PDA

View Full Version : Atentie !



S.Iancu'
08-03-2011, 06:06 PM
Acuma 5 min am primit nijte mesaje pe steam de la vreo 5 6 prieteni cu un joc gratis pe steam, am primit si din partea lui Pain si mai multi.. este pacaleala ? stiu k sau mai intamplat astfel de cazuri..
90

Tiger
08-03-2011, 06:08 PM
Este o mare pacaleala!! Acolo si-au pierdut mai multi jucatori steam-urile!


LE: daca ati introdus id si parola, schimbati-va repede parola pentru ca altfel ramaneti fara cont!!!

Prince
08-03-2011, 06:20 PM
cum schimb parola

P.S.: Si eu la fel, inclusiv de la Pain, bine ca ai facut topicul acesta, ca.... Am simtit ceva asa... cand am bagat id si pass, si dupa aia ma condus la ema-il, am schimbat parolele si la Steam si la id de Mess.

P.S.2:Pun pariu, ca toti cei care ne-au trimis mesajele astea fac parte din acel site. Mie mi-a trimis Pain si Gaby(Gaby de pe Cs.Warlords.ro)

P.S.3: Daca am schimbat parola la id de Mess si la Steam, si intru pe site mi le afla iar, ca nu mai bag. Vreau sa le trag niste injuraturi:D

AnGeL | Pro (W_^)
08-03-2011, 07:52 PM
da am primit si eu de la pain...

KuZcO
08-03-2011, 09:39 PM
Ce tampenie am facut asta si am trimis pe email =))))Exact ca la prince

P.S: Dar steam-ul tot il am :D

GAbY
08-03-2011, 09:40 PM
wow.imi cer scuze man dar nu`mi amintesc sa fi facut asa ceva:O :|

KuZcO
08-03-2011, 09:44 PM
=)) ai facut-o si mie mi-ai trimis si nici nu te aveam ca prieteni cred ca steam-ul a trimis singur =))) CRED :))

Pain
08-03-2011, 09:53 PM
deci, eu n`am trimis nimic la nimeni, e un bug kre trimite automat, azi cand sa intru pe steam era deconectat, deci..nush...nu intrati acolo, e pacaleala, si eu am intrat dar am bagat parola prost si n m`am mai chinuit sa incerc , so, am avut noroc, acum nu stiu ce ziceti voi, dar eu n`am trimis nimic:)

Pain
08-03-2011, 09:55 PM
cred k o sa`mi schimb si eu parola cat de curand:)

Prince
09-03-2011, 12:01 PM
deci, eu n`am trimis nimic la nimeni, e un bug kre trimite automat, azi cand sa intru pe steam era deconectat, deci..nush...nu intrati acolo, e pacaleala, si eu am intrat dar am bagat parola prost si n m`am mai chinuit sa incerc , so, am avut noroc, acum nu stiu ce ziceti voi, dar eu n`am trimis nimic:)

Eu nu cred ce spui tu acolo, deoarece nimeni nu-ti stie tie parola de la Steam (cred) si nu are cum sa se trimita asa deodata... sigur ai trimis tu!!!!

Pain
09-03-2011, 12:49 PM
mwa omule, si eu primit de la mai multi, chiar n`am trimis, nu stiu km sa trimit la mai multi pe steam , si n`am niciun interes...ma doare`n anexe de ceea ce zici tu, dar eu n`am trimis NIMIC.

S.Iancu'
09-03-2011, 12:50 PM
eu nu inteleg un lucru ! daca gaby spune k nu a fost pe steam,cine a vorbit de pe steamu' lui gaby ? :-?

Pain
09-03-2011, 12:51 PM
apropo, daca mai primesti ceva de la mine sa ma anunti, sa stiu si eu cand trimite bug`u asta...in cazu lu gaby e altcv, fara suparare, el e un copil si nu are nicio legatura cu realitatea, a vazut si el cv, a vrut sa faca bine si a trimis ala mai departe, fa o diferenta, bugu ala trimite doar site`u..si nu zice..." intra aici, joc gratis;) "

Prince
09-03-2011, 01:56 PM
eu nu inteleg un lucru ! daca gaby spune k nu a fost pe steam,cine a vorbit de pe steamu' lui gaby ? :-?

Asta ziceam si eu, nu stiu cumde ala este un bug, deoarece nimeni (inafara decat daca ii dai voie) iti stie parola de la Steam. Din acest motiv nu-l cred pe PAIN.

Rapid1923
09-03-2011, 05:08 PM
Mai incetati cu acuzele aiurea si tu prince scrie cu o culoare cu care sa nu ne strici ochii.

Si eu am patit acum ceva vreme am primit de la sanchez de exemplu. Intrebati-l daca vrea sa-mi fure steam-ul unchiul vostru.

Prince
09-03-2011, 05:55 PM
cum schimb parola

P.S.: Si eu la fel, inclusiv de la Pain, bine ca ai facut topicul acesta, ca.... Am simtit ceva asa... cand am bagat id si pass, si dupa aia ma condus la ema-il, am schimbat parolele si la Steam si la id de Mess.

P.S.2:Pun pariu, ca toti cei care ne-au trimis mesajele astea fac parte din acel site. Mie mi-a trimis Pain si Gaby(Gaby de pe Cs.Warlords.ro)

P.S.3: Daca am schimbat parola la id de Mess si la Steam, si intru pe site mi le afla iar, ca nu mai bag. Vreau sa le trag niste injuraturi:D

Imi pare rau (toti cei care vam acuzat). Am analizat situatia si mi-am dat seama de ceva. Cei care au bagat userul si parola pe site-ul acela, se pare ca nu stiu cum, trimite mesajul acela: "comunitatea ... ofera un joc gratis ;) ;)". Se pare ca toti cei care si-au scris acolo numele si parola trimit la prieteni sai (automat, nu itentionat) mesajul ala. Nu este bug, si este de la site-ul ala :l.

P.S.: Se pare ca cineva din comunitatea noastra a descoperit site-ul ala, si si-a bagat userul si pass si asa s-a ajuns aici. Nu-l acuz, deoarece, daca stia ca se ajunge aici, nu mai baga userul si pass.

P.S.2: Cred ca si cei care au primit mesajul, se trimite automat si la prieteni sai.

Pain
09-03-2011, 09:02 PM
Nimenu din comunitatea noastra nu are interese in a fura steamuri, sper ca te`ai lamurit:)

-=MaX=-
10-03-2011, 02:29 AM
Bai, va imbatati toti cu apa rece... creadeam ca se stie deja de acei Boti care trimit astfel de mesaje si invitatii de pe numele celor pe care ii aveti la Friends...
Functioneaza pe acelasi sistem ca si la Messenger cand primesti link cu nush ce poza si dai click si te trezesti cu virusi si alte furaciuni de date...
Cand bagati ID si parola acolo automat sunt trimise intr-o baza de date si in cateva ore ramaneti fara cont...
Desi nu e fondata treaba, se aude ca ar fi facuti tot de cei de la Steam ca sa faca oamenii sa cumpere alte licente...
Indiferent de realitate e bine sa deschideti ochii si sa nu mai credeti toate prostiile :)

GAbY
10-03-2011, 09:57 PM
cum schimb parola

P.S.: Si eu la fel, inclusiv de la Pain, bine ca ai facut topicul acesta, ca.... Am simtit ceva asa... cand am bagat id si pass, si dupa aia ma condus la ema-il, am schimbat parolele si la Steam si la id de Mess.

P.S.2:Pun pariu, ca toti cei care ne-au trimis mesajele astea fac parte din acel site. Mie mi-a trimis Pain si Gaby(Gaby de pe Cs.Warlords.ro)

P.S.3: Daca am schimbat parola la id de Mess si la Steam, si intru pe site mi le afla iar, ca nu mai bag. Vreau sa le trag niste injuraturi:D
Ce aveam eu de castigat? daca recunoasteam, ma batea cineva? Dar nu am fost eu asa ca nu ma mai invinovati prince atata timp cat eu nici nu te-am bagat in seama pe steam vreodata
Te rog frumos nu mi te mai adresa!Hmm sa fac eu dastea! Lipsit de ...(+ ca stiu cum e sa nu mai ai steam,mi sa furat si mie )Deci nu mai invinovati pe nedrept
Thx anticipat

Pain
11-03-2011, 12:00 AM
Hai Max, inchide topicul, nu mai are rost...

XeLa
06-05-2011, 01:51 AM
Nu ma...mai lasa`l sa bage lumea manele :))

SoSo
11-09-2011, 06:36 PM
Site care nu e partener oficial steam si iti cere user si parola is sancheala. Tre sa fii redus sa-ti bagi datele reale acolo.