Salutare,acesta este al 7-lea WarGods Tutorial,si astazi vom vorbi despre 2 functii,care apartin unor biblioteci diferite precum:cstrike si
fun

1)Aceste functii,arata cam asa:
AMXX Code:
You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
.Prima functie are posibilitatea de a seta dead-urile unui jucator,iar a 2-a poate seta fragurile unui jucator.cs_set_user_deaths(),apartine de biblioteca cstrike,iar set_user_frags(),apartine de biblioteca fun.

2)Parametrii functiilor sunt aceleasi,"Cu-i sa i setez dead-urile/fragurile?",si "In ce valoare sa o setez?".In plugin-ul nostru noi dorim sa resetam dead-urile si frag-urile,asadar valoarea va fi 0 la ambele functii.

3)Acum creem un plugin nou,iar cod-ul va arata cam asa:
AMXX Code:
You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!


4)Daca bine a-ti observat in plugin_init(),la inregistrarea comenziilor,am utilizat acel say_team,este exact ca si say,doar ca,este atunci cand apesi pe tasta u.Explicatia o gasiti in tutorialul anterior.Am inregistrat 4 comenzi :
AMXX Code:
You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
,aceasta e explicatia simpla pe care o pot da,pentru voi,sa intelegeti mai bine.

5)In codul nostru apare de 2 ori fiecare functie invatata acum :
AMXX Code:
You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
,intrebarea voastra este "De ce ?",motivul este urmatorul:
-Exista un bug,in toata treaba asta si daca scriu doar odata aceste 2 functii,nu i se va reseta scorul,si de acea trebuie scrise de 2 ori,pentru a functiona,aceasta este singura explicatie pe care eu,pot so va dau voua.

6)Acum daca ati observat,am folosit stock-ul din tutorialul anterior,pentru o nuanta de culoare,cel putin mie unul,asa imi place,iar mesajul pe care-l ve-ti primi va fi urmatorul : "[ResetScore]:Scorul tau a fost resetat cu succes!".Este destul de simplu daca ai explicatia in fata,sa intelegi fiecare ce face.

Acesta a fost al 7-lea WarGods Tutorial,daca nu a-ti inteles ceva,sau am omis va rog postati,pana data viitoare numai bine .