Salutare,in acest tutorial,vom creea un plugin,care cel putin din cate stiu eu,este foarte utilizat la moduri precum : Furien,Zombie Escape,Zombie Darkness,etc..Logica acestui plugin este sa dea jucatoriilor care sunt la CT (Conter-Terorists),un pack de grenade mai bine zis toate grenaziile,sa incepem.

1)Codul va arata cam asa:
AMXX Code:
You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!


Explicatia rationala:

- In prima etapa am inclus librariile de care avem nevoie,si am facut in asa fel incat sa nu am nevoie de libraria cstrike.

- In plugin_init(),am inregistrat un eveniment,anume inceputul unei runde noi.

-In acel public am parcurs fiecare jucator in parte,exact cum v-am explicat in tutorialul anterior.
-Iar apoi am creat un public nou numit set_ct_stuff,deoarece mie imi place sa arate curat,nu doresc sa fie toate imbarligate acolo,dar daca voi vreti puteti pune in loop,fiecare cum ii place .
-In ultimul public am folosit o functie specifica librariei fun,acea functie este
AMXX Code:
You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
,aceasta functiie are 2 parametrii,primul se refera,La cine sa-i dau arma/grenada ?,iar ce-l de al doilea,Ce anume sa-i dau ?

-Este foarte simplu alaturii de aceasta explicatie,va las o lista cu toate armele posibiile din joc (cele default).

Code:
You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
,acestea sunt toate armele posibiile din joc,distrativa ,acesta a fost al 19-lea WarGods Tutorial,pana data viitoare o seara placuta .