+ Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3
  1. [Propuneri] Zeph

    #1
    Membru - Silver I Zephire's Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Posts
    19
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    [Propuneri] Zeph

    Nick: Zeph
    Propunerea: Stergerea accesului la gamemode 1 pentru V.I.P
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Nu ar mai fi playeri care sa cerseasca / primeasca iteme de la gradele de V.I.P
    Alte Comentarii: Sper sa fie luata in considerare.

    Nick: Zeph
    Propunerea: Adaugarea a 3 grade de VIP - Bronze / Silver / Gold sau Wither / Dragon / Blaze ( nu are relevanta) + kit-urile valabile odata pe saptamana pentru 3 luni cu diferite enchant-uri ( depinde de grad ) + acces-ul la /nick, /fly, /mute, +3 /sethome.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Si-ar permite mai multi sa doneze pentru V.I.P si rasplata ar fi in game survival fara beneficii "unlimited" de stocare a itemelor dupa experiarea / demote-ul la grad.
    Alte Comentarii:

    Nick: Zeph
    Propunerea: Adaugarea plugin-ului Auction
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: De multe ori playerii care fac trade au mica sansa sa-i ia "scam" fapt caruia putem sa adaugam pluginul Auction care practic face toata treaba contra cost.
    Alte Comentarii: Nothing.

    Nick: Zeph
    Propunerea: Scoaterea gradului pentru playeri adusi.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Nu ar mai fi atatia incompenti in staff si orele jucate ar fi o chestie + regulamentul citit | Adaugarea unui mic interviu din reguli pe skype / discord.
    Alte Comentarii: Nimic.

    Nick: Zeph
    Propunerea: Eventuri saptamanle la ore bine stabilite cu iteme stabilite cu cateva minute inainte de event si cu anumite numere de iteme / stackuri.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Nu s-ar mai imbogatii playerii atat de usor si ar depune mai mult efort pe gameplay - pana la urma e survival classic.
    Alte Comentarii: Nothing.

    Nick: Zeph
    Propunerea: Sa poti lua up mai mult de Maestru pana la Admin pentru playerii capabili si care arata potential si afiseaza incredere fata de staff-ul RB.wARGODS.ro/
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: S-ar chinui mai multi playeri capabili sa aplice pentru grade, ar ajuta Fondatorii sa stea mai relaxati.
    Alte Comentarii: None.

    Nick: Zeph
    Propunerea: Adaugarea de /tp la gradul de helper si o regula care sa impiedice abuzul *nu-mi amintesc sa fie aceasta regula*
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Helperii nu ar mai trebuii sa dea /tpa la fiecare player in parte care cere ajutorul in-game.
    Alte Comentarii: -

    Nick: Zeph
    Propunerea: Sa nu mai fie folosita /broadcast atat de mult, este iritant sa vezi spam cu /broadcast in chat si nu da bine la playeri.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Iritant la ochi si nu-si are rostul, de asemenea poate fi folosita pentru restartele la server / eventualele update-uri / noile warp-uri / playerii noi din staff.
    Alte Comentarii: Strict opinia mea.

    Nick: Zeph
    Propunerea: Adaugarea unui changelog pe forum - unde se pot posta update-urile (chestiile care se adauga / sterg / se rezolva)
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Playerii pot fi mai familiarzati cu update-urile.
    Alte Comentarii:

    Nick: Zeph
    Propunerea: Pe viitor: Adaugarea unui hub cu mai multe moduri de joc gen: Prison / Creative / Survival Easy / SkyPvP si asa mai departe.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Ar fi mai fun pentru playeri cand se plictisesc de un mod sa dea switch pe altul.
    Alte Comentarii: Nu-mi gaseam cuvintele in romana sorry .

    Nick: Zeph
    Propunerea: Sa fie sanctionati playerii care cer grad sa fie sanctionati cu 15-20 de minute mute depinde cat de grav e.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Nu ar mai fi atata spam pe chat in legatura cu gradele.
    Alte Comentarii: Nothing.

    Nick: Zeph
    Propunerea: Stergea advertismentelor in randul injuraturilor, playerii care injura sa fie direct sanctionati fara advertismente.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Chatul ar fi mai fluid si s-ar vorbi mai civilizat.
    Alte Comentarii: None.

    Nick: Zeph
    Propunerea: Playerii care aduc la randul lor playeri noi sa fie recompensati cu iteme / XP / bani nu cu grade.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Nu ar mai fi atatia playeri cu grad si nu ar mai fi atatia playeri incompetenti in staff pe viitor.
    Alte Comentarii: Am luat-o pe pielea mea la acest capitol. #RB

    Nick: Zeph
    Propunerea: Adaugarea pluginului care face sa cada capul la playeri / mobi cu o sansa mica ( am uitat cum se cheama), sau de a se adauga skeleton skull / crepper head si asa mai departe la shop.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Este un item foarte folositor in anumte design-uri si nu pot sa spun ca ar atrage si niste playeri pasionati de asa ceva.
    Alte Comentarii: Sunt unul dintre acei playeri care folosesc acest design in unele parti cum ar fi biblioteci s.a.m.d

    Nick: =-=
    Propunerea: Sa fie adaugat un model universalt pentru cererile staff.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Playerii care vor sa faca cerere flyer sa nu mai foloseasca modelul de la cerere upgrade.
    Alte Comentarii: None.

    Nick: =-=
    Propunerea: Adaugarea unui monthly event ( un event mare odata pe luna in care sa se dea iteme care nu se dau in mod obisnuit la un event - beacon-uri, elythra s.a.m.d ) sau monthly challange (Un parkour mai greut pe care cine-l termina va primi un premiu mai special in bani sau in iteme.)
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Ar atrage mai multi playeri pe server.
    Alte Comentarii: none.

    Nick: =-=
    Propunerea: Un plugin care sa nu te lase sa spamezi cu comezi sau sa spamezi chatul (gen un limitator care sa nu te lase sa spamezi - un mesaj odata la 2 secunde sau ceva de genul )
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: Nu ar mai fi spam / reclama nu va fi la fel de usoara.
    Alte Comentarii: None.

    Nick: =-=
    Propunerea: Dezactivarea comenzii /back pentru playeri.
    Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri: De mult ori cand omori un player acesta poate da /back la locatia in care l-ai omorat si isi poate revendica itemele in caz ca nu ai suficient loc in inventar.
    Alte Comentarii: Am patit-o pe pielea mea.

    - Nu mai am inspiratie pe moment pentru alte sugestii, unele sunt strict parerile mele si sper sa fie luate in considerare, oarecum nu solicit nici un premiu in bani pentru sugestiile facute in acest post si sper ca in mare parte sa se ia in considerare.

  2. [Propuneri] Zeph

    #2
    7DeadLeeSins's Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Pro

  3. [Propuneri] Zeph

    #3
    Membru - Silver III Cloudzi's Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    Bucuresti
    Posts
    58
    Last username
    Tedee
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Sa o luam cum inceputul xD

    In primul rand iti multumesc pentru propuneri, o sa numerotez fiecare propunere cu o cifra:

    1.Nu o sa scot aceasta permisiune, cine da iteme, eu vad direct ban
    2.O sa adaugam aceaste grade cand server-ul va trece de 30+ jucatori constant
    3.Deja il avea in considerare, la fel o sa aduagam cand trecem de 20+ jucatori constant
    4.A fost doar pentru inceput
    5.Sigur ca da, ma ocup cand am timp si am sa postez pe forum, dar am sa pun si mesaje automate cu acest lucru pe server
    6.Sigur ca da, dar asta se va intampla foarte greu deoarece trebuie sa ajungem ca server-ul sa se autofinanteze peste cateva luni
    7.Nu exista regula pentru ca helper-ul nu are permisiunea si nici nu o sa o adaugam
    8.Sigur ca da
    9.La fel am mai repetat pe server ca am sa fac cand am timp la sectiunea "Informatii" pe forum
    10.Sigur ca da, nici nu se punea problema, dar deocamdata avem doar 15 jucatori on constant, server-ul nu are nici o saptamana deci o sa urmeze si update-uri mari
    11.Asta este treaba celor cu grade de la helper in sus
    12.Am sa adaug acest plugin in curand
    13.Sigur a fost doar de inceput (flyer au primit)
    14.Interesanta idee o sa o adaug
    15.Este deja doar ca unii jucatori sunt incapabil daca ai observat am dat topic closed instant
    16.Sigur ca da
    17.Sigur ca da
    18.Nu am sa o scot

    Cam astea sunt parerile staff-ului despre propunerile tale! Am vorbit la persoana I pentru ca eu sunt vocea lor ca sa zic asa!
    Te-am pupat
    CONNECT

    RB.WarGods.Ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage