-- Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 14
  1. WarLords -> WarGods

    #1
    Administrator -=MaX=-'s Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,522
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    WarLords -> WarGods

    Ca sa fie mai usor de inteles totul am structurat subiectul pe sectiuni:

    1. Schimbare Nume
    Din cauza conflictului avut cu k33n, am fost nevoiti sa schimbam numele comunitatii. Domeniul warlords.ro era pe numele lui si nu a fost prima data cand i s-au acceptat diverse iesiri doar pentru ca el are domeniul si ca putea oricand sa blocheze dns-uri sau sa opreasca forumul. Ultimul conflict care desi in final a fost aplanat punea in pericol situatia Comunitatii si mereu prezenta o piedica.
    Am decis sa ne debarasam de k33n si tot ce insemna el in vechea comunitate si sa luam alt domeniu.
    Astfel ca WarLords se numeste acum WarGods!

    2. Restructurari
    Odata cu noile schimbari au avut loc restructurari in cadrul Staffului WarGods.
    paskaru a fost eliminat dintre owneri datorita absentei si inactivitatii.
    daniel_San este membrul de onoare al comunitatii si a fost inclus intre Owneri! Va rog sa-l respectati atat pe el ca persoana cat si deciziile lui. Fiind inclus intre detinatori, toti membrii, atat adminii cat si sloturile au obligatia de a-i respecta deciziile.
    Ownerii actuali sunt: firma1, Valeriu, -=MaX=-, Viperio, daniel_San

    3. Redirecte si WAC
    Redirectele vechi, dupa cum deja ati vazut nu mai functioneaza. O sa apara in scurt timp WarGods Redirect V1 (vechiul v3) si va fi pus la download, va rog sa fiti pe faza si sa intelegeti ca acum e mai necesar ca niciodata sa tineti redirecte.
    WAC-ul se va numi Wargods Anti Cheat si odata cu finalizarea lui va intra obligatoriu pentru admini si sloturi. Evidenta va fi una moderna si e in curs de finalizare. Deja este cerut de vreo 3 comunitati si vrem sa oferim calitate.

    4. Clanuri, Nume si Cereri
    Vechiul Clan wLords acum se numeste wGods. Acest clan este constituit din "vechea garda", oameni cu vechime care au jucat inca din primele luni ale serverului si care au ramas pana azi alaturi de noi, plus cativa mai noi care au dovedit prin diferite mijloace ca merita sa faca parte din clan. Mai multe detalii despre clanul wGods o sa vedeti la sectiunea Clanuri unde veti vedea si conditiile de intrare in clan, lider, etc.
    Pentru restul adminilor si sloturilor era Clanul WarLords care acum se numeste WarGods. Clanul inca nu este bine definit, dar pe viitor se va alege un lider. Adminii si sloturile sunt rugati sa isi puna tagul acestui clan: WarGods | numele
    Cei care au numele pe forum sau pe server cu WarLords sau wLords sunt rugati sa imi dea mesaj privat sa le schimb numele in WarGods, respectiv wGods.
    Cererile de admin slot nesolutionate au fost sterse din cauza ca erau vechi si nu mai aveam evidenta redirectelor.
    V-as ruga sa aveti rabdare pana apar redirectele si apoi sa redepuneti cererile.

    5. Despre noul WarGods
    pe scurt, am murit ca Lorzi si am renascut ca Zei si asta inseamna mult nu e doar metafora...
    Acum ne numim WarGods Community sau Comunitatea WarGods
    Totul a fost mutat exact din starea in care a fost lasat. Desi a fost extrem de dificil sa fac treaba asta, dupa 5 zile de nervi, chin si exces de stres, in final am reusit sa refac legatrurile si sa fac totul sa functioneze chiar mai bine ca inainte...
    Firma de hosting e cu mult superioara firmei vechi de hosting. Avem spatiu mult mai mult spatiu, limita de trafic de 8 ori mai mare, nu va mai pica site-ul cum eram obisnuiti pe vechiul host, avem accese noi astfel ca acum putem face Psychostats si AdvancedBans, deja am introdus conectarea cu Facebook, veti mai observa pe viitor multe alte facilitati datorita acestei schimbari.
    Avem protectie mai buna la host incat sa nu mai poata oricine sa ne hackuiasca asa cum s-a intamplat pana acum.
    Mentionez ca deja se vede diferenta de viteza la navigarea pe Site, totul merge la click!
    Am substituit in majoritatea posturilor principale warlords cu WarGods, restul ce a ramas se va duce cu timpul...
    Desigur sunt schimbate si DNS-urile la servere dupa cum urmeaza:
    cs.wargods.ro
    zombie.wargods.ro
    gungame.wargods.ro

    Aceasta pauza sau "vacanta tehnica" a avut si ea beneficiile ei... Am putut sa ma deprind putin de rutina cu care eram obisnuit si am privit putin din exterior totul analizand mai multe aspecte. Astfel am decis sa elimin putin din strictetea regulamentelor, in sensul ca vreau sa se tina cont de vechime si sa se puna mai mult accentul pe fidelitatea fata de servere. Voi fi mai indulgent cu adminii vechi si cu adminii care isi fac treaba conform cerintelor, nu voi mai permite adminilor noi sa sara in capul celor vechi. Cei vechi vor beneficia de mai mult respect de la cei noi. Curand va fi implementat si un sistem de admine pe grade care va da contur noilor reguli.
    Obiectivele raman aceleasi: extindere, diversificare, modernizare si distractie maxima!

    6. Publicitate
    Datorita faptului ca ne-am schimbat numele avem nevoie de reclama si publicitate pe orice cai si prin orice mijloace...
    Va rog sa va puneti alaturi de numele de la Steam, sa dati massuri informative, anunturi pe facebook si siteuri de socializare, sa puneti afise, sa faceti reclame pe alte siteuri si forumuri, orice modalitate este binevenita...
    eu deja am pus afise intr-un club si internet caffe, aveti atasat afisul in format A4 gata de scos la imprimanta.
    Va rog sa ne sustineti, sa tineti redirecte si sa faceti cat mai multa reclama
    Si nu uitati ca:

    Tot ce a insemnat vreodata WarLords acum se numeste WarGods!

    Pentru alte nelamuriri sau pareri dati reply aici

    PS: ATENTIE! Va merg conturile vechi, nu trebuie sa va faceti alt cont!
    Attached Files
      You can not download the attachment before replay
    Like ADRI a dat Like acetui post

  2. WarLords -> WarGods

    #2
    Membru - Silver III .::WaynE::.'s Avatar
    Member since
    Dec 2010
    Location
    Undeva in lume...
    Posts
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Bravo Max, felicitari pentru munca depusa in a aduce din nou la viata acest forum !

    Am o nemultumire, cum forumul a lipsit asa de mult pe server-ul principal s-a creat un haos de nedescris, codati peste codati, iar admini la cati sunt, nici unul frate...pai ce admin e ala care nu e prezent la datorie, multi ma rugau, vazundu-ma ca apar la admins sa le dau ban, dar ce pot face eu cu slotul meu...?! Sper ca de acum in colo sa vad admini la treaba si totul sa revina la normal la fel ca inainte de marea "schisma", daca pot zice asa.

    Inca o data, felicitari Max !
    "Nothing is true, everything is permitted"

  3. WarLords -> WarGods

    #3
    Membru - Gold Nova III WarGods | AbySs's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Constanta
    Posts
    1,388
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Hai frate, mai asteptam mult sa dai drumu la treaba?
    GG Maxule.

  4. WarLords -> WarGods

    #4
    Membru - Silver Elite Master Sky's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    349
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ce pot sa zic la baieti...decat un calduros.Bine.PA! ) Vorbind serios acum, sper ca noul inceput sa fie de bun augur pentru toata lumea si ca aceasta comunitate sa ajunga unde ne dorim toti sa ajunga, adica cat mai sus.
    In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti.

    Amen!

  5. WarLords -> WarGods

    #5
    Administrator -=MaX=-'s Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,522
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    azi o sa incerc sa bag evidentele pentru redirecte
    dupa ce se regleaza putin treaba o sa ma ocup si de admini

    Mai am inca ceva de mentionat ca am uitat:

    Clanul fetelor va ramane wLady, prescurtarea venind de la warlady, termen neafectat de schimbarea facuta, deci tagul fetelor ramane acelasi.
    Acest clan in viitorul apropiat va fi definit printr-un lider, o sigla si membrii care vor da meciuri cu alte clanuri (grup pe steam, etc)

    Unii spuneau ceva de genul: "chiar trebuie sa pun wGods la nume? ca deja am rank si ore pe numele simplu..."
    Ei bine dupa ce revine lumea (cam intr-o saptamana maxim) voi reseta atat statisticile de pe GameTracker cat si rankul de pe servere. Deci puteti juca linistiti cu wGods, respectiv WarGods la nume ca oricum voi reseta totul

  6. WarLords -> WarGods

    #6
    Membru - Silver IV Pain's Avatar
    Member since
    Dec 2010
    Posts
    80
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Doar noi si Dumnezeu ne paote ajuta sa tinem serveru` in picioare, si trebuie sa dam dovada de mult respect pentru toate sacrificiile depuse. Bv Max, Danie, si restul staff`ului...G work boys and girl..!




    Lupta cu mandrie ca sa mori ca un erou!

  7. WarLords -> WarGods

    #7
    Membru - Silver I stefan_007's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Alexandria, Teleorman
    Posts
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    cand o sa incep liceul ca acum sunt la tara..... o sa fac 50 sau 100 de afise si o sa le pun prin orasul Alexandria plus ca o sa pun si pe la mine prin liceu,o sa fac poze si filmari lipind afise

  8. WarLords -> WarGods

    #8
    Administrator -=MaX=-'s Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,522
    Blog Entries
    1
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    da, chiar ar fi super
    pastreaza pozele si filmarile ca in curand o sa apara un concurs in care vor fi premiati cei care fac reclama

  9. WarLords -> WarGods

    #9
    Membru - Silver Elite IRB | Walles's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Posts
    230
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    eu unul am adus o satra de vreo 10 copilasi de 15-16-17 ani pe server...le-am facut si clan treptat o sa existe tot mai multi...pana la urma copii sunt baza pentru a face serverul sa mearga...doar o intrebare am max,sunt obligat sa folosesc wGods in fata numelui?
    Ma...tu crez` ca io-s o curva ca tini

  10. WarLords -> WarGods

    #10
    Membru - Silver Elite IRB | Walles's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Posts
    230
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    asta vroiam sa stiu,ca eu mai joc si cu IRB si cu PBS si de asta
    Ma...tu crez` ca io-s o curva ca tini

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage