-- Closed Thread
Results 1 to 1 of 1
  1. [TUT]Ascundere folder/fisier

    #1
    Banned Tim3^sh0T's Avatar
    Member since
    Jan 2013
    Location
    Pitesti
    Posts
    732
    Last username
    Crazy Doctor WarGods | EcstasyX
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1

    [TUT]Ascundere folder/fisier

    1.Deschideti Notepad
    2. Introduceti comanda asta "attrib +s +h new" fara ghilimele , new fiind numele la folder
    3.Ducetiva in File>Save As , la FileName puneti ce nume vreti numai sa aiba extensia .bat , la Save As Type sa fie pe All Files

    4. Puneti fisierul 1.bat in folderul cu new(folder)

    5.Click pe 1.bat , new(folder) va disparea , 1.bat il puteti sterge , folderul "new" nu va putea fi gasit decat daca windowsul este reinstalat.

    Pentru fisiere , faceti acelasi lucru , doar ca la comanda , in loc de new(folder) puneti numele fisierului , ex : signature.jpeg


    Pentru a da unhidden la fisier/folder folositi aceleasi comenzi doar ca in loc de + puneti -

    attrib -s -h signature.jpeg

    attrib -s -h new


    Pentru o comanda standard , daca vreti sa ascundeti un pack cu filme/muzica/jocuri/imagini ,folositi locatia pack`ului ex : attrib +s +h E:\jocuri\cs lant final

    Atentie , daca aveti fisiere/foldere care are spatiu intre litere/cuvinte , ex: Avatar nou.jpeg , Filme 2010 , etc.. , punetile intre ghilimele
    Ex : attrib +s +h "E:\jocuri\cs lant final" , attrib +s +h "Avatar nou.jpeg" , altfel o sa va dea eroare , datorita spatiului intre litere/cuvinte.


    Va puteti ascunde fisiere/foldere fara sa mai fie nevoie sa puneti parola la utilizator(care poate fi sparta) , aceste comenzi merg si pe windows 7 , pe 8 nu stiu. Putin umor...va puteti ascunde filmele xxx de parinti

    Edit : am gresit sectiunea , daca se poate muta topicul...
    Last edited by Tim3^sh0T; 25-01-2015 at 02:14 AM.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage