-- Closed Thread
Results 1 to 2 of 2

Thread: Propunere

  1. Propunere

    #1
    Membru - Silver I kolorkode's Avatar
    Member since
    Dec 2017
    Posts
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Propunere

    Daca ar fi posibil in raportul de wg sa fie inclus si pe ce server se afla playerul momentan in timpul scanarii, daca e posibil, si daca acest utilizator joaca STEAM de pe family share, exista un API creat de steam la gold source SDK ceva de genu de iti intoarce steamid-ul al detinatorului original al jocului, care poate fi inclus in raportul wg si sa rezulte la detectii anterioare...

    Alti playeri nu ar putea sa deschida cs contemporan cu family share pe alt cont pe alt calculator sau VM si sa dea wargodsuri de acolo cu acelasi nume si sa para curat cand defapt au detectii anterioare sau joaca cu ceva urat pe main, te-ar ajuta si pe tine financiar pentru ca o sa fie nevoiti sa plateasca taxele, poate sa isi reformateze pc, sa faca spoof la nu mai stiu eu ce macid/dynip/hwid/ iar cat despre o chestie legata de serial de gpu(probabil ai face bine daca ai avea o baza de date si sa inregistrezi serialu de la gpu care nu poate fi modificat si o data ce ia detectie poate sa-si faca si formatare si mai stiu eu ce si cont nou si vpn mai stiu eu ce... ca o sa rezulte cu UID-ul vechi la scanare daca serialul GPU coincide.
    Last edited by kolorkode; 13-02-2018 at 01:14 AM.

  2. Propunere

    #2
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    IP-ul (si portul) server-ului va fi valabil doar in versiunea v3 a wCD (unde se va schimba tot, inclusiv interfata web).

    Ceea ce zici tu, legat de Steam SDK, inseamna sa vin cu o caruta de dll-uri dupa wCD - ceea ce nu mai e ok. Oricum nu se pot juca doua persoane in acelasi timp CS cu family share sau de pe acelasi cont.

    Nu exista seriale ce se pot folosi in productie astfel incat sa detecteze o singura persoana, ai sa vezi ca de cele mai multe ori acele seriale le mai au o gramada (gen: per model, per tara, per regiune, etc.). Orice serial poate fi modificat
    *****************

    Thanks kolorkode a dat Thanks acetui post
    Like kolorkode, RyaN, WarGods | KGB a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage