Am văzut că mulţi ai probleme cu accederea într-o facţiune, aşa că m-am decis să le dau o mână de ajutor.





1.Marea problemă este "Paragraful" în care trebuie să te autocaracterizezi. Mulţi cred că acolo trebuie să scriem foarte mult pentru a-l impresiona pe lider, dar însă nu este aşa. Acolo trebuie să scriem doar ceea ce ne caracterizează intradevăr. Un exemplu de caracterizare:



" Mă numesc Răzvan, am 16 ani, sunt un baiat cu cei 7 ani de acasă, sunt o fire puternică si nu cedez uşor. Ştiu sa muncesc în echipă foarte bine, sunt o persoană sinceră, cinstită si sociabilă. Îmi plac persoanele cu care pot să am o discuţie calmă. Nu îmi place miniciuna, prostia şi persoanele care se dau mai importante decât restul lumii. De obicei mă acomodez repede într-un grup nou. Îmi place să fiu punctual şi corect cu ţoti cei din jur, pun suflet în tot ceea ce fac. De obicei când mi se acorda şanse nu o dau în bară"



Acesta este doar un model nu trebuie copiat "cap-coadă" deoarece toţi suntem identici, adică nu toti avem chiar aceleaşi caracteristici, iar dacă mai multi player copiază această autodescriere liderul îşi v-a da seama şi îi va respinge pe majoritatea.





2.O altă problemă a playerilor este "Paragraful" în care trebuie să spunem ce ne atrage la facţiunea care aplicăm sau de ce dorim să intrăm în acea facţiune. Aici nu trebuie în nici un caz să lăudam facţiunea ca de genul: "Leaderul este foarte bun iar membrii sunt excelenţi".

Prin urmare uitaţi un model pentru facţiunea Los Santos Police Departament:



Îmi doresc foarte mult să intru în Los Santos Police Departament deoarece este una din facţiunile cu o influenţă sporită pe server, dar si facţiunea pe care respect foarte mult iar majoritatea membrilor din acest departament sunt serioşi şi ştiu să lucreze în echipă. Membrii sunt foarte înţelegători şi călduroşi cu playerii noi şi de aceea cred că mă voi adapta la colectiv. Îmi place foarte mulţ justiţia iar de accea cred că aici îmi este locul.



3.Cea de a treia parte este întrebarea: "Cât timp îţi petreci pe server fără AFK?". Mulţi dintre noi spunem 6-7-8-9-10 ore, însă noi la level 30 avem 200 ore jucate. Aşa că dacă vă aflaţi printre playerii care au un nivel mare doar pentru că au folosit [/sleep]. Uitaţi următorul model:



"În prezent joc 5-6 ore pe server, deşi am foarte puţine ore jucate este adevărat. Înainte nu acordam prea mult timp acestui joc, îl lăsam pe sleep dăr acum am început serios şi joc, iar activitatea mea a crescut, deci nu ar trebui să mă judecaţi pentru orele jucate"



Cu aceste 3 modele de postare puteţi impresiona un lider pentru accederea într-o facţiune.



Acest topic a fost creat doar pentru a ajuta playerii mai noi pe server care le este foarte greu să intre într-o facţiune. Sper că acest topic să fie tratat ca atare şi să nu fiu batjcorit în reply-uri. Vă urez succes tuturor civililor care doresc să facă parte dintr-o facţiune.