Ghidul instructorului invătăcel.




Cateva cuvinte:
In primul rand un calduros bun venit, in al 2-lea rand as vrea sa va spun cateva informatii
- Raportul il incepeti dupa sedinta (duminica 15:00)
- Chiar daca nu depuneti raport trebuie sa puneti Charity Quest.


IMPORTANT: Pentru a plati Charity Quest trebuie sa folositi [/gdeposit money suma], sa faceti un SS si sa postati in topicul "Raport de activitate", respectati modelul de pe prima pagina, la assisturi/ licente/ aduri puteti pune "-". Plata Charity Quest este obligatorie.


Informatii:
- Puteti da licente si va rog sa faceti screen-shoturi in caz de reclamatie DAR nu le puneti la raport, am spus mai sus cand incepeti raportul.
- Puteti ruga un membru de rank 5 sa stea cu voi la teste, sa vada cum va descurcati.
- Cititi cu atentie topicurile si nu o sa va fie greu sa stati in factiune.
- Va sugerez sa apasati pe "follow this topic" -> colt dreapta sus in topicul Discutii importante, o sa primiti notificari cu tot ce se scrie aici, vizitati cat de des puteti acest topic, daca vedeti ca se posteaza ceva va rog sa cititi.
- Daca ai o nelamurire intreaba un membru de rank 5, sau pur si simplu pe [/f] si cineva iti va raspunde, nu are rost sa intrebi neaparat liderul/ co-liderul.
- Daca aveti o problema si nu puteti intra o zi sau vrei sa anunti ceva o poti face in topicul "Discutii importante".
- Nu te astepta sa te invoiesc sau sa te scutesc de raport, esti inactiv faci invoire, nu imi da [/sms] "vezi ca nu vin la sedinta" si dupa te intrebi de ce ai fost sanctionat pentru neprezentare sedinta.
- Glumele sunt acceptate pe [/f] in limita bunului simt, daca vrei sa te "injuri" cu in prieten o faci pe [/sms] sau pe [/w] nu pe chatul normal unde te vad toti jucatorii.
- Nu "tipati" la clienti "hai baa o data stau 30 de ani dupa tine" toti jucatorii au inceput de jos, nimeni nu s-a nascut invatat.
- Incercati sa aveti un comportament adecvat, nu postati aiurea in reclamatii "ce post-hunter esti", nu te faci doar tu de ras, faci si factiunea in acelas timp.
- Alte raspunsuri la intrebari mai sunt aici.


Binduri, o mare parte din instructori folosesc Ultimate SA:MP keybinder:
- setari/ link de download etc


Teste verificate:
- un membru de rank mai mare iti poate cere ultimul test dupa 10-20 secunde de la ultima licenta acordata, la tutoriale ajutatoare este un tutorial micut care iti spune ce sa faci.
- dupa prima sedinta aveti 48h sa postati in acest topic "Am fost informat si stiu ce sa fac in caz ca mi se cere testul", intrebati membrii de rank 5/ co-liderul daca aveti nelamuriri la acest capitol.


Cateva locuri in care gasesti barci/ avioane elicoptere:


Portocaliu - barci.
Mov - maverick.
Roz - avion cu 2 locuri.

Cam asta ar fi, nu uita sa intrebi daca ai nelamuriri, nu actiona daca nu esti sigur, aici postati doar Charity Quest si "am fost informat..." nimic altceva. Spor la licente.

Rog restul membrilor sau pe cei care nu fac parte din factiune sa nu posteze aiurea.