PDA

View Full Version : Propunere



~HYXUL~
25-07-2018, 10:38 PM
As veni cu o propunere care ar putea fi aplicata nu doar pe jb cat si pe alte servere ei bine cum am facut un topic despre inactivitatea adminilor as avea o idee pentru ai face mai activi.
Pai idea mea ar fi sa se adauge un raport de ore adica sa fie un numar de ore pe care un admin trebuie sa le joace pe server acest raport fiind saptamanal/lunar (la decizia voastra).
Cine nu ar face raportul ar primi sanctiunile urmatoare de exemplu(daca aveti alta idee de sanctiune puteti sa spuneti parerea voastra):
1-> Prima abatere ->avertisment
2-> A doua abatere ->down(-1)
3-> A treia abatere ->remove
O idee ar fi ca sloturile sa aiba un raport mai mic sau deloc deoarece (preferabil unul mai mic deoarece sunt la inceput).
Daca sa spunem ca nu va putea cineva sa faca raportul va trebui sa faca o cerere de absenta in care sa mentioneze (indicat) ca nu poate sa faca raportul din cauza problemelor pe care le are, iar daca poate sa il faca cumva sa mentioneze si asta (chiar daca cred ca nu va fi cazul).
In cazul in care cineva nu are raportul si nici nu are o cerere absenta va fi sanctionat indifferent fiindca era datoria lui sa mentioneze ca nu poate juca.
Aici va cer voua ajutorul daca raportul este facut partial (50%+) ce sanctiuni ar trebui acordate va astept sa lasati un reply.
O zi /seara buna!
Edit: m-am gandit ca poate sanctiunile nu I-ar motiva pe player atunci cei care au raport ar trebui recompensati :) .

Blue01
26-07-2018, 12:28 AM
:pro: sunt deacord cu tine adica doar noi 2 suntem cei mau activi

-=Christian=-
26-07-2018, 10:42 PM
De obicei Owner ul ia deciziile acestea, tot el stie cand sa faca ordine printre admini.

~HYXUL~
30-07-2018, 09:47 AM
De obicei Owner ul ia deciziile acestea, tot el stie cand sa faca ordine printre admini.

Nu cred ca stii dar cred ca adminii activi sunt ca din jumatate din lista de admini maxim jumatate I-am vazut luna asta (si unii de mai mult timp nu I-am vazut). Nu doar pe sv dar si pe forum si cred ca ar fi un system bun.

Blue01
30-07-2018, 12:30 PM
Mda ce sa zic avem foarte multi jucatori care fac la cereri slot si toate se accepta, intr-un timp scurt am ajuns sa avem peste 10 slot-uri care nici macar nu au habar ce se face pe forumu asta ei doar stau pe cs si se joaca si in regulament scrie ca orice admin/slot trb sa fie activ si pe forum si pe server

Esky
06-08-2018, 03:05 AM
:pro: sunt deacord cu tine adica doar noi 2 suntem cei mau activi
Fereasca Dumnezeu sa ti monitorizez activitatea,ca ai ajunge fara grad.Daca tu si alte persoane puteti sta pe cs 24/24, asta nu inseamna ca toti ceilalti o pot face. Fiecare are problemele lui de zi cu zi,unii muncesc ,altii sunt cu scoala. Nu se poate cere unui om un numar foarte mare de ore intr o luna.

Antonio,stim si noi,cei din conducere,cum sta treaba cu sanctiunile pentru inactivitate. Ca ziceai de recompensare...adica eu sau alta persoana ar trebui sa avansam in grad mai multe persoane deodata pentru ca stau in mare parte pe server si fac minuni,nu? Dintre toti adminii,nu cred ca jumate stiu sa aplice sanctiunile conform regulamentului si acum,tu,vi sa zici de recompensa pentru activitate. Ca sa recompensam o persoana sau mai multe,trebuie sa vedem totusi niste interes mai mult,nu doar ca intra si sta 1-2 ore si gata,ne am spalat pe maini.

O sa verific eu cum sta treaba cu activitatea zilele ce urmeaza.

:locked: