PDA

View Full Version : Propunere grade



~HYXUL~
06-10-2018, 09:31 PM
Astazi vin cu o noua propunere legata de grade si putin de scoala wargods.
Aceste propuneri le voi numerota astfel incat sa puteti lasa replay direct cu propunerea 1 de accord ci nu sa explicate la ce v-ati referit.
1)-> Sa se poata face direct cerere pentru helper.
Acest lucru va ajuta cat de cat plus ca nu inteleg de ce nu se poate face acest lucru pe jb fiindca se poate face reclamatie si aia este (in caz de orice). Aceasta facilitate de a putea face direct cerere de helper (sarind peste slot) s-ar putea revoca jucatorilor cu antecedente minore astfel incat sa vezi daca si-a invatat lectia in perioada in care acesta este slot.
2)-> Scoala wargods sa se faca doar pentru cei ce doresc gradul de premium in sus.
De ce zic sa se faca acest lucru? simplu pentru ca de cand sunt professor la proba practica intampinesc problema de a nu putea simula in intregime sistemul de a cerere wcd, elevul neavand acces la /spec si amx_say (amx_say pentru a nu fi sters mesajul pentru ca contine link de la wcd si sa fie considerat reclama). Totusi exista o alternative la acest lucru si anume aceea de a acorda slotului acces la comanda amx_say comanda cu care nu se poate face cine stie ce abuz si care uneori ajuta. Iar /spec nu este necesar in proba fiindca stiu si singur sa ma pun spec ^^ .
3)-> Scaderea orelor necesare pentru admin in cazul jucatorilor steam on
Acest lucru l-am vazut pe multe servere pe care am jucat si are sens fiindca in general jucatorii steam on sunt de incredere pentru ca nu orice copil fara experienta are cs 1.6 steam si in general toti jucatorii steam on sunt destul de experimentati si dau dovada de seriozitate.
Pentru punctul 1 am fost inspirat de serverul de dr, iar pentru 3 de pe alte servere (unele populare altele disparute) si la punctul 2 a venit din proprie initiativa deoarece e putin irritant faptul ca chiar nu se poate simula correct cererea unui wcd.

Eagleman!
06-10-2018, 09:36 PM
hmmmmmm....orange juice....interesant

Blue01
06-10-2018, 10:02 PM
Sunt :pro: pentru primele 2 si :contra: pentru toate trei

Eagleman!
06-10-2018, 10:10 PM
Sunt :pro: pentru primele 2 si :contra: pentru toate trei unde e logica?

Blue01
07-10-2018, 02:43 AM
Vorbesti tu de logica, sunt deacord ca primele doua sa fie adaugate si sunt si impotriva sa fie adaugate, vedem cand se inchide topicu

Razvan1
07-10-2018, 03:46 PM
Poate uni vor doar slot pentru nick rezervat... Poate vine un individ care face cerere helper si dupa va da banuri aiurea
ne stiind motivele :contra:

~HYXUL~
07-10-2018, 04:19 PM
A spus cineva ca nu se va mai putea face cerere slot? Eu nu cred.
Cat despre un helper care da ban la tot sv-ul e greu de crezut si oricum helperul are acces doar la voteban care e de 30 de minute nu o eternitate.

Blue01
07-10-2018, 07:15 PM
Faza e ca mie imi comvine cum e acum dar chestia asta cu gradele e doar sa atraga jucatori, iar daca tot e asa prima data sa se faca cerere slot si vedem noi ce fel de persoana o sa fie. Totusi eu raman ca aceasi parere sunt si contra si deacord pentru ca imi comvine oricum

~Life~
04-11-2018, 08:59 AM
:pro: la toate 3.

thesilent27
06-11-2018, 10:38 PM
Sunt :pro: pentru 1 si putin la 2 dar la 3 sunt :contra:

B14D3
07-11-2018, 03:25 PM
sunt :pro: pentru primele 2, :contra: pentru 3

Blue01
07-11-2018, 09:27 PM
Eu zic ca helper din prima in nici-un caz, un individ poate sa faca cerere helper sa i se accepte si dupa ce are helper da stfu la tot serveru si la adminii cu grade mai mare deoarece acum nu mai exista imunitate de cat de la manager in sus

~TraNda~
08-11-2018, 08:03 PM
Eu zic ca helper din prima in nici-un caz, un individ poate sa faca cerere helper sa i se accepte si dupa ce are helper da stfu la tot serveru si la adminii cu grade mai mare deoarece acum nu mai exista imunitate de cat de la manager in sus

Pe DR nu s-a intamplat asa ceva si totusi se da helper si fara slot :) .

Blue01
08-11-2018, 08:31 PM
Nu s-a intamplat ca pe dr helperii nu au acces nici la amx_voteban sau amx_stfu probabil ca acum exista :) :)

~TraNda~
08-11-2018, 09:56 PM
Nu s-a intamplat ca pe dr helperii nu au acces nici la amx_voteban sau amx_stfu

Eu zic sa te mai gandesti :)) .

~Wolf~
07-01-2019, 04:42 PM
La 1 ma mai gandesc, la 2 acceptat, 3 respins.
:locked: