Results 1 to 8 of 8

Thread: Problema CFG

  1. Problema CFG

    #1
    OnePlayer's Avatar
    Member since
    Sep 2016
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Problema CFG

    Buna seara, imi cer scuze daca acest topic nu se afla in sectiunea corespunzatoare sau daca doleanta mea este prea mare. Sunt un oarecare jucator de cs, valver mai exact, cum le place unora sa le spuna jucatorilor ce nu dau bani pe steam. Acum multi ani, eram mic, aveam in jur de 13-14 ani, cautand pe net, am selectat tot felul de setari din mai multe cfg-uri, compunandu-mi un cfg al meu. De mult amar de vreme joc cs cu un cfg "facut de mine". Acesta are niste setari "alandala" multe dintre ele probabil se repeta, altele nu-si au rostul, naiba stie, asa cum am spus au fost fel si fel de prostii selectate de catre mine de pe internet. In momentul de fata joc cu un cfg, ce are in componenta niste setari, nu stiu cat la % ma ajuta, tot ce-mi place e ca am o tinta relativ micuta la arme, niste scripturi ( tipice as putea spune, poate pe alte servere nu sunt permise, insa asa cum am spus, sunt "valver" ) sunt niste scripturi inofensive precum "Bunny-Hop, Jump duck" si inca un script ce-mi muta arma de pe o parte pe alta in functie de directia de mers ( stanga-dreapta). Problema mea este, ca as putea sa joc default asa cum este probabil normal si cum mi-a fost recomandat de mai multe persoane. Insa nu vreau sa fac acest lucru, deoarece cfg-ul respectiv reprezinta stilul meu de joc, m-am obisnuit sa joc cu el, sa ma folosesc de bunny hop, jump duck, etc. Din punctul meu de vedere in CFG nu se afla nici un fel de script sau setari care sa-mi imbunatateasca jocul. Insa mi s-a facut un test wargods din care rezulta ca setarile respectiv CFG-ul meu este "suspicios". Am sa atasez intr-un link de download mai jos, cfg-ul pe care-l folosesc, rugamintea mea foarte mare la dvs. respectiv persoanele ce se pricep, la CS si setarile sale, va rog sa-mi spune-ti ce anume in cfg-ul pe care-l folosesc imi imbunatateste stilul de joc, ce anume ar trebuii sa sterg din el pentru a putea juca fara sa fiu detectat de wargods ca si jucator "codat". Va rog sa va pierdeti 2 minute spunandu-mi ce anume este gresit in cfg ( chiar daca mai tot reprezinta ceva banal, nu este un cfg "PRO", ci unul facut de un copil la vremea aceea ). Doresc sa-l folosesc in continuare fara a mai avea probleme cu testul dvs. Multumesc !

    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Last edited by OnePlayer; 22-09-2016 at 01:00 AM.

  2. Problema CFG

    #2
    Moderator Esky's Avatar
    Member since
    May 2012
    Location
    Aiud jud Alba
    Posts
    2,296
    Last username
    Daihatzu ~Targaryen~
    Mentioned
    7 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu pot accesa pagina de Download,deoarece imi spune ca nu exista. Whatever... Ai putea sa ne lasi un link de la un WCD facut de tine.
    Zombie.WarGods.roFurien.WarGods.roCSGO.WarGods.ro
    WarGods | Targaryen

  3. Problema CFG

    #3
    OnePlayer's Avatar
    Member since
    Sep 2016
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Imi cer mii de scuze, nu inteleg de ce link-ul n-a functionat, uitati, acesta este bun, iar la cerere si link-ul catre testul WarGods
    Download CFG : You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! [ Am editat si primul post, linkul de download este functional acum ]
    WG : You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    EDIT : In testul WG respectiv, apar ca suspecte doua cfg-uri, respectiv cel pe care vi l-am dat este "pgl.cfg" iar "night" este acelasi cfg, identic, are in plus niste setari video, ce ma ajuta sa vad mai bine pe hartile intunecate, imi creste foarte mult luminozitatea, avand probleme cu monitorul. Pe hartile intunecate gen nuke sau catacombe, pe dust2 eu sunt efectiv chior, de aceea folosesc setarile de mai jos ( ceea ce se afla in plus in "Night.cfg") :


    CFG Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Last edited by OnePlayer; 22-09-2016 at 01:01 AM.

  4. Problema CFG

    #4
    Moderator Esky's Avatar
    Member since
    May 2012
    Location
    Aiud jud Alba
    Posts
    2,296
    Last username
    Daihatzu ~Targaryen~
    Mentioned
    7 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Din cele vazute de mine,nu pare a fi ceva "suspect" in cfg,doar ca sunt cateva alias-uri. O sa primesti mai multe detalii din partea lui Tiger,deoarece el este mai capabil ca mine sa-ti raspunda la problema. O seara faina.
    Zombie.WarGods.roFurien.WarGods.roCSGO.WarGods.ro
    WarGods | Targaryen

  5. Problema CFG

    #5
    OnePlayer's Avatar
    Member since
    Sep 2016
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Multumesc frumos pentru intelegere si timpul acordat, astept in continuare raspuns si din partea colegului dvs. o seara buna !

  6. Problema CFG

    #6
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    CFG Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!


    Ai niste caractere invalide in cfg. Il poti considera un bug momentan in wCD. O sa fie rezolvat o data cu noua versiune de wCD.

    Acele "ŻŻŻŻ" sunt caractere UTF-8. Cand am facut verificarea pentru cfg nu m-am gandit ca cineva ar putea introduce astfel de caractere (fara rost).


    Detectia pentru wCD se bazeaza pe:
    - prea multe alias-uri
    - prea multe linii sau cfg "dll".

    O sa iti modific raportul diseara in curat. In caz ca uit, te rog, trimite-mi un PM.
    *****************


  7. Problema CFG

    #7
    OnePlayer's Avatar
    Member since
    Sep 2016
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Am inteles, va multumesc frumos amandurora pentru timpul si rabdarea acordata ! Am sa elimin caracterele prostesti din config, inca odata va multumesc, o zi buna !

  8. Problema CFG

    #8
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Raport modificat in curat.

    *****************


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage