-- Closed Thread
Results 1 to 6 of 6
  1. Info ban Louie/CRISTYAN

    #1
    CRISTYAN's Avatar
    Member since
    Apr 2018
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Info ban Louie/CRISTYAN

    UNIQUE ID (OPTIONAL): 6ee*f4e61*a54ab18ec*15*924e25*46
    NUME: louie, presupun. nu tin minte
    IP: nu stiu unde sa ma uit (actual asta e 92.81.227.88)
    ID DE STEAM: STEAM_0:1:24940897
    DATA SI ORA BAN: dupa 13 Decembrie 2017
    DATA SI ORA SCANARE: dupa 13 Decembrie 2017 si azi
    SCREENSHOT (OPTIONAL): You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    MENTIUNI: cred ca am luat pe motiv ca eram logat cu alt cont de steam.

    O seara buna!
    Dislike dizdani a dat Dislike acetui post

  2. Info ban Louie/CRISTYAN

    #2
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Banul original il ai de dinainte de 06.2017. Ai fost prins cu id unic modificat. Te-am identificat cu 3 steam-uri (dintre care 1 fals).

    Pentru unban va trebui sa platesti taxa de unban de grad 3. Preturile le gasesti in You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! .
    *****************

    Like WarGods | KGB a dat Like acetui post

  3. Info ban Louie/CRISTYAN

    #3
    CRISTYAN's Avatar
    Member since
    Apr 2018
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Daca te referi la luna 6(iunie), cum e posibil daca eu am facut ultimul WG pe 13 decembrie 2017 de pe contul meu si dupa 13 cand am folosit alt steamid am luat ban pentru multiple conturi. Nu e cam absurd? "Banul original il ai de dinainte de 06.2017. Ai fost prins cu id unic modificat." Aberatii ce mi-ai scris tu aici. Crezi ca toti isi dau viata sa faca tot posibilul sa schimbe id-ul sau ce zici tu acolo. Daca sunt 2 persoane care folosesc acelasi pc cu 2 conturi de steam diferite, nu e absurd sa primesti ban pentru asta? Exemplele pot continua. Asta s-a intamplat, ce 3 conturi imi zici tu acolo?

    --------------- Added after 2 minutes ---------------

    Din cate vad, sunt mai multe cazuri de genul. La ce mai tineti sectiunea asta deschisa daca nu se rezolva nimic si doar intindeti mana?
    Last edited by CRISTYAN; 15-04-2018 at 05:25 AM.

  4. Info ban Louie/CRISTYAN

    #4
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Quote Originally Posted by CRISTYAN You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Din cate vad, sunt mai multe cazuri de genul. La ce mai tineti sectiunea asta deschisa daca nu se rezolva nimic si doar intindeti mana?
    Doar pentru curiozitatea ta personala de "intinde mana pentru a primi unban gratuit", majoritatea celor care au venit aici au incalcat termenii si conditiile. Aceasta sectiune nu este una de unban ci , dupa cum se specifica in numele subforum-ului, de detalii ban. Daca banul a fost dat gresit sau ai prins un IP deja banat vei avea banul ridicat automat.


    Id-ul unic pe care tu l-ai avut in 04.2017:
    Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Id-ul unic public, pe care tu-l deti, a fost banat in data de: 07.02.2018 .

    Am mai identificat inca un cont. Conturile de steam banate sunt:
    STEAM_0:1:205841676 - banat in 06.2017 (posibil mai devreme, gen 05)
    STEAM_0:1:423479126 - banat in 16.02.2018
    STEAM_0:1:24940897 - banat in 14.04.2018
    STEAM_0:0:191532115 - banat - 15.04.2018

    Contul care a trigger-uit banul automat: STEAM_0:1:205841676 .
    Contul de pe care presupun ca te-ai logat ulterior dupa ban: STEAM_0:1:423479126 .

    Doar pentru ca iti schimbi multiple conturi de Steam, ca sa treci de ban sau sa te ascunzi (chiar si dupa profilul de steam), asta nu inseamna ca nu vei fi banat de wCD.

    Faptul ca nu te-a prins mai devreme (in versiunea 2.2.x) asta nu inseamna ca nu erai banat, ci ai avut doar norocul ca sistemul de ban sa nu isi dea seama ca tu esti un individ banat.

    Cred ca ti-am oferit destule informatii pentru a ati dovedi faptul ca ti-ai schimbat id-ul unic. De asemenea, daca tu ai cumparat de la o persoana un cont de Steam banat este problema ta - nu suntem noi responsabili de greseala ta. Degeaba faci galagie, una spui tu si alta spun log-urile.

    PS1: Pentru curiozitatea ta personala, banuriile sunt date automat - nu mai sunt date manual. Considera sistemul de banare automat ca "invata" singur.
    PS2: Taxa de unban ti-a mai crescut cu un grad - din cauza identificarii noului Steam. Gradul este 4.
    *****************


  5. Info ban Louie/CRISTYAN

    #5
    CRISTYAN's Avatar
    Member since
    Apr 2018
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Hai sa nu ne atacam, ramanem la dezbaterea asta, daca tot pentru asta e sectiunea. Multumiri de explicatii, dar nu mi-ai dovedit nimic. Cand am scris ca "exemplele pot continua", sunt destule. Vreau doar sa iti arat ca sunt "n" cazuri ca al meu si nu poti/puteti avea dreptate mereu. Situatia a stat in felul urmator, aveam ban pe un server de pe contul meu de steam si am imprumutat un alt cont de steam sa ma joc pe serverul respectiv, cu toate ca nu necesita wargod. Un tovaras afland de aflarea updateului cand a incercat sa faca scanarea, i-a dat eroare. M-a rugat sa incerc sa fac si eu scanarea si am primit acest ban pentru multiple conturi(daca era sa fi avut ceva, nu primeam ban direct pentru cod?). Acum daca e sa intru pe site-ul vostru si sa ma caut dupa ip-ul curent, gasesc pe unul care are ban. Cu toate ca nu sunt eu ala, cum puteti fi voi siguri de schimbarea id-ului sau ce mai ziceti voi ca modifica lumea. Nu neg ca poate in proportie de 70% multi isi merita banul, dar restul de 30%? Am contul de steam din 2009, am 4.200 de ore la activ de atunci, n-am vac ban sau alte reporturi. Chiar crezi ca toti stau acum sa faca pe hackerii pentru ca multi iau ban pentru ceva ce nici ei nu stiu ce au facut?

    O seara buna!


    ps: Search: "STEAM_0:1:423479126". Results: 0 of maxim 25 allowed.
    Your search "STEAM_0:1:423479126" was not found

    Nu stiu ce e cu asta, dar gresesti undeva.

    ps2: STEAM_0:0:191532115 asta este contul cu are am fost logat cand am luat banul, si a fost de dupa 13 Decembrie 2017 pentru ca pana atunci ma jucam de pe contul meu. Ceea ce este sub 13 Decembrie, nu sunt eu.

    Celelalte 2 nu stiu ce sunt cu ele, dar nu sunt eu ala sau sa ma fi logat de pe steamurile alea.

    Doar pe astea le-am folosit STEAM_0:1:24940897(al meu), STEAM_0:0:191532115(cel folosit cand am luat banul pentru multiple conturi)
    Last edited by CRISTYAN; 15-04-2018 at 08:35 PM.

  6. Info ban Louie/CRISTYAN

    #6
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu banam faptul ca ai avut mai multe conturi de Steam pe acelasi calculator, banam doar ceea ce se incalca din termenii si conditiile impuse - in cazul tau fiind modificarea id-ului unic. Si, dupa cum spuneam, esti raspunzator de ce steam folosesti.

    Ma mir ca nu iti este rusine sa minti.

    Code:
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    PS: Daca vrei unban va trebui sa platesti gradul 4 al taxei de unban wCD. Daca nu, esti liber sa pleci.

    *****************


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage