-- Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 18
  1. Cerere Unban Profanatorul

    #1
    Membru - Silver I Profanatorul's Avatar
    Member since
    May 2018
    Posts
    10
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Cerere Unban Profanatorul

    NICK : Profanatorul

    IP (OBLIGATORIU) :92.80.150.177

    STEAM ID (OBLIGATORIU) :STEAM_0:0:346667735

    DATA / ORA : 20.05.2018 / 20.10 - 20.30

    ADMIN :*Ala_Blond*.

    DOVEZI :
    You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! ; You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! ; You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! .

    MENȚIUNI: Nu folosesc și nu voi folosi niciodată un cod ca să mă recreez jucānd jocul meu preferat. Ar īnsemna să-mi amăgesc simțurile și să nu mă bucur pe deplin de joc. Motivul pentru care am ieșit din joc īn momentul scanului wcd este că adminul m-a scos de la spectatori și am murit de mai bine de 3 ori așteptānd să se īncarce scanarea la wcd. Nu am știut că nu am voie să ies, deși ulterior, după primirea banului, citind īn chat am observat că m-i s-a spus. Consider că sancțiunea potrivită era avertismentul, īn nici un caz banul PERMANENT.
    SANCȚIONAREA JUCATORULUI SE FACE ĪN FUNCȚIE DE GRAVITATEA FAPTEI. Faptul că am ieșit de pe servăr īn timp ce se făcea scanul nu reprezintă o faptă la fel de gravă ca folosirea unui cod. Īn cel mai rău caz trebuia să primesc un avertisment și să mi se ceară să refac scanarea wcd.
    LA ĪNCĂLCAREA REGULILOR MAI PUȚIN GRAVE SE DAU AVERTISMENTE, astfel, adminul trebuia să-mi atragă atenția cu privire la nerespectarea unei reguli privind wcd-ul (regulă care nu apare īn regulament, și pe care personal nu o cunoșteam).
    Mai mult, consider că adminii ar trebui SĂ FIE MAI INDULGENȚI CU JUCĂTORII ȘI SĂ APLICE AVERTISMENTE ĪNAINTE DE A-I SANCȚIONA. Atrag atenția asupra faptului că sancțiunea primită, respectiv banul permanent, este o sancțiune care se dă īn situații grave precum folosirea codurilor.
    Rog adminul care m-a banat să verifice cererea mea de unban cu obiectivitate și să mă debaneze, deoarece probabil că deja știe că nu am avut cod, iar faptul că am ieșit de pe servăr nu reprezintă un motiv care să ducă automat la banarea mea permanentă, ci mai degrabă o agravantă īn cazul īn care s-ar fi constatat că am cod.
    Din regulamentul adminilor reiese clar care sunt motivele pentru care se poate da ban temporar sau permanent: Astfel, Atunci cānd banaţi pe cineva, treceţi un motiv clar (wall/aim/speed/limbaj). Se vor sancționa motivele de genul "PA", "JET", "SALUT" etc. . Prin urmare se poate sancționa un jucător cu ban īn cazul folosirii codurilor sau a limbajului vulgar, nicidecum īn cazul situației pentru care am primit eu BAN PERMANENT.
    Joc ocazional pe acest servăr de 2 săptămāni, am mai fost verificat și de alt admin, parcă Makita are numele. Mi-a făcut poze și a constatat că nu folosesc coduri, prin urmare consider că și acest aspect ar putea ajuta adminul care m-a banat să schimbe sancțiunea pe care mi-a aplicat-o, sacțiune care este maximul posibil, dar nu se justifică.
    Ca o observație īn plus, am rugămintea să observați că din scanul wcd pe care l-am postat ca dovadă, că mi s-a mai solicitat să fac scan wcd și īn trecut, iar rezultatul a fost același, mai exact faptul că nu folosesc coduri. Mulțumesc!
    Last edited by Profanatorul; 20-05-2018 at 10:02 PM.

  2. Cerere Unban Profanatorul

    #2
    Membru - Silver Elite Master Florin11239's Avatar
    Member since
    Oct 2017
    Posts
    287
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    ti-am zis ca daca iesi cand iti cer wcd ai ban! asa ca tu ai iesit de pe sv si nu ai fost 3 runde la ct sa t pt ca as fo observat si te-as fi pus spec!!!!!!!!
    Dislike Profanatorul a dat Dislike acetui post

  3. Cerere Unban Profanatorul

    #3
    Membru - Silver I Profanatorul's Avatar
    Member since
    May 2018
    Posts
    10
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Păi bine domnule admin. Dar te rog să motivezi de ce ești contra. Īn afară de faptul că am ieșit deși mi-ai zis să nu ies (chiar dacă tu nu te gāndești că poate nu am văzut mesajul) care sunt argumentele tale pentru care ești īmpotriva debanării mele? Ce regulă am īncălcat? Am avut cod? Eu am motivat cererea mea de unban și consider că eventualele păreri Pro/Contra trebuie motivate de asemenea. Nu cred că meritam ban permanent totuși. Cel mult un ban temporar, ori avertisment, dar să fim serioși, puteai să-mi atragi atenția și să mă pui să refac scanul wcd, nu să-mi dai direct ban permanent pentru așa ceva, pentru că nu se justifică.
    Last edited by Profanatorul; 21-05-2018 at 07:26 PM.
    Like WarGods | KGB a dat Like acetui post
    Dislike Florin11239 a dat Dislike acetui post

  4. Cerere Unban Profanatorul

    #4
    Membru - Silver Elite Master Florin11239's Avatar
    Member since
    Oct 2017
    Posts
    287
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Se vedea clar ca iti sarea tinta si te-am pus sa faci wcd si TI-AM SPUS CLAR CA SA NU IESI CA AI BAN si tu tot ai iesit si ai intat peste 1-2min (aprox)
    Dislike Profanatorul a dat Dislike acetui post

  5. Cerere Unban Profanatorul

    #5
    Membru - Silver I Profanatorul's Avatar
    Member since
    May 2018
    Posts
    10
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Prietene știu prea bine ce s-a īntāmplat. Īn momentul de față eu am venit cu dovezi că nu am avut cod, tu nu ai venit cu nici o dovadă cum că aș fi avut cod. Susții pur și simplu anumite lucruri, dar fără să le dovedești īn vreun fel (poze/demo etc.). Mă repet că văd că nu pricepi: Cānd susții ceva vino cu dovezi. Faptul că ești admin nu-ți conferă prerogative de owner. Dacă nu mă īnșel ai obligativitatea de a prezenta dovada īn baza căreia m-ai banat, dar pānă īn prezent nu văd nici una. Ba mai mult, īn loc să văd un admin responsabil, un profesionist, văd un copil care abia și-a făcut majoratul și se joacă de-a șeful. Așa cum eu ca jucător sunt obligat să respect anumite reguli, la fel ești și tu ca admin. Hai să-i lăsăm pe alții mai īn măsură să se pronunțe cu privire la cererea mea, pentru că sincer și fără să te jignesc, deși știu că te vei simți lezat, īmi pari cam nepotrivit pentru funcția pe care o ai pe servăr.

  6. Cerere Unban Profanatorul

    #6
    Membru - Silver Elite Master Florin11239's Avatar
    Member since
    Oct 2017
    Posts
    287
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    rlly? hai ca m-am plictisit.......

  7. Cerere Unban Profanatorul

    #7
    Membru - Silver I Profanatorul's Avatar
    Member since
    May 2018
    Posts
    10
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Și eu m-am plictisit să-mi explici tu versiunea ta dar fără să vii cu nici o dovadă pentru ceea ce susții. Am avut cod? Dovedește că da. Dar dacă nu am avut cod ai o problemă.

  8. Cerere Unban Profanatorul

    #8
    VIP ~TraNda~'s Avatar
    Member since
    Feb 2014
    Location
    WarGods
    Posts
    12,100
    Last username
    LiOn. ~JoK3r ~
    Blog Entries
    4
    Mentioned
    95 Post(s)
    Achievements Days Registered 4 Mentions Received 2 Mentions Received 1 Mentions Given 4 Mentions Given 3 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ce sa fac daca jucatorul iese din joc? Sa ii dau ban sau avertisment?

    Raspuns: Daca a iesit din joc este clar ca a avut ceva de ascuns si nu a vrut sa fie prins de wCD, ca atare i-as da ban. Daca face cerere unban nu i-as acorda unban decat in cazul in care, din diverse motive, a primit un reboot/restart la sistemul de operare in mod neasteptat sau i s-a luat curentul - dar in acest caz ar trebui ca jucatorul respectiv sa vina cu dovezi solide
    Asta scrie aici: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account! . Dar fiecare server are politica/regulamentul lui.
    @You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Ti-am aratat explicit acel paragraf pentru eventualele alte banuri primite cand iesi de pe server in timpul unei astfel de verificari. Multe servere folosesc acea regula de mai sus (iar sanctiunea este banul permanent), cum de altfel si serverele officiale comunitatii folosesc aceeasi politica.
    Inca o data zic, pe acest server, managerul si-a creat propriul regulament, este decizia dansului.
    -------------

    TraNda - WarGods | R.R.M - AngeL - LiOn. - pichacku - Jok3r - UnicA

    P A C E

    DISCORD: unknown.cfg

    Like WarGods | KGB, Profanatorul a dat Like acetui post

  9. Cerere Unban Profanatorul

    #9
    Membru - Silver I Profanatorul's Avatar
    Member since
    May 2018
    Posts
    10
    Mentioned
    2 Post(s)
    Achievements Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Mulțumesc Angel. Personal nu am știut că nu am voie să ies. Nu am avut nimic de ascuns și nici nu am. Etic și moral ar fi fost să mi se ceară să refac scanul wcd. Nu īntotdeauna dacă iese un jucător din joc īn momentul īn care i se cere scan wcd sau poze īnseamnă că automat avea ceva de ascuns. Cazul meu este cea mai bună dovadă. Am explicat de ce am ieșit din joc și acum vin eu cu o īntrebare: SE POATE VERIFICA DACĂ ĪN MOMENTUL CERERII ADMINULUI SĂ FAC SCAN WCD ȘI MOMENTUL IEȘIRII DIN JOC AM FOST SCOS DE LA SPECTATORI ȘI AM MURIT DE MAI BINE DE 3 ORI? SPRE EXEMPLU SE MAI POATE ACCESA CHATUL DIN ACEA SEARĂ ĪN CARE ĪN ACEL INTERVAL DE TIMP AM FOST OMORĀT DEȘI ADMINUL SUSȚINE CĂ ERAM LA SPECTATORI?
    Mai mult, dacă aveam ceva de ascuns și am ieșit, de ce am reintrat īn joc? Dacă aveam ceva de ascuns, de ce stau și-mi pierd vremea īncercānd să fiu debanat și nu-mi văd de treabă căutānd un alt servăr? Oare toată această stăruință a mea nu relevă faptul că mă consider nedreptățit și că probabil nu aveam cod? Să lăsăm presupunerile și părerile deoparte și să ne raportăm strict la situația de față. N-am nimic cu nimeni și tot ce īmi doresc este ca această situație să fie verificată corespunzător și obiectiv.
    Am citit și eu destule regulamente chiar aici pe forum și īntradevăr acest regulament e plin de hibe. Eu mă ghidez după anumite principii, principii simple și omenești. Atāt timp cāt adminul care m-a banat nu vine cu o dovadă că am avut cod, atāt timp cāt nu mi-a dat nici o șansă să refac scanul wcd, atāt timp cāt regulamentul nu prevede faptul că pot fi banat permenent pentru faptul că am ieșit, de ce să nu mi se scoată banul? Eu am motivat de la bun īnceput de ce am ieșit. Am trimis wcd-ul făcut atunci și am solicitat să se observe că și īn trecut am mai fost verificat și nu aveam cod. Am adus īn discuție și faptul că am mai fost verificat pe acest servăr de alt admin, Makita, care a constatat că nu folosesc cod. Nu văd care ar fi motivul să nu mi se mai acorde o șansă să joc pe acest servăr din moment ce nu există nici o dovadă că am avut cod, doar presupuneri. Am făcut această cerere deoarece mă consider nedreptățit. De ce să nu mi se acorde o șansă să demonstrez că jocul meu este unul curat?

  10. Cerere Unban Profanatorul

    #10
    Moderator:
    Programare
    ~Wolf~'s Avatar
    Member since
    Jan 2017
    Location
    Dark abyss
    Posts
    3,078
    Last username
    GaBiTzU M@riju@n@ |Wolf| WarGods | Wolf
    Mentioned
    39 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Given 1 Days Registered 3 Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Total Posts 3
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Mai mult, dacă aveam ceva de ascuns și am ieșit, de ce am reintrat īn joc?
    Exista numearoase cazuri in care jucatorii ies ca sa stearga codul apoi intra ca si cum nimic nu s-a intamplat , urmand sa faca scanul .Prin urmare codul nu iese in scan.Din cauza asta s-au luat masuri de precautie
    Tutoriale C++: CLICK AICI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage