PDA

View Full Version : Zic asa



AnOnIm
19-03-2013, 03:39 PM
Am intrat pe server si am observat ca multi playeri se plang de inexistenta adminilor ,atat dimineata cat si in cursul zilei. Era saracu' bobitza azi invadat de codati ,cand am intrat eu atunci a avut si el timp sa se duca la masa.
PROPUN sa facem ceva gen un orar ,in functie de programul fiecaruia normal ,ca suntem oameni, nu putem sa stam doar pe joc...
De exemplu: eu in zilele de luni,marti ,miercuri si vineri ...pot intra pe server timp de 1-2 ore,in intervarul 15:00 - 17:00.
E ,acum cei care au admin pot spune orele cand pot desfasura "activitatea voluntara"
Cine e de acord ,sa-si dea o parere.

bobby_maryan(kbytza)
19-03-2013, 03:53 PM
CORECT!..........EU.....wGods | bobitza .......intru pe serv: dupa cum urameaza:azi,maine si poimaine mai toata ziua,vineri: dupa masa,iar sambata si duminica(sa vad joi cand ma duc la serv cum sunt programat,mentionez k saptamana asta sunt schimbaul 3(21:30-08:00) _),iar saptamana viitoare: in intervalul orar 10-13(sunt schimbul 2(13:30-24:00) )

Brand
19-03-2013, 03:56 PM
Buna ideea te sustin pot intra luni, marti,miercuri,joi si vineri de la 13:00 la 15:00. Si zic ca in weekend nu trebuie sa facem program din moment ce aproape nimeni nu munceste si nimeni nu e la scoala deci ar trebui sa fim destui pe server.

AnOnIm
19-03-2013, 05:00 PM
Se pare ca in zilele de Luni,mari ,miercuri si vineri am acoperit destule ore. 13:00-17:00 ,iar bobita in functie de schimburile de la munca.Ca sa nu se inteleaga gresit ,daca v-ati ales un interval de ore si voi vreti sa jucati ,sunteti liberi ,dar as vrea ca la orele specificate sa le respectati cat puteti de bine . Sa mai vedem si alte pareri .

Rapid1923
19-03-2013, 05:43 PM
Mi se pare aiurea. Fiecare intra cum poate. Eu de ex mai mult seara pot in ultima vreme insa nu-i o regula. Oricum, de cand a luat max boostul ala de-o saptamana juma de server e codat, ti-e imposibil sa mai joci cs in conditiile astea:) Dar sa mai faci si topic cu dovezi pentru fiecare ban in parte...pai ma las pagubas in cazul asta :))

-=MaX=-
19-03-2013, 06:00 PM
Daca voi ca admini cereti asta e ok. Insa decizia finala o ia Xela aici pentru ca el este cel care trebuie sa-si bata capul cu orar, program, etc. Ideea e foarte buna, eficienta incontestabila, doar ca cere timp si nervi sa faci asa ceva.
Daca Xela e de acord si voi ca admini sunteti dispusi sa intrati la ore fixe din partea mea e ok.

Rapid1923
19-03-2013, 07:03 PM
Voi sinteti nebuni la cap? E un joc de distractie nu un loc de munca oameni buni. Jesus!

AnOnIm
19-03-2013, 07:53 PM
Voi sinteti nebuni la cap? E un joc de distractie nu un loc de munca oameni buni. Jesus!

Nu e nici o munca Rapide. Presupun ca ai si tu o perioada cand intri sau ai mai mult timp liber. In legatura cu codatii ,intotdeauna au fost ,trantesti un demo de cateva secunde si ban ,nu a zis nimeni de nici un topic cu dovezi...ca e munca eroica sa postezi fiecare ban !

p.s: Daca e de acord Xela ,imi fac timp si il ajut si eu .

Ingerash micutz
19-03-2013, 08:04 PM
Nu cred ca e bine chestia cu orele fixe:P nu toata lumea poate intra la o anumita ora de exemplu eu am cursuri in fiecare zi poate ies mai repede sau mai tarziu plus alte chestii.Cred ca idea lu Sky si a lui Max de a da admine sloturilor prin voturi ca sa fie mai multi admini e mai ok:).

-=MaX=-
19-03-2013, 09:49 PM
Si daca va fi aplicata propunerea nu vor fi obligati toti, chiar sunt oameni care nu pot intra la program si e de inteles... ramane oricum la decizia lui Xela

AnOnIm
20-03-2013, 12:07 AM
Ma,eu acum am propus ...sunteti de acord bine ,daca nu la fel de bine ! Nici nu m-am gandit ca toata lumea are un program fix ca al meu,e de inteles...vedem.
Inca ceva Ingerash ,nu te obliga nimeni sa intri de exemplu la ora 3 ,tu joci fix cand vrei ...dar in intervalul de ore ales,pe zile de catre tine...sa fii pe server .

rZLe
22-03-2013, 01:58 PM
Eu ceea ce propun ar fi pluginul add_ban pt sloteristi. Pt ca suntem ft multi sloteristi care nu au ce face cand nu e on admin cu acces la ban. Acel plugin poate fi foarte usor configurat si pt playeri . Daca e sa fiti interesati astept PM si va rezolv cu pluginul :D

K1d[0]R
23-03-2013, 04:20 PM
Da ar fi idee buna sa foloseasca si un slot in caz de nevoie add_ban. :pro: :))

Rapid1923
24-03-2013, 05:48 PM
Contra. Doar adminii au acces la ban. Foarte multi cu slot n-au nici macar imunitate dintr-un motiv obiectiv, d-apai sa-i mai acorzi si acces la ban...

rZLe
24-03-2013, 08:23 PM
A fost o propunere rapid...eu lam folosit pe vechiul meu server la sloteristi si chiar a mers bine...chestia e ca nu aveam sloteristi avizi de litere. Acum nu stiu toti admini dp server si nu stiu cum se comporta...dar pe cativa dintre iei ii stiu si chiar ar fi o treaba. Oricum ar fi sa speram ca o sa fie bine.