-- Closed Thread
Results 1 to 4 of 4

Thread: intrebare

  1. intrebare

    #1
    mihaimui20's Avatar
    Member since
    Apr 2018
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Exclamation intrebare

    Salut am si eu o intrebare wg gaseste ca si cod valve.rc gen gasesti pe net destule gen cu aim cica
    de curand am cerut un wg la un admin joaca valve si le da prea bine iar cand m-am uitat la cfg-uri in wg am gasit si valve.rc ca si fiind cfg dar nu scrie daca are aliasuri sau cate linii are si m-am scanat si eu si mie nu imi gaseste valve.rc uitati acesta este raportu adminului suspect tin sa mentionez nu sunt admin sunt doar un simplu amator jucator You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! (sper sa intelegeti ce vreau sa spun stiu ca nu m-am expirmat prea bine )
    ps: de ce imi gaseste modeles HLTV (jucatori cu rosu si albastru) ca fiind suspecte in wg? nu ai voie sa mai joci cu ele?
    e
    @EDIT:- doar ce m-am reapucat de cs dupa 6 ani si am vazut ca este o noua regula cu linii in cfg de unde si pana unde asta? mi se pare absurd am un cfg facut de mine si are 350 de linii are prin el multe spatii si din alea cu echo si cam mi-am luat ban pe 1sv ca cica maxim de linii in cfg e 250 la ei si pe asta unde joc acum maxim e de 200 de linii a trb sa sterg bindurile de arme si toate ala cu echo sa il fac de 200 cine a inventat frate moda asta cu limita de linii in cfg si apropo stiu ca nu ai voie cu aliasuri dar nici cu alea pt b-hop nu e voie? ( doar daca vreti sa raspundeti la edit initial am postat pentru valve.rc)
    Last edited by mihaimui20; 19-04-2018 at 11:31 PM.

  2. intrebare

    #2
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    wCD nu detecteaza CFG-urile ca si cod, este doar o particularitate a wCD-ului de a "scana" CFG-ul - asa cum este si pentru resurse (modele). Asa cum am mai spus de multe ori, in cazul unui cfg pe care wCD il marcheaza ca si suspect este de datoria adminului sa verifice acel cfg si sa nu acorde un verdict direct doar pe baza raportului.

    Cele pe care le vezi tu "whitelisted" in cadrul cfg-urilor sunt verificate manual si adaugate in aceasta lista.

    wCD detecteaza CFG-urile ca fiind suspecte astfel:
    - este un binar in loc de text (deobicei acestea sunt cheat-uri)
    - cfg-ul este foarte mare ca si dimensiune
    - are peste 30 de alias-uri

    Restul regulilor sunt aplicate de adminii care nici macar nu verifica manual cfg-ul, ci dau ban direct pe baza numarului de alias sau dupa numarul de linii - dupa bunul lor plac.

    LE: Legat de modelele HLTV, nu ai voie sa joci cu ele deoarece ai un avantaj pe care alt jucator nu-l are. Orice lucru ce iti ofera tie avantaj pe care al jucator nu-l are este considerat ca fiind trisare.
    *****************


  3. intrebare

    #3
    mihaimui20's Avatar
    Member since
    Apr 2018
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    am testet "cfg-uri cu aim" si iese in wg cu rosu ca find cod banuiesc dar am auzit ca cica poti juca cu coduri dupa stik si sa scoti stiku cand scanezi si nu iese in wg sau sa stergi cfg-u cu aliasuri din cstrike inainte de scanare si nu iese legat de HLTV mi se pare absurd nu e o trisare avand oameni colorati am jucat cu acele modele multi ani trisare e pe serverele cu vip cei care au vip triseaza gen au arme gratis dublu jump si free hp after kill aia se numeste trisare nu acele modele dar infine asa avea un sfat pentru tine cred ca esti creatorul acesti program sa faci un update si sa adugi pe pagina unde se deschide testu sa scrii a se verifica cfg-urile inainte de a lua o decizie caci multi dau ban pentru multe linii cica si pt aliasuri cu b-hop ce nu mi se pare ilegal eu as zice sa nu se mai dea ban daca testu iese cu albastru si nu cu rosu gen mi sa cerut wg dupa ce am jucat 10 runde si am tot dat rs iar dupa am facut 5kiluri intr-o runda si mi sa cerut wg si am fost banat pentru prea multe linii in cfg dupa cum am zis eu doar ce m-am reapucata de acest joc dupa multa vreme joc steam ON

    @EDIT- in fine am deschis acest topic pentru acel valve.rc care mi sa parut suspect multumesc de ajutor poti sa inchizi topicu . o zi buna
    Last edited by mihaimui20; 20-04-2018 at 03:25 PM.

  4. intrebare

    #4
    Administrator Tiger's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    8,962
    Blog Entries
    3
    Mentioned
    167 Post(s)
    Achievements Mentions Received 3 Mentions Given 2 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 1 Threads Rating Received 2 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Cum am spus, scanarea cfg-urilor si a modelelor este doar o particularitate a wCD - nu se va crea o detectie dedicata pentru ele, fiind inutila. Cheat-urile vor ramane in memorie chiar daca tu scoti stick-ul iar acest lucru este detectabil.

    legat de HLTV mi se pare absurd nu e o trisare avand oameni colorati
    Atunci de ce nu joci cu tinta la awp? Pana la urma este doar o tinta. De ce nu joci cu wallhack? Pana la urma peretii sunt transparenti. Cred ca ai prins ideea.

    serverele cu vip cei care au vip triseaza gen au arme gratis dublu jump si free hp after kill aia se numeste trisare
    Server-ul accepta asa ceva in schimbul unor bunuri si servicii. Cine te opreste sa nu cumperi si tu VIP? Pana la urma ai acces, nu e ca si cum trebuie sa descarci de pe net ceva suspect.

    sa adugi pe pagina unde se deschide testu sa scrii a se verifica cfg-urile inainte de a lua o decizie caci multi dau ban pentru multe linii cica si pt aliasuri
    Am sa adaug, desi nu stiu cata lume ar citi mesajul. De asemenea am raspuns la unele intrebari mai frecvente You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! , nu stiu cati de multi au citit.
    *****************


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage