+ Reply to Thread
Results 1 to 1 of 1
  1. [WarGods Tutorials Nr.6] Setarea baniilor

    #1
    Manager Server:
    Zombie.WarGods.ro
    lAsuStarl's Avatar
    Member since
    May 2015
    Location
    0.0.0.0
    Posts
    588
    Mentioned
    3 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Post [WarGods Tutorials Nr.6] Setarea baniilor

    Salutare,acesta este al 6-lea WarGods Tutorial,si astazi vom discuta despre o functie a bibioteci cstrike.Sa incepem

    1)Pentru utilizarea acestei functi,avem nevoie sa includem biblioteca cstrike,iar functia arata cam asa:
    AMXX Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!


    2)Primul parametru al acestei functi,este "La cine sa-i seteze",iar al 2-lea este "Cat sa-i seteze"

    3)Codul meu va fi urmatorul,daca un jucator scrie o comanda aleasa de mine,acestuia sa i se seteze
    5000$,iar codul arata cam asa
    AMXX Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!


    4)Alaturi de aceasta functie,am adaugat un mic mesaj,care da o noanta de culoarea,tot odata va-ti pus intrebarea "Cum fac scrisul colorat ?",daca doriti sa-l faceti va fi nevoie doar sa dati copy and paste in plugin,fara sa intelegi ce scrie acolo deoarece nu detineti inca aceste cunostiinte,asa am facut si eu la inceput,iar daca doriti puteti face si voi la fel:
    AMXX Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!


    5)Acesta functie este de tip stock,acest stock eu il pot numi "tip retinere",el memoreaza o anumita functie,iar in cazul in care il compilati daca acea functie nu am folosit-o,nu va da erori de compilare.Este o functie de depozitare a unei functi,iar cand ai nevoie de ea,o utilizezi,si stock-urile de obicei,ce-i care isi creeaza propiile plugin-uri folosesc stock-urile.Daca nu am explicat bine,lasa-ti un post.

    6)Acest stock are 4 elemente:
    Pawn Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    ,in cazul in care doriti sa utilizati stock-ul acesta are 2 parametri,fata de functia default:
    AMXX Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    Primul parametru este "La cine sa scrie colorat?",iar al 2-lea este "Mesajul care sa fie colorat"

    7)Exemple de folosire a acestui stock:
    AMXX Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    -In cazul in care aveti intrebarea "Va reda in chat si semnele !v,!n ?",raspunsul este nu,doar ce a-ti scris voi va fi redat in chat,fara acele simboluri.

    8)Acum ca putem colora un mesaj codul nostru va arata cam asa:
    AMXX Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!


    -Mesajul va fi de genu "Banii tai au fost setati in 5.000$"

    Acesta a fost al 6-lea WarGods Tutorial,in cazul in care am omis ceva sau nu a-ti inteles,va rog postati,ne vom vedea la urmatorul tutorial,pana atunci bafta tuturor .
    Last edited by ~TraNda~; 13-12-2015 at 09:32 PM.
    Zombie Escape

    Thanks ~TraNda~, Boutique a dat Thanks acetui post
    Like ~TraNda~, Boutique a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage