+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
  1. [TUTORIAL] Player cu LEIS

    #1
    VIP ~TraNda~'s Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    WarGods
    Posts
    12,099
    Last username
    LiOn. ~JoK3r ~
    Blog Entries
    4
    Mentioned
    95 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 4 Mentions Given 3 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    [TUTORIAL] Player cu LEIS

    Vreau sa va spun de la inceput ca nu este o chesti asa usoara de a prinde un codat cu leis zis si silent aim.
    Sa Incepem
    1 Ce este Silent Aim-ul?
    Un program deseori intalnit sub forma "Leis.exe" insotit de un document in care se afla setarile lui si un .dll !

    2 Cum functioneaza Silent Aim-ul?
    Activezi intri pe server si rupi capetele adversarilor.

    Primul capitol
    1.1 Cum depistam acest cod?

    Nu va lasati influentati de vorbe precum " Trebuie sa ai ochi format ; experienta, etc "
    Acest cod are mai multe functionalitati, insa cea mai des folosita este aim-ul.
    Pentru a depista aim-ul trebuie sa fi foarte atent la urmatorul aspect:
    Traiectoria gloantelor [ NOSPREAD ]: Gloantele merg intr-un punct fix, sau intr-o arie foarte mica

    Acest cod contine si "wall", care la randul lui apare in mai multe forme precum:
    ESP .
    Esp-ul sunt niste patratele mici care apar in mijlocul adversarului

    1.2 AIMSPOT
    Aimspot-ul este un punct mic alb, care apare pe diferite parti ale corpului [ asta depinzand de setarile facute ] insa de regula apare pe cap / piept

    1.3 RADAR
    Radarul obisnuit este inlocuit cu un radar care arata si adversarii
    De asemenea, silent aim-ul beneficiaza si de no-flash si no-smoke [ aceste doua facilitati pot fi depistate doar cu ajutorul demo-ului !! ]
    Insa, daca din greseala i-ati facut unui player poze si ii apare in 'dosul' paginii un mesaj gen: " YOU ARE 100% FLASHED "

    Veti fi nevoiti sa il banati instant deoarece individul foloseste silent aim !
    De retinut:
    *O data ce codul este activat, ramane activat pana la iesirea din joc ! Nu poate fi dezactivat in timpul jocului !
    *Cand playerul are awp, aim-ul se seteaza automat pe piept iar tinta nu tremura deloc !
    *Codul functioneaza pe steam NICIODATA nu puneti playerul sa-si faca demo singur, deoarece va iesi clean [ chiar daca foloseste wall sau orice alta facilitate a silent aim-ului]
    *Silent aim nu baneaza steam nicodata nici cu anumite setari facute sau schimbate de dumneavoarta
    -------------

    TraNda - WarGods | R.R.M - AngeL - LiOn. - pichacku - Jok3r - UnicA

    P A C E

    DISCORD: unknown.cfg

    Like WarGods | KGB, Star|WarGods ★ a dat Like acetui post
    Dislike greygrim a dat Dislike acetui post

  2. [TUTORIAL] Player cu LEIS

    #2
    Banned greygrim's Avatar
    Member since
    Dec 2017
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    LEIS-UL e foarte greu de depistat pentru lowskill, spun eu.
    E inutil ca le spui cum sa il detecteze, daca nu au habar de demo.


    "Nu va lasati influentati de vorbe precum " Trebuie sa ai ochi format ; experienta, etc ""
    A: Trebuie sa ai ochi format, de cate ori intru pe servere si vad 2-3 cu LEIS, le dau u@ si nu se intampla nimic, "curat", "n-are nimic ma, daca continui u@ ai ban", pnm, des intalnesc si admini cu leis care imi dau ban pentru ca ii dau de gol -> cu ownerii prezenti si juma de staff. Ai nevoie de urmatoarele chestii ca sa iti dai seama de cine are leis si cine nu are. Asta e mentalitatea comunitatii romanesti " Ala joaca prea bine deci are cod " -> amx_ss x, x e curat, amx_ban x "cod"
    1. Trebuie sa stii toate patternurile de la spray pentru orice arma.
    2. Trebuie sa stii toate patternurile de tras din arma, burst, one taps, spray, halfling si recoil-ul in general.
    3. Trebuie sa stii care e diferenta dintre recoil de la lag si recoil de la aim.
    4. Nu ai nevoie de un ochi supra-ultra dotat ca sa vezi cine are aim, e destul sa fii atent de cum se misca crosshairul, exista leis cu fov mic, si fov mare, exista leis cu triggerbot, exista leis fara FOV, exista leis care tinteste anumite parti ale corpului(de exemplu unu incearca sa traga in cap din toata dorinta, dar nu nimereste deoarece leis-ul tinteste 'redirecteaza' spre corp) , exista leis cu diferite patternuri de smoothing -> brusc,medium,slow. Slow si brusc is cel mai usor de notat, medium e mhmmm... dupa parerea mea unul dintre cei mai "smecheri" -> deoarece tinta nu sare, chiar si cand ai fov mic, dar iti dai seama cand trage in cap si ia hit in piept cineva, sau cand nu e posibil sa nimereasca deloc cand trage direct in corp (Datorita a recoilului, lag client->server si o combinatie de setari proaste in leis, gen nospread activat, worst combo ever), a fost intr-un timp unul dintre cele mai faimoase versiuni de leis (2012-2014), ahhh... cate banuri dadusem in anii aia.

    -> "La SS" ies chestii?
    A: Nu, daca e destul de destept sa bage 2-3 scripturi in configu .ini de la leis, nu-l detectezi niciodata, isi bindeaza pe shift scriptu si cand joaca si ii faci poza cand nu tine shiftu nu o sa iasa nimic. Iar daca stie ceva photoshop si are radaru pe solid, isi face photoshop la radar normal si nici nu iti dai seama, la pereti baga heal spot si acopera tot peretele -> si da heal spot la crosshair si gata nu mai vezi nici crosshairu modificat, ESPul ce sa mai zic, e un punct alb e de ajuns sa apesi 1 click cu heal spot. IMO amx_ss si amx_blind sunt obsolete, acum in 2017, daca unul are WH de openGL, e inutil sa mai faci poze si chestii tampite, e asa de usor sa ascunzi ca pana si unul bolnav de cap ar putea sa ascunda.


    / Personal, dupa 40k ore de 1.6 imi dau seama din 1 frag fara sa stau spec cine are leis, wall, sau mai stiu eu ce.
    Imi ajunge sa mor o data impotriva unui player leis, sa mai zic sa stau spec SI MAI ALES DE DEMO.
    Imi dau seama de orice tip de leis, triggerbot, fov mic, nu conteaza, e destul sa vad un pattern la crosshair putin divers si imi dau seama, un player "casual" -> (Majoritatea playerilor si adminilor din RO) care n-au habar nici cum se da ban (folosind amx_ban buguit, in loc de amx_addban) etc. N-o sa il vada IN VIATA LOR.

    Am undeva la 8gb de demo si amx_ss-uri prin cs-ul meu, dar daca e sa vorbesc sincer nu am chef sa fac un tutorial IN-DEPTH cum sa vezi cine are aim si cine nu are, cum se detecteaza si diferie tips & tricks pentru ca nu citeste nimeni tutorialele astea.

    Oricum, + pentru efort.


    Sfatul meu pentru toti adminii care nu au habar ce-i ala leis e sa faca demo si sa se uite pe 4x slow cand trage inspre inamici.
    ^ Dar probabil o sa fie ignorat acest sfat deoarece majoritatea adminilor n-au chef sa faca nimic, pnm, imi iau amx_ss si astept sa joace adminul, sa moara ca sa imi verifice ss-urile, ca na... in 2017 nu se mai sta spec si se verifica playerul, se da direct amx_ss si "daca iese ceva iese daca nu, nu, si in timp ce dau amx_ss stau la joc si controlez ss-urile doar cand mor." - Every RO 1.6 comm. ever.
    Last edited by greygrim; 03-12-2017 at 04:15 PM.
    Like GAgi, WarGods | KGB a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage