
Da, doar oamenii nu vor putea sparge laserele albastre.

EmiL
03-08-2012, 11:16 AM
Daca mai vreti pluginuri contactatil pe je :)) mai am ceva de /rr sa arate mai fain :D

AnGeL | Pro (W_^)
03-08-2012, 02:24 PM
Daca mai vreti pluginuri contactatil pe je :)) mai am ceva de /rr sa arate mai fain :D

Tu esti ultimul om de la care ar lua max un plugin . Nu ne intereseaza , avem deja de /rr :)

AnGeL | Pro (W_^)
03-08-2012, 04:33 PM
Tu taci acolo ma nesimtitule,but,creatura mai pe scurt ce tot vrei ce nu esti multumit zi ma ce ? Te dai mare ca ai Helper? X(X(

Cer banarea pe forum acestui ambulant sec ce e .. Lol , ce idei iti vin in cap :)) . Da , ma dau mare ca am helper chiar in fata ta :)

EmiL
03-08-2012, 04:58 PM
Sati dea ban tie ;) nu mie ;) Si te dai mare la creaturi nu mie =));)

Teddy
03-08-2012, 08:21 PM
Sunteti 2 buti amandoi:|
Aveti chat, aveti messaje private, aveti messenger, aveti facebook si voi doar aici va puteti certa?
Daca o persoana noua intra pe forum si vede ca dintr-un topic cu o propunere a ajuns un topic cu o cearta intre 2 buti ce va crede?
Mai bine v-ar linisti Max cu un ban pe amandoi.

AnGeL | Pro (W_^)
03-08-2012, 10:01 PM
Sunteti 2 buti amandoi:|
Aveti chat, aveti messaje private, aveti messenger, aveti facebook si voi doar aici va puteti certa?
Daca o persoana noua intra pe forum si vede ca dintr-un topic cu o propunere a ajuns un topic cu o cearta intre 2 buti ce va crede?
Mai bine v-ar linisti Max cu un ban pe amandoi.

Vai ... Vorbi inteleptul .. Vezi tu ca am continuat sa-l mai bag in seama ? Am spus doar ca cer banarea butului de amb. :))
Te-ai gasit tu sa comentezi .

Esky
03-08-2012, 10:10 PM
doamne ma ambu cand am zis si eu ca te-ai cumintit iara ai inceput:))

petryca
04-08-2012, 11:52 AM
Propun topic closed si ban 1 zi ptr fiecare dintre ei;)
:ass: