-- Closed Thread
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 11 to 20 of 48
  1. Soluționare probleme.

    #11
    Banned Alin001's Avatar
    Member since
    Jul 2017
    Posts
    60
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Quote Originally Posted by RobertJB View Post
    1.Probleme legate de Day-uri : -Dayurile stricate: HNS (timerul), Furien,
    -Anunturi ce contin injurii,
    -RANGA activa in timpul Day-urilor precum: SharkDay, 1Hp, Knife Day ETC

    2.Probleme legate de Microfon : -E destul de simplu. Jucatori care vorbesc de la CT peste simon sau admini care nu pot intelege regula "Nu vorbiti peste Simon!" sau ne dau concerte/bancuri pe microfon. Am intrat aseara cat erau 8 admini... Fereasca dumnezeu sa ne inmultim!
    -Bugul cu /cam . Atunci cand scrii /cam si selecteri Up sau 3D view vezi auzi microfonul sacadat/bazait oricum da aproape nu il auzi
    -Bugul de la spectate. Atunci cand stai spectate exista o mare sansa sa nu se auda microfonul (La asta e bun si aspec-ul la mine eu nu aud cand sunt mort).

    3.Probleme legate de Mape :
    -Mape nefolosite (nu sunt sigur ca exista vreo comanda care sa le arate pe toate ne-ar cam trebui) eu recunosc ca stiu maxim 10 poate 15 mape dupa nume cel mai bine e sa asteptati propuneri de la jucatori inainte sa dati vot desi AVEM VOT AUTOMAT)
    -Mape bugate (Aici ma refer la mape pe care nu se aude microfonul-Uneori jail_alcatraz_nm )
    -Mape in care celulele nu se pot deschide cu comanda /open (Asta e o problema destul de grava avem destule mape frumoase care au aceasta problema si jucatorii cer dupa cateva minute schimbarea unei mape de acest fel) amintesc aici jail_awesomeday .

    4. Probleme legate de VIP (hook,grab,rope) :
    Aici nu vad absolut nici o problema poate doar pretul scazut pentru avantajele primite. Nu-i vina materialului cat a croitorului. Cine nu e capabil sa foloseasca vipul cu bun simt trebuie parasutat.
    Dar trebuie sa recunoastem cu totii ca shopul trebuie modificat la preturi!

    5. Probleme legate de conducerea server-ului:
    -Microfonul la slot
    -Admini care nu stiu comenzile (si nici nu se inscriu la scoala pe care deja o avem)
    -Admini orgoliosi. De admini dornici sa se ia la harta cu playerii nu ducem lipsa de aia si apar atatea reclamatii si discutii.
    -Lipsa de activitate din partea unor admini. Ar trebui verificata activitatea saptamanal atat pe forum cat si pe joc.
    (S-a mai spus pana nu se dau niste suturi nu o sa se potoleasca nimeni)
    Revin cu edit cand mai gasesc

    EDIT: * Tocmai a iesit la vot mapa jail_jungle care este stricata. Serverul pica si se schimba pe alta mapa.

    +1
    Is de acord cu tot ce a zis Robert si cu ce a zis si Mustafa - (jail_crime) as propune sa fie scoasa tot ce e bun la ea sunt doar avantajele la terro(multa arme ascunse,tunel de iesire,spatiu de unde poti sari direct in capul ct-ilor cu parasuta)..Nimeni nu face nimic la joculete decat innot si romanii au talent Uneori nu-ti dai seama cine face bugul si devine o problema..Cand intru pe mapa aia mai mult stau aspec sa urmaresc cine face bugul decat sa ma joc.

    Si pe mine ma enerveaza cand is la ct,deoarece niciodata nu stiu cine a facut bugu cand deschid usa ii vad pe toti afara !

  2. Soluționare probleme.

    #12
    Banned Stanescu's Avatar
    Member since
    Jul 2017
    Location
    Baia de Arama, Mehedinti
    Posts
    103
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Quote Originally Posted by RobertJB You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    1.Probleme legate de Day-uri : -Dayurile stricate: HNS (timerul), Furien,
    -Anunturi ce contin injurii,
    -RANGA activa in timpul Day-urilor precum: SharkDay, 1Hp, Knife Day ETC

    2.Probleme legate de Microfon : -E destul de simplu. Jucatori care vorbesc de la CT peste simon sau admini care nu pot intelege regula "Nu vorbiti peste Simon!" sau ne dau concerte/bancuri pe microfon. Am intrat aseara cat erau 8 admini... Fereasca dumnezeu sa ne inmultim!
    -Bugul cu /cam . Atunci cand scrii /cam si selecteri Up sau 3D view vezi auzi microfonul sacadat/bazait oricum da aproape nu il auzi
    -Bugul de la spectate. Atunci cand stai spectate exista o mare sansa sa nu se auda microfonul (La asta e bun si aspec-ul la mine eu nu aud cand sunt mort).

    3.Probleme legate de Mape :
    -Mape nefolosite (nu sunt sigur ca exista vreo comanda care sa le arate pe toate ne-ar cam trebui) eu recunosc ca stiu maxim 10 poate 15 mape dupa nume cel mai bine e sa asteptati propuneri de la jucatori inainte sa dati vot desi AVEM VOT AUTOMAT)
    -Mape bugate (Aici ma refer la mape pe care nu se aude microfonul-Uneori jail_alcatraz_nm )
    -Mape in care celulele nu se pot deschide cu comanda /open (Asta e o problema destul de grava avem destule mape frumoase care au aceasta problema si jucatorii cer dupa cateva minute schimbarea unei mape de acest fel) amintesc aici jail_awesomeday .

    4. Probleme legate de VIP (hook,grab,rope) :
    Aici nu vad absolut nici o problema poate doar pretul scazut pentru avantajele primite. Nu-i vina materialului cat a croitorului. Cine nu e capabil sa foloseasca vipul cu bun simt trebuie parasutat.
    Dar trebuie sa recunoastem cu totii ca shopul trebuie modificat la preturi!

    5. Probleme legate de conducerea server-ului:
    -Microfonul la slot
    -Admini care nu stiu comenzile (si nici nu se inscriu la scoala pe care deja o avem)
    -Admini orgoliosi. De admini dornici sa se ia la harta cu playerii nu ducem lipsa de aia si apar atatea reclamatii si discutii.
    -Lipsa de activitate din partea unor admini. Ar trebui verificata activitatea saptamanal atat pe forum cat si pe joc.
    (S-a mai spus pana nu se dau niste suturi nu o sa se potoleasca nimeni)
    Revin cu edit cand mai gasesc

    EDIT: * Tocmai a iesit la vot mapa jail_jungle care este stricata. Serverul pica si se schimba pe alta mapa.
    +1
    Mai am de zis doar la probleme legate de Day-uri:
    1. Zic sa se scoata Godmode deoarece mi se pare inutil si atunci e cel mai mare haos pe server, fiecare face ce il taie capul, toti vorbesc si asa se ajunge la tiganie... +ca nu se face altceva decat ''fotbal''
    2. Alt day problema e Grenada Day pentru ca atunci nu se face decat kill intre T, de obicei Ct nu dau open si asa T se ataca intre ei

  3. Soluționare probleme.

    #13
    Membru - Gold Nova III AndreeaRik27's Avatar
    Member since
    Apr 2017
    Posts
    1,031
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by RobertJB You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    1.Probleme legate de Day-uri : -Dayurile stricate: HNS (timerul), Furien,
    -Anunturi ce contin injurii,
    -RANGA activa in timpul Day-urilor precum: SharkDay, 1Hp, Knife Day ETC

    2.Probleme legate de Microfon : -E destul de simplu. Jucatori care vorbesc de la CT peste simon sau admini care nu pot intelege regula "Nu vorbiti peste Simon!" sau ne dau concerte/bancuri pe microfon. Am intrat aseara cat erau 8 admini... Fereasca dumnezeu sa ne inmultim!
    -Bugul cu /cam . Atunci cand scrii /cam si selecteri Up sau 3D view vezi auzi microfonul sacadat/bazait oricum da aproape nu il auzi
    -Bugul de la spectate. Atunci cand stai spectate exista o mare sansa sa nu se auda microfonul (La asta e bun si aspec-ul la mine eu nu aud cand sunt mort).

    3.Probleme legate de Mape :
    -Mape nefolosite (nu sunt sigur ca exista vreo comanda care sa le arate pe toate ne-ar cam trebui) eu recunosc ca stiu maxim 10 poate 15 mape dupa nume cel mai bine e sa asteptati propuneri de la jucatori inainte sa dati vot desi AVEM VOT AUTOMAT)
    -Mape bugate (Aici ma refer la mape pe care nu se aude microfonul-Uneori jail_alcatraz_nm )
    -Mape in care celulele nu se pot deschide cu comanda /open (Asta e o problema destul de grava avem destule mape frumoase care au aceasta problema si jucatorii cer dupa cateva minute schimbarea unei mape de acest fel) amintesc aici jail_awesomeday .

