Chiar daca este in liga a 2-a, eu imi sustin echipa si am sa postez si meciurile echipei PETROLUL PLOIESTI.

You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

Petrolul a învins și pe stadionul Ilie Oană în noua stagiune și a strâns 7 puncte după trei etape. Lupii s-au impus cu 2-1 în jocul cu Pandurii Târgu Jiu.
Puștii de la Pandurii au fost pradă ușoară în Arena Lupilor. Este adevărat că au înscris o dată la Ploiești, dar au făcut-o la scorul de 2-0, într-un meci în care n-au pus probleme deosebite.

La fel cum s-a întâmplat în etapa precedentă, cu CS Balotești, Petrolul a deschis scorul în repede de tot!

aim a obținut un penalty, iar Arnăutu a transformat fără probleme (4).

Lupii au marcat golul al doilea până la pauză, Saim Tudor fiind de această dată la finalizare (37). A fost o greșeală mare a portarului Cotolan care a ieșit complet aiurea la o minge înaltă, pe care tânărul fotbalist al Petrolului a reușit să o lovească primul și să o trimită în poartă!

În repriza a doua, Petrolul a controlat din nou jocul, chiar dacă ritmul a mai scăzut.

Cu toate acestea, Pandurii au reușit golul de onoare, pe final, după un contraac finalizat de Pârvulescu (86).