-- Closed Thread
Results 1 to 2 of 2
  1. Hagi ia oameni "de titlu"

    #1
    Membru - Gold Nova III zeNo's Avatar
    Member since
    Jul 2015
    Location
    Curtea de Arges
    Posts
    1,024
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Hagi ia oameni "de titlu"

    Gica Hagi si-a intarit in aceasta pauza de iarna echipa cu veteranul Peterson Pecanha, portar cu mare experienta, care poate ajuta Viitorul in duelurile din Play Off. Nu numai la nivelul lotului face insa patronul-antrenor al Viitorului schimbari, ci si la nivelul staffului.

    Gica Hagi si-a luat campion al Romaniei pentru a-i pregati portarii. Viitorul, care incearca in aceasta perioada sa se intareasca pentru Play Off-ul din primavara, face schimbari si la nivelul staffului tehnic.

    Astfel, la Viitorul a sosit Stefan Preda, fostul portar al Petrolului, Craiovei si al lui Dinamo, dar si colaborator al lui Costel Galca la Steaua in stagiunea trecuta.

    Stefan Preda a fost numit in functia de antrenor cu portarii la Viitorul, inlocuindu-l astfel pe Emil Dobre, cel care se va ocupa de restul grupelor din cadrul Academiei Hagi.

    "Este o mare onoare sa lucrez cu Gica Hagi, este o mare bucurie si in acelasi timp o mare responsabilitate.

    Cred ca este posibil ca Viitorul sa castige un trofeu. Eu sunt obisnuit cu castigul si am venit cu inima deschisa, am mare incredere in aceasta echipa si in antrenorul Gica Hagi.

    Parcursul din tur nu a fost surprinzator pentru mine, pentru ca i-am urmarit. Viitorul joaca un fotbal frumos, consistent, tocmai de aceea este acolo unde este.

    Ii avem pe Pecanha, pe Buzbuchi si pe Tordai, sunt portari buni. Pe romani ii stiu de la loturile de juniori, iar despre Pecanha cred ca e cel mai bun portar din Liga I la momentul actual", a spus Stefan Preda intr-un interviu acordat pentru Academia Hagi TV.
    FC Viitorul a plecat astazi in Croatia, pentru un stagiu de pregatire. Acolo, echipa lui Hagi va juca meciuri amicale cu NK Inter Zapresic, Slaven Belupo, FC Koper si posibil SV Horn, Rheindorf Altach, Lokomotiv Zagreb ori FK Teplice.

    Dupa revenirea din Croatia, echipa lui Hagi va merge intr-un stagiu si in Antalya, unde va da peste Voskla Poltava, Vojvodina Novi Sad, Levski Sofia si Tskhinvali.

  2. Hagi ia oameni "de titlu"

    #2
    VIP ~TraNda~'s Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    WarGods
    Posts
    12,099
    Last username
    LiOn. ~JoK3r ~
    Blog Entries
    4
    Mentioned
    95 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 4 Mentions Given 3 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Hagi incearca sa faca ceva ce nu o sa mearga niciodata, pentru ca el mereu isi vinde „valorile” echipei. Eu zic sa ramana la a promova tinerii si sa mai lase blaturile.
    -------------

    TraNda - WarGods | R.R.M - AngeL - LiOn. - pichacku - Jok3r - UnicA

    P A C E

    DISCORD: unknown.cfg


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage