Dorit de granzii Real Madrid si PSG, potrivit ultimelor zvonuri lansate de presa de pe continent, Eden Hazard le spune "pas" milionarilor Ligii. Cu un inceput foarte bun de sezon si cu o contributie decisiva la startul perfect al lui Chelsea, Eden Hazard a devenit unul dintre oamenii cu care Jose Mourinho incepe echipa. Tanarul fotbalist belgian, autor a 5 goluri si doua pase decisive in cele 15 partide disputate in toate competitiile se anunta a fi in acest sezon un pretendent pentru titlul de cel mai bun jucator din Premier League si poate fi cel care sa aduca un nou trofeu pe Stamford Bridge.

"Am facut o alegere atunci cand am venit la Londra pentru ca stiam ca voi juca. Este cel de-al treilea an pe care il petrec pe Stamford Bridge si pot sa spun ca sunt foarte fericit. Nu stiu daca am devenit om de baza, pentru ca in fotbal nimic nu e sigur, dar ce pot sa spun e ca imi place sa joc aici si o fac cu mare placere. Nu imi e dor de Ligue 1, ma gandesc intotdeauna la viitor, nu la trecut.

PSG e o echipa cu fotbalisti uriasi, dar Chelsea are mai multa experienta. Despre Real nu am zis niciodata ca ar fi singura echipa pentru care as renunta la Chelsea. In acest moment, Chelsea este singurul club care ma face sa visez",
a spus Eden Hazard