PDA

View Full Version : Spawnprotection



fzr_forzarapid_heavenboy
04-05-2013, 01:50 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
04-05-2013, 09:26 PM
Era in discutie sa se adauge asa ceva, dar din lipsa de timp a lui Max nu s-a mai hotarat nimic. Pluginul este bun la prima vedere, se foloseste de GOD pentru cateva secunde la spawn. Problema este ca trebuie hotarat cate secunde de protectie va avea, un numar mai mare de 3 ar putea face mai mult rau decat bine ...

Daca tot ai deschis acest subiect, as dori sa propun si eu schimbarea pluginului de protectie al laserelor cu cel pe care l-am finalizat (modificat) azi. Pluginul va permite oamenilor sa sparga doar laserele zombiilor, iar zombiilor sa sparga orice tip de laser - mai trebuie doar testat cand sunt mai multi jucatori, eu ce am facut a fost sa-l modific si sa-l testez de unul singur...

WarGods | RbN
04-05-2013, 09:55 PM
Spawnprotection ar fi foarte bun pe sv,multi se plang ca cand dau zspawn mor din cauza lm-urilor;) :pro: pt ideie:)
Si tiger oameni o sa poata sparga lm dar cu ce?si cu arma :S :)

Tiger
04-05-2013, 10:42 PM
Si tiger oameni o sa poata sparga lm dar cu ce?si cu arma :S :)

Pai asa cum era si inainte de a se pune protectia pe lasere , cu arma sau knife :)

FlasH
31-05-2013, 09:34 AM
nu e rea ideea lui heavenboy, insa Tiger are dreptate......ca daca un zm are 3-4 secunde se spawn protection...e rau pentru oameni.......eu dupa mine, cred ca 2 secunde ar fi mai mult decat suficient.....