+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
  1. [WarGods Tutorials Nr.18] Parcurgerea jucatorilor in evenimente

    #1
    Manager Server:
    Zombie.WarGods.ro
    lAsuStarl's Avatar
    Member since
    May 2015
    Location
    0.0.0.0
    Posts
    588
    Mentioned
    3 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Post [WarGods Tutorials Nr.18] Parcurgerea jucatorilor in evenimente

    Salutare tuturor,acesta este al 18-lea WarGods Tutorial,iar astazi vom avansa foarte mult,mai bine zis vom parcurge jucatorii,in anumite evenimente,in care parcurgerea nu este facuta default,si trebuie sa o facem noi,sa incepem.

    1)Codul nostru va arata cam asa:
    AMXX Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!


    2)Logica acestui plugin,este sa parcurga toti jucatori conectati pe server si sa le trimita un mesaj la fiecare jucator in parte cu textul "Tura noua".

    3)Inregistram un event de tip,tura noua,cum am invatat in tutorialele anterioare,apoi creem 2 variabile,una cu dimensiunea de 32 -> reprezinta maximum de sloturi ale unui server de cs,si o variabila fara nicio valoare instant = 0.Apoi folosim functia "get_players()",care are 3 parametrii.
    AMXX Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!


    - Primul parametru este pentru variabila cu dimensiune in cazul nostru Players[32],al doilea parametru este variabila pentru numarul jucatoriilor,respectiv variabila Num,in care se stocheaza numarul jucatoriilor,iar ultimul parametru sunt flag-urile precum:
    AMXX Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    ,iar in cazul nostru sarim peste,boti sa nu-i numere ca jucatorii.Apoi creem un loop,in care creem o noua variabila = 0,si spunem ca daca variabila respectiva este mai mica decat variabila care stocheaza jucatorii,atunci variabila creata in loop se incrementeaza cu 1 -> i++ = 1,de cate ori se incrementeaza i creste valoarea cu 1.Apoi creem o variabila de tip id -> index,sa ne fie mai usoara munca,si i atribuim valoarea de Players[i],iar apoi puteti face codul vostru,este putin cam greu,dar daca aveti ambitie si persistati,ve-ti reusii,credeti-ma si eu ma uitam ca la felul 15,cand priveam asta,dar am gandit logic,am analizat codul si la urma mi-am dat seama,eu va dau ca sfat aceasta treaba,pe mine ma ajutat,ramane de vazut daca si pe voi.Acesta a fost al 18-lea WarGods Tutorial,iar pana data viitoare numai bine .
    Zombie Escape

    Like WarGods | KGB a dat Like acetui post

  2. [WarGods Tutorials Nr.18] Parcurgerea jucatorilor in evenimente

    #2
    Filip # 24.08's Avatar
    Member since
    Jan 2018
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    AMXX Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    mai simplu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage