-- Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 20
  1. Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    #1
    Banned punisher95's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1

    Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    Salut tuturor , am decis sa fac postarea asta ,stiind ca pot salva multa lume , eu nu mai joc cs de vro 2-3 ani , dar fratimiu fiind mai mic se mai joaca , si am vazut ca mai nou se cere Wargood asta aka keylogger pentru a confirma daca sunteti codat sau nu , ei bine nu mai luati prostia asta ordinara e pur si simplu un keylogger , nu cred ca se gandea nimeni ca vine unu mai "rasarit" ca mine sa demascheze porcaria asta pentru care puteti face chiar si puscarie daca ma implic mai mult , va pot invata pe toti cei care nu ma credeti ce puteti face pentru a vedea daca sunteti infectati si voi , si mai departe tine de voi ce veti face
    1. start apoi run , scrieti msconfig apoi mergeti la startup , vedeti ce e in neregula acolo
    2. daca aveti windows 7 mergeti la c:\Users\*nume utilizator al computerului*\AppData\Roaming , veti gasi probabil ce am gasit si eu acolo un fisier cu ip vostru si userul calculatorului ,
    Acest wargod este o simpla prostie pentru a fura informatii in masa , daca cumva mi se sterge threadul ma voi enerva foarte tare si voi apela la masuri mai drastice si s-ar putea sa iasa foarte urat ,multumesc pentru intelegere

  2. Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    #2
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,020
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Esti constient ca wCD nu scrie fisiere pe disc, nu?! Tot ce modifica wCD sunt registri in care se salveaza id-ul unic si daca ai acceptat eula, in rest wCD nu face alte modificari asupra sistemului.

    Banuiesc ca esti doar un alt fustrat care a fost prins cu cod pe vreun server si vrei sa te razbuni, copilaresc, fara dovezi, pe un proiect care ajuta lumea. Am sa las acest topic, deoarece doar iti demasca imbecilitatea.
    *****************

    Like ~TraNda~ a dat Like acetui post

  3. Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    #3
    Banned punisher95's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Esti constient ca eu nu sunt unul din cei de zi cu zi , carora le dai explicatii copilaresti, si ca eu pot afla si de unde se face request , si la ce ip trimite informatii , si ca stiu ca folosesti obfuscator pentru acel keylogger , si ca dupa o saptamana doua devine vizibil programelor antivirus , si ca poate iesi nasol ? Parerea mea e sa recunosti si sa incheiem amiabil daca nu vrei sa merg mai departe .

  4. Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    #4
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,020
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Am spus de la bun inceput motivul pentru care se foloseste un obfuscator (chiar am spus si ce obfuscator) si nu am avut de ascuns nimic in aceasta privinta. De asemenea nu poti scana cu aplicatia pana cand nu esti de acord cu termenii sumari afisati, de asemenea aplicatia nu contacteaza deloc server-ul decat dupa ce dai scanare si doar pentru autentificare si incarcare raport. Am specificat si de ce antivirusii ar putea sa il detecteze, adica majoritatea antivirusiilor detecteaza obfuscatorul si nicidecum aplicatia (de unde si detectia generica), dupa cum vezi unele produse de antivirusi au scos detectia pe wCD.

    Nu am motiv sa mai repet o data acest lucru de indata ce le-am explicat in mai multe topicuri, tind sa cred ca esti ignorant si imbecil. Aruncand cu vorbe in vant, fara dovezi, doar sa faci rau cuiva si sa te dai mare e pura prostie.

    Daca te crezi mare maestru in inginerie inversa obfuscatorul nu te va opri sa analizezi aplicatia wCD sa vezi ce ascunde in spate. Cine te opreste?
    *****************


  5. Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    #5
    Banned punisher95's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Pentru raspunsul necalificat pe care mi l-ai dat voi apela la autoritati , eu avand posibilitatea sa va demonstrez ce faceti voi la orice ora cu probe si orice informatie , probabil tu esti administrator nu stii despre ce e vorba te cred , sa zicem ca mai astept un raspuns de la cineva de mai sus

    Apropo , daca cineva doreste , oricine sa demonstrez , va pot arata , sau puteti testa voi ,dupa ce dati click pe wargod.exe va aparea un fisier nou in c:\Users\*nume utilizator al computerului*\AppData\Roaming + un proces nou

  6. Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    #6
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,020
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Poti apela unde doresti tu. wCD este protejat de o cheie impotriva modificariilor, deci orice fals ai creat nu mai corespunde cu cheia mea privata si se poate demonstra usor. Daca iti arde de inscenari sa stii ca acest lucru se pedepseste comform legii.

    De asemenea, din tot ceea ce ai spus tu pana acum, nu ai nicio analiza asupra aplicatiei. Cum poti sa vii cu nerusinare sa spui ca wCD ar avea trojan/keylogger fara a aduce dovezi? Pe vorbe goale?
    *****************


  7. Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    #7
    Banned punisher95's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Despre ce vorbim aici , ma invinuiesti pe mine de ceva sau ce ca nu inteleg , am dovada downloadului aplicatiei tale , in istoric si dovada , cum si in ce fel actioneaza , astept doar sa mai vina alti useri probabil curiosi , si sa se uite in locatiile unde le-am spus , apoi o sa ii invat sa si vada unde se duc aceste informatii , imi spui mie de conditii si chestii de genul, de parca nu as stii ca acord aplicatiei sa imi vada procesele sa imi deschida fisiere , e ceva normal nu ma lua de fraier , dar sa infiltreze keylogger nu e normal , va jucati cu focul

  8. Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    #8
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,020
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Da, te pot invinovati pentru ca aduci acuzatii false si presupui ca un oarecare wargods.exe, care ar fi putut fi modificat sau creat de oricine sa faca ce doreste, ca ar fi al nostru.

    Arata-ne analiza pe care ai facut-o. Arata-ne link catre virustotal si SHA256 pe acel fisier.
    *****************


  9. Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    #9
    Banned punisher95's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Se pare ca nu intelegi si ma iei de fraier , eu nu folosesc antivirusuri sau alte protectii , spre deosebire de toti fraierii , singurul mod in a te infecta este prin executabil ! Eu nici nu luam prostia asta , dar fratimiu se juca , si l-a downloadat direct de pe siteul vostru , lasand asta , sa zicem ca eu sunt un mincinos cum spui , desi ai gresit persoana , va deranjeaza daca cei care au downloadat aceeasi aplicatie de pe siteul vostru , sa faca lucrurile spuse de mine mai sus , sa se uite putin prin taskmanager , sau prin msconfig ?

  10. Subiect de mare importanta *** Wargods Trojan keylogger ***

    #10
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,020
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by punisher95 You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    eu nu folosesc antivirusuri sau alte protectii , spre deosebire de toti fraierii , singurul mod in a te infecta este prin executabil !



    De ce eziti sa ne arati analiza, sa pui link catre virustotal si un SHA256 pe acel fisier!?
    *****************

    Like uktea3 a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage