-- Closed Thread
Results 1 to 4 of 4

Thread: keyloger in wcd

  1. keyloger in wcd

    #1
    Banned gamer1234's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1

    keyloger in wcd

    nu stiu de unde sa incep..
    sa va povestesc patania mea....
    jucam cs pe un srv..oarecare..iar un admin ma pune sa-i dau wg-ul,merg aici pe site..il iau(cu toate ca antivirusul l-a detectat ca virus)dau link-ul adminului si..curat...
    dupa 2 zile primesc mesaje pe steam..."nice keyloger"
    ma uit ..cica eu trimisem mesaje la cativa priteni din lista un link(keylogerul)..nu am dat importanta..
    ieri primesc un scam pe csgo de 5 cutii clutch case de la un tip care a intrat pe pc-ul meu imi anuleaza o oferta de schimb de 5 cutii clutch pe care am facut-o cu kinguin(multi stiu site-ul)si trimite oferta lui..0 iteme in schimbul cutiilor mele.dau accept crezand ca e oferta kinguin..
    acesta este scamer-ul You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    in fine nu era o problema prea mare 5 cutii de 3euro...
    azi intru pe opskins in speranta de a mai cumpara cateva iteme sa le pun la vanzare pe kinguin sa mai fac un banut...SURPRIZA ..din cei 151.67 $ care ii aveam pe site mai erau 0.67 centi...wtf..imi zic..
    merg in hystory sa vad ce s-a intamplat...stupoare..cica as fi cumparat 2 ak-uri redline,1 de 100$ ,altul de 51$...
    imediat mi-a dat seama si am facut legatura cu mesajele din lista de prieteni=KEYLOGER
    scanez pc-ul cu zemana keyloger si ce sa vad Wg-UL CU KEYLOGER...
    ASA CA : OAMENI BUNI...E CEA MAI MARE TEAPA ACEST Wardogs UNDEVA VA AJUNGE TOT CEEA CE TASTATI PE TASTATURA,IAR ACEL CINEVA VA VA GOLI CARDUL,PAYPALUL,VA PUTEA FACE TRANZACTII FARA VOIA VOASTRA,ETC...DE UNDE VETI AVEA DE PIERDUT POATE SUME MULT MAI MARI DECAT A MEA...
    ASA CA AVETI MARE GRIJA SA NU FACE-TI ACELEASI GRESELI CA SI MINE...
    wardogs=keyloger
    baiatul acesta are 100% dreptate si stie ce spune(You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! )
    Last edited by gamer1234; 20-02-2018 at 09:55 PM.

  2. keyloger in wcd

    #2
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,087
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Daca unul iti spune ca daca sari intr-o fantana fara apa cu o adancime de 100 metrii si nu vei muri, il crezi?! Fa o analiza, monitorizeaza aplicatia, arata-ne-o si noua.

    Scamerii ii primim toti, asta nu inseamna ca wCD este de vina sau ca ar avea o legatura cu ei. Ca tu ai fost neatent si ai intrat pe chestii dubioase este strict problema ta. De asemenea, din rapoarte, vad ca nu ai mai folosit wCD din data de 04.02.2018. Deci explica-ne si noua cum poti da vina pe wCD pentru asa ceva...

    Apropo, stii ca ai un history unde s-au dus banii - nu? Ce ar fi sa ne arati si noua acel history.

    LE: Asteptam sa vedem analiza + history-ul, altfel vei avea aceeasi soarta ca individul respectiv, ban pentru minciuni gogonate raspandite aiurea.
    LE2: Vad ca ai o reputatie proasta pe Steam: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!



    LE3: Mai intrii si pe site-uri de gamble dubioase, care sunt recunoscute ca fiind potential periculoare (adware, spyware):

    *****************

    Like ~TraNda~ a dat Like acetui post

  3. keyloger in wcd

    #3
    Banned gamer1234's Avatar
    Member since
    Feb 2018
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    tu chiar crezi ca ma intereseaza parerea ta??
    poti spune ce vor muschii tai ca sa te aperi si sa-ti aperi acest site,nici nu vreau sa am o discutie cu o persoana ca tine...
    crezi ca ma intereseaza ce scriu unii nebuni la reputatia mea?
    ai cautat si abia ai gasit un nebun care a scris (de oftica)la al 40-lea post ceva..
    aceste siteuri de gambling sunt mai sigure ca al tau de 100 de ori,
    crezi ca ma intereseaza ce masuri iei tu?
    eu am scris sa afle toata lumea care intra aici ce am patit eu.....
    cert este ca dupa scanarea pc-ului singurul virus a fost gasit in download la wardogs...(keyloger)
    de aici au urmat toate problemele mele.
    oameni buni nu am nimic de castigat si nimic de pierdut de pe urma spuselor mele,eu doar v-am impartasit experienta mea..
    credeti ce vreti...
    Dislike b|t|d a dat Dislike acetui post

  4. keyloger in wcd

    #4
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    9,087
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Cert este ca esti la fel de ignorant si imbecil ca acel individ din celalalt post. Refuzi sa aduci dovezi concrete, o dai la intoarsa. Atunci, ma intreb, ca un om oarecare, cat de credula este povestea ta?! Nici nu ma mira ca te-au raportat aia, probabil chiar ai intrat si cu cod. Nici nu ma mai mira faptul ca ai luat un malware intrand pe toate site-urile, dar sa dai vina pe wCD pentru ca esti tu neghiob mi se pare penibil.

    Si mai penibil este faptul ca acuzi wCD de keylogger cand eu promovez si incurajez oamenii sa isi instaleze un antimalware.
    *****************

    Like b|t|d a dat Like acetui post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage