Salutare,acesta este al 10-lea WarGods Tutorial,iar astazi vom rezolva un bug din engine-ul GoldSrc,iar acesta se numeste spec bug,manifestarea lui este in felul urmator,daca eu ma pun la spectator,si primesc respawn,voi putea juca,dar la echipa voi aparea ca fiind spectator.

1)Functiile de care o sa avem nevoie apartin unor 2 biblioteci:fun si cstrike,functiile arata cam asa:
AMXX Code:
You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

2)Dupa cum bine vedeti prima functiie are 2 parametri:
*)"La cine sa-i setez echipa ?"
*)"La ce echipa sa-l pun ?"
-Acestia sunt ce-i 2 parametri,iar la cea de-a 2-a functie,exista un singur parametru,"La cine sa-i aflu echipa ?"

3)Cum am spus la inceput,vom verfica daca jucatorul primeste respawn la spectator,asta include biblioteca hamsandwich,iar codul este exact la fel ca si in tutorialul anterior,doar ca vom folosi si functiile invatate azi.

4)Codul nostru ar arata cam asa:
AMXX Code:
You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

5)Daca vedeti am pus conditia if,deoarece eu gandesc in felu urmator:doar daca un jucator de la echipa spectator primeste respawn,doar atunci sa fie transferat la conter - terorists

6)Avem o functie noua user_silentkill(parametru),aceasta functie apartine biblioteci amxmodx,si e ca si cum,i da jucatorului kill in consola,are un singur parametru,"Pe cine sa omor?",si cu toate acestea am rezolvat un bug din engine-ul GoldSrc,felicitari

Acesta a fost al 10-lea WarGods Tutorials,pana data viitoare,numai bafta .