    4. Probleme legate de VIP (hook,grab,rope) :
    Aici nu vad absolut nici o problema poate doar pretul scazut pentru avantajele primite. Nu-i vina materialului cat a croitorului. Cine nu e capabil sa foloseasca vipul cu bun simt trebuie parasutat.
    Dar trebuie sa recunoastem cu totii ca shopul trebuie modificat la preturi!

    5. Probleme legate de conducerea server-ului:
    -Microfonul la slot
    -Admini care nu stiu comenzile (si nici nu se inscriu la scoala pe care deja o avem)
    -Admini orgoliosi. De admini dornici sa se ia la harta cu playerii nu ducem lipsa de aia si apar atatea reclamatii si discutii.
    -Lipsa de activitate din partea unor admini. Ar trebui verificata activitatea saptamanal atat pe forum cat si pe joc.
    (S-a mai spus pana nu se dau niste suturi nu o sa se potoleasca nimeni)
    Revin cu edit cand mai gasesc

    EDIT: * Tocmai a iesit la vot mapa jail_jungle care este stricata. Serverul pica si se schimba pe alta mapa.
    Robert a zis cam tot,dar tin sa adaug chestia cu speed-ul la/shop care e buguit.



  4. Soluționare probleme.

    #14
    Membru - Silver Elite Dragos1221's Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    Craiova
    Posts
    131
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    1.Probleme legate de Day-uri :Sa fie reparat furien,hns
    Sa se scoata ranga din 1hp day,knife day,nightcrawler day,shark day
    Dupa ce trece timpul de la hns day,toti t sa fie inghetati

    2.Probleme legate de Microfon :Microfonul de la slot ar trebui sa fie scos deoarece multi playeri care au slot vorbesc peste simon
    3.Probleme legate de Mape :mapa in care ct nu prea au ce sa faca precum : jail_crime,jail_dessert,etc
    4. Probleme legate de VIP (hook,grab,rope) :Nu am nimic impotriva,sunt foare utile deoarece cand unul din ct cade in lava(sau altceva) si nu poate sa se elibereze poate sa il ajute un admin
    5. Probleme legate de conducerea server-ului:Scoala wargods pentru premium+

  5. Soluționare probleme.

    #15
    Membru - Silver Elite microfon's Avatar
    Member since
    Jan 2017
    Posts
    129
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1 Confirmed Friends 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    1.Probleme legate de Day-uri: Day-uri buguite ,,HNS,furien'' și day-uri nefolosite

    2.Probleme legate de Microfon: admini care vorbesc peste Simon, care tipa în microfon, care injura

    3.Probleme legate de Mape: mape nefolosite/repetate de către damini

    4.Probleme legate de VIP (hook,rope,grab): cei care abuzează de hook sa iasă din celule sa fuga repede la arme și rope bug

    5.Probleme legate de conducerea server-ului: Microfon-ul sa se dea de la helper și sa se scoată comenzile pentru slot ca ei abuzează cel mai mult de ele
    Last edited by microfon; 09-08-2017 at 11:42 AM.

  6. Soluționare probleme.

    #16
    Membru - Silver III razvanLR's Avatar
    Member since
    Jul 2017
    Posts
    68
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    5. Probleme legate de conducerea server-ului:
    1. Varsta minima slot / admini ( sa nu mai aiba toti copii accese )
    2. Gasirea unui Owner de minim 16 ani care sa se poata implica si dedica serverului
    3. Interzicerea oricarui tip de abuz hook/grab/rope + microfon la tero
    4 Introducerea comenzii amx_mute pentru microfon
    In conformitate cu aceste ,Reguli,, sa apara si sanctiunile

  7. Soluționare probleme.

    #17
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    1. Probleme legate de day-uri:
    a) day-uri nefolosite
    Specficatiile.
    b) "day-uri bug-uite HNS si Furien"
    Timer-ul la HNS a fost rezolvat.
    Viteza si invizibilitatea la Furien a fost rezolvata.
    c) "day-uri cu injurii (Shark day: "Terro pot intra in pamant ca niste gay sa vedem ce fac CT acum")"
    Mesajul a fost scos.
    d) "Ranga activa in timpul Day-urilor precum: SharkDay, 1Hp, Knife Day, ..."
    Ranga a fost scoasa de la toate day-urile mai putin FreeDay
    e) "Sa se scoata Godmode deoarece mi se pare inutil si atunci e cel mai mare haos pe server"
    Day scos.
    f) "Alt day problema e Grenada Day pentru ca atunci nu se face decat kill intre T, de obicei Ct nu dau open si asa T se ataca intre ei."
    A fost rezolvat.
    g) "Shop-ul la day-uri"
    A fost scos, mai putin pentru FreeDay.
    h) "La HNS ar trebui ca T să aibă timp să se ascundă 60-90 secunde,iar la scurgerea timpului,T să înghețe,deoarece multi când sunt prinși ei fug."
    Problema a fost rezolvata.

    2. Probleme legate de microfon
    a1) "Admini care vorbesc peste simon cu microfon,cer scoaterea lui la admin,terro,glume proaste la microfon,tipat la microfon"
    a2) "Eu cer ca la slot sa se rămână decât cu nume rezervat si fara aces la microfon deoarece uni vorbesc peste simon"
    a3) "Admini care vorbesc peste Simon, care tipa în microfon, care injura"
    S-a identificat problemele:
    i) Jucatorii nu folosesc comanda speciala pentru Simon, de "+simonvoice", ci folosesc "+voicerecord".
    ii) Am modificat codul astfel incat sa detecteze "+voicerecord" pentru Simon si admini.

    De asemenea am modificat gradul minim necesar pentru a putea vorbi de o data/peste Simon, si anume Premium sau sa aiba VIP. Daca adminii abuzeaza de voice chat vor fi sanctionati.
    De asemenea s-a introdus Voices Management, puteti da amx_mute / amx_unmute celor ce creaza probleme.
    b1) "Bugul cu /cam . Atunci cand scrii /cam si selecteri Up sau 3D view vezi auzi microfonul sacadat/bazait oricum da aproape nu il auzi"
    b2) "Bugul de la spectate. Atunci cand stai spectate exista o mare sansa sa nu se auda microfonul (La asta e bun si aspec-ul la mine eu nu aud cand sunt mort)."
    Sa imi spuneti daca s-a rezolvat problema, daca nu va trebui sa modific din nou plugin-ul.
    c) "Atunci cand se schimba o mapa, in prima zi este free day, uneori cei de la ct pot vb uneori nu."
    Nu cred ca problema este legata de prima zi. Daca mai apar probleme va rog sa le sesizati aici.

    3. Probleme legate de harti:
    a) "Mape nefolosite din cauza adminilor ca baga mape comune,rareori un admin se uita la /lastmaps"
    Puteti astepta votul automat sau puteti genera un vot automat aleatoriu folosind comanda "gal_startvote" (aveti acces la comanda doar daca aveti mai sus de helper).
    b) "Nu sunt sigur ca exista vreo comanda care sa le arate pe toate ne-ar cam trebui"
    Aveti comanda "amx_votemapmenu" in care puteti vedea toate hartiile disponibile.
    c1) "Mape bugate (Aici ma refer la mape pe care nu se aude microfonul-Uneori jail_alcatraz_nm )"
    c2) "Mape in care celulele nu se pot deschide cu comanda /open"
    De aceea trebuie sa ni le raportati voi, doar voi jucati pe server... Hartiile de genul vor fi scoase. De asemenea s-a schimbat algoritmul de "open" si "close" de pe JB, in teorie nu ar mai trebui sa fie probleme.
    d) "Când mapa jail_jungle e băgată,pica serverul"
    De aceea trebuie sa ni le raportati voi, doar voi jucati pe server... Hartiile de genul vor fi scoase sau se va incerca adaugarea resurselor necesare functionarii corecte.
    e) "Pe unele mape ,la /shop Speed-ul e buguit"
    Shop-ul nu are nicio legatura cu harta, shop-ul este cel care are bug-uri. Oricum, shop-ul a fost inlocuit.

    4. Probleme legate de VIP (hook, grab, rope):
    a) "Abuzuri mari de hook, grab si rope."
    Faceti demo si creati o reclamatie. Acestia vor fi sanctionati!
    b) "In primul rand cred ca ar trebui sa fie ridicat pretul invizibilitatii sau sa fie luata o data la 2 runde"
    Momentan s-a marit pretul invizibilitatii.

    5. Probleme legate de conducerea server-ului:
    a1) "Admini care nu stiu comenzile desi au grad mare,admini care nu se ocupa."
    a2) "Admini orgoliosi. De admini dornici sa se ia la harta cu playerii nu ducem lipsa de aia si apar atatea reclamatii si discutii."
    a3) "Lipsa de activitate din partea unor admini. Ar trebui verificata activitatea saptamanal atat pe forum cat si pe joc."
    Adminii care nu se ocupa de server sau care nu cunosc comenziile vor fi sanctionati, va rog sa ii raportati - este datoria voastra.
    b) "Dupa mine slotul ar trebui sa fie doar nume rezervat. ( Sa nu aibe acces la nicio comanda sau acc la microfon. )"
    Slot-ul nu are nicio comanda, este doar nume rezervat. De asemenea, li s-a scos accesul la microfon.
    *****************

    Thanks ~Wolf~ a dat Thanks acetui post
    Like ~Wolf~ a dat Like acetui post

  8. Soluționare probleme.

    #18
    Membru - Gold Nova I <|Robert|>'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    Iasi
    Posts
    565
    Last username
    RobertJB
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Dupa noile schimbari am incercat pe cat posibil sa testez eventuale buguri si in cateva ore am gasit urmatoarele probleme:
    1. Comanda /open respectiv jbe_open deschide absolut toate usile [/COLOR]de pe mapa nu doar usa de la T cum facea initial. De asemenea daca folosesti jbe_open /open atunci cand celulele sunt deja deschise se vor inchide sau redeschide restul usilor. Este o problema grava intrucat se activeaza pe unele mape chiar si butoanele de la jocuri + podeaua din cusca mare! Daca tu pui lumea sa intre in cusca mare si dai /open n-au unde se duce acolo va fi lava.

    2. Atunci cand este FreeDay dat de la server (Nu prin comanda /days) celulele nu se mai deschid automat![/COLOR] Trebuie rezolvat deoarece daca nu sunt admini pe server sa dea open se poate da doar de la buton

    3. Sniper day a fost modificat! Exista 2 posibilitati aici: a. Pluginul este scris acum astfel incat echipa cu mai multi jucatori sa primeasca scout iar cea cu mai putini awp (eram 2ct si 1t si T a primit awp) b. Sa fie schimbata distribuirea armelor (T- AWP CT- Scout) . Trebuie modificat la vechea distribuire (T- Scout CT- AWP) pentru ca e incorect ca 2 CT cu scout sa se bata cu 6 T cu AWP

    4. Noul day RIOT day inca nu functioneaza! Cand CT incearca sa dea acest day apare mesajul "Nu poti folosi acest day deoarece nu exista prizonieri in viata alege alt day"

    5. Poti cumpara din shop mai mult de o data! Alta problema grava cum vipii au shop injumatatit isi pot cumpara de exemplu hp+glock sau hp+invizibilitate sau chiar glock+invizibilitate. Inainte puteai scrie /shop de cate ori voiai si sa redeschizi shopul dar atunci cand cumparai ceva din el nu se mai deschidea.

    6. Viteza din Shop inca nu este rezolvata!

    7. O problema pe care o adaug acum: Urmele de la /simon strica unele day-uri (Ex. NightCrawler --Ct invizibil--) desi esti invizibil inca se vad urmele pe jos

    ###Ca o mentiune eu m-am plans mereu ca nu aud microfonul cand sunt mort si ca se aude sacadat la /cam dar vad ca dupa schimbari problema e rezolvata.
    Daca am uitat ceva voi reveni cu edit
    "Mai intai! Cauta perfectiunea caracterului!
    Mai intai! Dedica-te sincer !
    Mai intai ! Respecta-i pe ceilalti !" -Dojo Kun



    "Astazi,putin mai bine decat ieri, maine, putin mai bine decat astazi"
    Sensei Dan Stuparu

  9. Soluționare probleme.

    #19
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by <|Robert|> You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Dupa noile schimbari am incercat pe cat posibil sa testez eventuale buguri si in cateva ore am gasit urmatoarele probleme:
    1. Comanda /open respectiv jbe_open deschide absolut toate usile [/COLOR]de pe mapa nu doar usa de la T cum facea initial. De asemenea daca folosesti jbe_open /open atunci cand celulele sunt deja deschise se vor inchide sau redeschide restul usilor. Este o problema grava intrucat se activeaza pe unele mape chiar si butoanele de la jocuri + podeaua din cusca mare! Daca tu pui lumea sa intre in cusca mare si dai /open n-au unde se duce acolo va fi lava.

    2. Atunci cand este FreeDay dat de la server (Nu prin comanda /days) celulele nu se mai deschid automat![/COLOR] Trebuie rezolvat deoarece daca nu sunt admini pe server sa dea open se poate da doar de la buton

    3. Sniper day a fost modificat! Exista 2 posibilitati aici: a. Pluginul este scris acum astfel incat echipa cu mai multi jucatori sa primeasca scout iar cea cu mai putini awp (eram 2ct si 1t si T a primit awp) b. Sa fie schimbata distribuirea armelor (T- AWP CT- Scout) . Trebuie modificat la vechea distribuire (T- Scout CT- AWP) pentru ca e incorect ca 2 CT cu scout sa se bata cu 6 T cu AWP

    4. Noul day RIOT day inca nu functioneaza! Cand CT incearca sa dea acest day apare mesajul "Nu poti folosi acest day deoarece nu exista prizonieri in viata alege alt day"

    5. Poti cumpara din shop mai mult de o data! Alta problema grava cum vipii au shop injumatatit isi pot cumpara de exemplu hp+glock sau hp+invizibilitate sau chiar glock+invizibilitate. Inainte puteai scrie /shop de cate ori voiai si sa redeschizi shopul dar atunci cand cumparai ceva din el nu se mai deschidea.

    6. Viteza din Shop inca nu este rezolvata!

    7. O problema pe care o adaug acum: Urmele de la /simon strica unele day-uri (Ex. NightCrawler --Ct invizibil--) desi esti invizibil inca se vad urmele pe jos

    ###Ca o mentiune eu m-am plans mereu ca nu aud microfonul cand sunt mort si ca se aude sacadat la /cam dar vad ca dupa schimbari problema e rezolvata.
    Daca am uitat ceva voi reveni cu edit
    1. Ai tu o solutie mai buna incat sa functioneze pe toata hartiile?!

    2. Se va rezolva.

    3. Nu s-a modificat nimic, asa a fost si in trecut. Nu se ia dupa numarul de jucatori, CT primeste scout si T primeste awp. De cand nu ai mai jucat acest day pe server?

    4. Am sa ma uit. Pentru RIOT trebuie cel putin 2 jucatori la T in viata.

    5. Pot adauga si chestia asta, dar va trebui sa redeschizi intr-o noua propunere si sa fie toata lumea de acord.

    6. Viteza la shop functioneaza, a fost testata aseara. S-ar putea sa nu mearga cu unele days (gen: HNS).

    8. Nu stiu despre ce urme vorbesti...
    *****************


  10. Soluționare probleme.

    #20
    Membru - Gold Nova I <|Robert|>'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    Iasi
    Posts
    565
    Last username
    RobertJB
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by Tiger You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    1. Ai tu o solutie mai buna incat sa functioneze pe toata hartiile?!

    2. Se va rezolva.

    3. Nu s-a modificat nimic, asa a fost si in trecut. Nu se ia dupa numarul de jucatori, CT primeste scout si T primeste awp. De cand nu ai mai jucat acest day pe server?

    4. Am sa ma uit. Pentru RIOT trebuie cel putin 2 jucatori la T in viata.

    5. Pot adauga si chestia asta, dar va trebui sa redeschizi intr-o noua propunere si sa fie toata lumea de acord.

    6. Viteza la shop functioneaza, a fost testata aseara. S-ar putea sa nu mearga cu unele days (gen: HNS).

    8. Nu stiu despre ce urme vorbesti...
    1. Nu pare o optiune mai buna acum dar o sa vedem ce zic playerii

    3. E imposibil toata vara CT a primit AWP rog si pe altii sa confirme

    5. Nu pricep la ce te referi eu nu propun asa ceva se va propune daca se va considera abuz

    6.Acum am fost pe server am cumparat 3 runde la rand nu a mers

    7. Cand simon-ul se deplaseaza lasa pe podea niste pasi negri. Acestia iti detecteaza pozitia la night crawler cand ar trebui sa fii nevazut
    "Mai intai! Cauta perfectiunea caracterului!
    Mai intai! Dedica-te sincer !
    Mai intai ! Respecta-i pe ceilalti !" -Dojo Kun



    "Astazi,putin mai bine decat ieri, maine, putin mai bine decat astazi"
    Sensei Dan Stuparu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage