-- Closed Thread
Results 1 to 2 of 2
  1. Urgent as zice..

    #1
    uktea3's Avatar
    Member since
    Jul 2016
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Urgent as zice..

    Salut !
    Din cate stiti , de cativa ani cs-urile lui vladdy : seria nvidia cs .. au devenit foarte populare .. omu s-a facut el cu profit de cand si-a lansat site-ul ala care cred ca a venit odata cu nvidia E5 counter-strike .. ideea e ca nu s-a saturat si nu-i el prost degeaba.. ce-a gandit omuletu :
    1. Ba eu fac bani da vreau mai multi
    2. Ba is multi prafi si cheateri in Romania
    3. Ba deja m-am facut cunoscut cu cs-ul..
    4. Ba am invatat si eu sa folosesc HEX EDITOR
    Din astea 4 chestii gandite de el rezulta asta :
    Ba hai sa fac un cs cu cheat-urile altora , sa schimb numele lor in Hex editor si sa-i pun si un pret ca idiotii cumpara
    Zis si facut.. asa a aparut nE8 PRO counter strike care contine un Leis HLR editat in hxd si un wall la buton tot editat.. I-a schimbat el GUI-ul rapid pac ţac si l-a pus la 8 euro . l-au cumparat baietasii ca doar asta-i moda.. daca nu esti cheater nu esti in top decat cu ani de experienta si in loc sa-si cumpere sticle de cola si kubeti copiii strang bani pentru cs lu vladdy.
    A vazut vladdy ca face bani frumosi la o luna si un pic a lansat si nE9 pro si nE9 si nE9 SE dintre care nE9 pro si nE9 costa unu 9 euro si unu 4 sau ceva de genu care are leis si nu mai stiu eu ce tot in hxd editat , n-am avut timp sa ma uit la bine si nici resurse..

    Ce propun eu :
    1. Pentru inceput ati putea adauga hash-urile de You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! pentru ca e facut scan pe nE9 pro .
    2. Vladdy e mult prea mandru sa stearga numele nvidia din dll-urile alea sau din cstrike/liblist.gam asa ca ai putea face programelul sa citeasca ce-i in dll-urile cu hash-uri necunoscute si ce-i in liblist.gam si sa-l pui sa gaseasca nE8 PRO sau nE8 sau nE9 pro sau nE9 sau nvidia counter strike e9 sau cum le pune el numele mai exact acolo ,nu m-am uitat ca sa dau niste valori sigure dar pot sa te ajut cu asta ) . Nu stiu daca stii batch windows @Tiger dar iti dau exemplu :

    Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Ideea e ca chestia asta o poti face si la dll-uri pentru ca nu sunt obfuscated dll-urile din cs-urile lui si se vede unde scrie el in HxD nvidia..

    De ce toata chestia asta? Pentru ca el poate sa faca un autoupdater care sa downloadeze mereu dll-urile detectate la wargods si sa le faca din nou nedetectabile (schimba el o virgula pe acolo)( dar avand in vedere ca e asa mandru de numele "nE8" sau "nE9" n-o sa stearga astea niciodata ..si cand n-o sa mai puna nici macar atat in dll-urile lui am sa ma gandesc la alta solutie dar asta ar fi okmomentan .
    Scuzati daca am facut greseli gramaticale dar m-am grabit.

  2. Urgent as zice..

    #2
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,015
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Am pus spre verificarea acelor module. Daca le ai, te rog sa le uploadezi pentru analiza.

    Cat despre restul, o data ce wCD va fi actualizat, se vor adauga multe chestiuni ce nu vor mai permite astfel de lucruri.

    Ideea generala nu este de a detecta ca foloseste nVidia X-Y-Cacao, ci sa detecteze modulul cod incarcat. Scanarea memoriei procesului CS va fi imbunatatita in wCD.
    *****************

    Thanks Gambler a dat Thanks acetui post
    Like puncT., Gambler a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage